www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
Mega problem z CZ

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Problemy z CS:Condition-Zero
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hosemarian
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 31 Sie 2006
Klan: LooZerS

PostWysłany: Pią Wrz 08, 2006 6:03 pm    Temat postu: Mega problem z CZ Odpowiedz z cytatem

Witam. Od razu zaznaczam ze przeszukalem chyba caly internet (na pewno caly board) i nigdzie nie moglem znalezc rozwiazania mojego problemu. A jest on nastepujacy:

Zmienilem sprzet (ram plyta gl karta graf) i po formacie i sciagnieciu steam'a pojawil sie problem. Gdy wchodze do menu Condition Zero pokazuje mi ze mam jedynie 50 fps ( z pelnym cfg i fps_max 200), dziwne poniewaz na starym Radeonie 9200 mialem 100-150fps a teraz duzo mocniejszy GeForce 7600 GT daje mniej klatek. Ale nie to jest najgorsze. Gdy wchodze na serwer (polski, zagraniczny - bez roznicy) jest cos takiego: gdy biegne czlowieczek przyspiesza (o wiele szybciej niz normalny bieg) po czym nastepuje przyciecie (jakby delikatny lag) sytuacja powtarza sie co 5-6 sekund i nijak nie idzie grac. Probowalem juz chyba wszystkich ustawieni grafiki ( slyszalem ze moze to byc wina synchronizacji pionowej - ta tez wylaczalem) dawalem wydajnosc na maxa, wszystkie wygładzania i filtry wylaczalem ale dalej jest ten sam problem. Jeden ze znajomych mowil mi ze ma starszy model gf i mial podobnie - przeinstalowal na starsza wersje sterownikow - jemu pomoglo - mi niestety nie. Moze niezbyt stare dałem?

Zastanawiam sie czy jest to bezposrednia wina karty czy STEAM'a bo po kazdorazowym wylaczeniu CZ znikaja ustawienia oraz ulubione servery z listy.

Jestem juz skrajnie podłamany tą sytuacja. Bardzo prosze Was - znawców o pomoc

Ps. Problem wystepuje tylko w CS'ie - w innych grach wszystko chodzi na najwyzszych detalach w najlepszych rozdzialkach bez najmniejszego przyciecia. HELP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Google
Reklama




PostWysłany: Pią Wrz 08, 2006 6:03 pm    Temat postu:

Powrót do góry
y3hudi
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 06 Kwi 2005
Klan: ciocia Stasia ;f

PostWysłany: Sob Wrz 09, 2006 3:10 pm    Temat postu: Re: Mega problem z CZ Odpowiedz z cytatem

hosemarian napisał:
starym Radeonie 9200 mialem 100-150fps a teraz duzo mocniejszy GeForce 7600 GT daje mniej klatek


zal :D pozdro :D tez bym chcial takiego radka :D

wina lezy tak po stronie grafiki jak i steama. tak wiec na 100% masz cos ze sterami lub grafa, moze sie grzeje, zaraz zleca sie znawcy i beda pisali ze zasilacz za slaby :D a te przyspieszenia to nic innego jak lag od neta ( moze raty masz z dupy ? ) podaj cala konfiguracje kompa poczawszy od mobo skonczywszy wlasnie na zasilaczu. bedziemy szukac przyczyny. stawial bym na grzanie sie grafy/proca i zly dobor sterownikow.
_________________
Intel Pentium Dual-Core E5200@3833Mhz,DFI BloodIron P35,2x1GB HyperX 1066MHz,9600GT 512Mb,SAMSUNG 80+250Gb,Huntkey 425W
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
hosemarian
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 31 Sie 2006
Klan: LooZerS

PostWysłany: Sob Wrz 09, 2006 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moj sprzet:

plyta: Gigabyte GA-945P-S3
grafa: GeForce 7600 GT Silent Pipe II
procek: Pentium 4 2.8 GHz (podwojna szyna)
Pamiec: GEIL DDRII 1GB (2x 512mb)
Zasilacz: Chieftec 400W

Windows XP sp2
stery 91.47 forceware whql

Na pewno nie wina neta bo mam ping 10-30 loss 0 choke 0
raty mam dobre, bo mam takie jak brat i wczesniej te same były i wszystko było ok. (20000,60,60), probowane byly inne ale jest to samo.


temp GPU w ustawieniach jest pokazana na 54 st. (nie wiem co to oznacza) To raczej nie wina przegrzewania bo inne gry gram po 4-5 godzin i nic sie nie przegrzewa i nie tnie.

Cytat:
podaj cala konfiguracje kompa poczawszy od mobo
czyli? :>

Ps. udalo mi sie rozwiazac problem z fps'ami poprzez sciagniecie zmodowanych sterownikow i powylaczanie wszystkich filtrow i wygładzen - caly czas jest 200 fps ale dalej tnie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
y3hudi
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 06 Kwi 2005
Klan: ciocia Stasia ;f

PostWysłany: Sob Wrz 09, 2006 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hosemarian napisał:
Cytat:
podaj cala konfiguracje kompa poczawszy od mobo
czyli? :>


czyli to co wypisales jako "mój sprzęt" :P

czyli wina lezala po stronie strow tak jak przypuszczalem.

a te lagi to na 100% problem z laczem, ratami, syfem na kompie . . . przyczyny sprzetowej nie ma.

pograj na

rate 25000
cl_cmdrate 101
cl_updaterate 101
ex_interp 0.01
( ustawienia CPL :P )

moze pomoze :D

jak nie bedziemy dalej szukac
_________________
Intel Pentium Dual-Core E5200@3833Mhz,DFI BloodIron P35,2x1GB HyperX 1066MHz,9600GT 512Mb,SAMSUNG 80+250Gb,Huntkey 425W
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
hosemarian
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 31 Sie 2006
Klan: LooZerS

PostWysłany: Sob Wrz 09, 2006 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

syfu na kompie nie mam bo tydzien temu mialem formata i wszystko mam uporzadkowane (malo rzeczy wogole mam wgrane)

Probowalem te cfg dalej tnie (troche inaczej niz na 20000,60,60 ale na innych -np7500- tak samo jak na 20k) z laczem problemu raczej nie mam bo sciagajac z utorrenta nie mam zadnych przerw w downloadzie (podglad wykresów) i tak samo w HLSW - prosta linia z transferem)

Ps. jak odpalilem poprzednie stery (forceware najnowsze) to przy probie przelaczenia trybu (alt+tab) zawieszal sie komp. Teraz przy nowych NGO juz tego nie ma ale jak wylacze cs to chrzani sie obraz menu (zawieszony czarny ekran z widocznym paskiem - nieaktywnym)

pS2. Gdy jestem w spekcie (jak mnie zabija lub spectate) to wogole nie tnie. To jest dla mnie najdziwniejsze z tego wszystkiego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
y3hudi
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 06 Kwi 2005
Klan: ciocia Stasia ;f

PostWysłany: Nie Wrz 10, 2006 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kompletnie nie wiem ocb :O proponuje przerzucic temat do "problemy, dyskusje o sprzecie" bo tu malo kto zaglada a tam napewno jest ktos kto mial podobne problemy i podzieli sie z Toba jak rozwiazac ten uporczywy problem.

pozdro :P
_________________
Intel Pentium Dual-Core E5200@3833Mhz,DFI BloodIron P35,2x1GB HyperX 1066MHz,9600GT 512Mb,SAMSUNG 80+250Gb,Huntkey 425W
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
hosemarian
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 31 Sie 2006
Klan: LooZerS

PostWysłany: Nie Wrz 10, 2006 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm wiec jezeli zaglada tu jakis admin to prosze o przeniesienie ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Problemy z CS:Condition-Zero Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury