www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
[POMOC] przezroczyste tlo w avi [3dmax]

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Filmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kngcs
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Lut 2004
Klan: xDivision

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2005 1:48 pm    Temat postu: [POMOC] przezroczyste tlo w avi [3dmax] Odpowiedz z cytatem

Siema chciałem was prosic o pomoc. Chce zrobic animacje w pliku avi, na ktorej mam wymodelowanego ludka z gry ktory sie rusza ale chcialem te animacje po zrenderowaniu nalozyc na inny avik czyli musze jakos zrobic przezroczyste tło i niewiem jak prosze o pomoc!!

TUTAJ MACIE AVIKA ALE Z CZARNYM TŁEM NA DEZERCIE I NA POSTACI..
http://www.xdivision.leet.pl/download.php?id=004
_________________
Przepraszam, że używam Windowsa ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Google
Reklama




PostWysłany: Pią Kwi 22, 2005 1:48 pm    Temat postu:

Powrót do góry
Wojtasiak
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 08 Kwi 2004
Klan: Krakow

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2005 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rowniez jestem ciekawy jak to zrobic :D
_________________
Informations About Me On My SK-Gaming Profil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
hype
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 18 Maj 2004

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2005 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

offtopic; jak macie moglibyscie zamiescic linka do 3dstudiomax thx z gory.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
POLISHBASE | Jasiu
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 11 Sie 2004
Klan: Gamers UNITed

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2005 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam pytanie moze ktos wie jka wstawic do filmu kule ?? jest juz wymodelowana tylko nie wiem jka ja wstawic jak ktos wie to prosze na gg 3816487
_________________
Kiedy mówisz do boga modlisz sie,kiedy bóg mówi do ciebie to znaczy ze masz schizofremie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Pavlov
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 27 Cze 2004
Klan: zdecydowanie halinka

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2005 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

normlanie bierzesz na HLTV i jak gosciu wystrzeli kule to zacznij robic film a pozniej nakladasz na te bmp kule
_________________
ide z borda nikt mnie nie lubi :( pa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
jagi
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 28 Cze 2003

PostWysłany: Pon Kwi 25, 2005 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do nakladania animacji wyrenderowanej w 3dsmax na inny filmik, sa dwa wyjscia:
1. W Material Editor wrzucasz jako nowy material avika i ustawiasz w Envirnment go na tlo + jesli chcesz miec podglad w ustawieniach Background Image... Jak to wykonasz to podczas renderingu automatycznie ludek bedzie renderowany na aviku jedynie trzeba odpowiednio dopasowac obie animacje.

2. Renderujesz ludka w 2 wersjach, raz normalnie a drugi raz jako maske czyli, renderujesz tylko kanal alpha (w ustawieniach renderingu). Kanal alpha jest to czarno bialy obraz w ktorym kolor bialy oznacza obraz calkowicie nieprzezroczysty a a czarny calkowicie przezroczysty. Jak to zrobic to w jakims programie do obrobki filmow np. AE lub AP ustawiasz kanal alfa pierwszej wyrenderowanej animacji.

Oczywiscie pierwsza wersja jest najlatwiejsza ale jak uwazasz. Co do wstawiania kul do filmu, to jedyne wyjscie jest uzycie opcji Track Movie (czy jakos tak to sie zwalo - w 3dsmax) Wskazuje pare charakterystycznych punktow w animacji i podajesz odleglosci miedzy tymi punktami w dowolnych jednostkachm byle wszystkie byly zgodne, nastepnie max wylicza wspolrzedne kamery i wtedy dowolnie mozesz animowac sobie latajace kulki w scenie... pozdro...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Filmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury