www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
ustawienia sieciowe

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Problemy z Counter-Strike: Source
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kalolek
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 08 Sie 2004

PostWysłany: Sob Lip 30, 2005 8:15 pm    Temat postu: ustawienia sieciowe Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam taka prosbe:
po 1. chcialbym sie dowiedziec jak nalezy ustawic cl_rate, rate, cl_cmdrate i cl_uppdaterate... jakie są na to wzory? znalazlem to na jednej stronie, ale byl to poradnik do 1.3 takze nie wiem czy nadal aktualny:P

po 2. proszę o napisanie mi jakie są standardowe ustawienia tych wskaźników... potrzebne mi jest to po to, ponieważ pozmieniałem je i teraz troche mi laguje;P

po 3. czy zmiana tych ustawień rzeczywiście pozwoli osiągnąć dużo mniejsze pingi niż normalnie?

Pozdro
Ka-lolek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Google
Reklama




PostWysłany: Sob Lip 30, 2005 8:15 pm    Temat postu:

Powrót do góry
whiteLION
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 23 Lis 2004

PostWysłany: Sob Lip 30, 2005 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1.Ustaw sobie wartości domyślne i zwiększaj je po prostu dopóki nie pojawi się choke lub jakiś lag albo coś innego jeszcze. Ciężko jest tak powiedzieć ogólnie bo to wszystko zależy od konkretnego łącza i warunków, popróbuj sam. Te zasady z 1.x mogą raczej nie być dobre w przypadku source'a.
2.cl_updaterate 20, cl_cmdrate 30 a rate ustaw poprzez ustawienia w steamie zgodnie z rodzajem łącza. Powinno być chyba min. 10000 dla tych standardowych cl_...
3.Te komendy służą do ustawienia częstotliwości komunikacji z serwerem (ilości wysyłanych i odbieranych pakietów na sekundę) a ping to czas jaki pokonuje pakiet na drodze komputer - serwer i zależy od przepustowości/'jakości' łącza i odległości od serwera. Ewentulany wpływ na ping to imho raczej efekt uboczny.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Problemy z Counter-Strike: Source Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury