www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
STEAM-Podstawowe Informacje.

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Kompendium wiedzy o CS:C-Zero
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Toxic_Pomur
Moderator
Moderator


Dołączył: 11 Lis 2005
Klan: Counter-Strike.PL

PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 12:43 pm    Temat postu: STEAM-Podstawowe Informacje. Odpowiedz z cytatem

Witam,Wiele osób pyta o niektóre rzeczy a inni odsyłają do wyszukiwarki,ja postanowiłem zgromadzić wszystkie informacje w jedno miejsce.Dzięki czemu będzie można uniknąć zbędnych tematów/postów.Jeśli macie jakieś potrzebne rzeczy na temat steama to proszę pisać a ja będę je dodawać.






No więc zacznę od początku,Tutaj Jest Adres do strony głównej steama,można tam go pobrać.


Jeśli już udało Ci się przebrnąć przez instalację,która dla niektórych jest długa i żmudna to zapraszam na dół w celu poznania niezbędnych informacji na jego temat.


Jak wiadomo steam chowie się do systemowego treya.Ikonki można odróżnić w następujący sposób.

-Ta ikonka oznacze,że wszystkie twoje Gry są pomyślnie zainstalowane i gotowe do użycia.Jednym Słowem: Wszystko jest na swoim miejscu i w każdej chwili możesz zacząć grać.

-"steam working"eśli widzisz tą ikonke to znaczy, że conajmniej jedna z gier zainstalowanych na twoim koncie jeszcze jest ściągana z serwera valve.W tym przypadku radze kliknąć PPM na ikonce steam i wybrać monitor - tutaj możemy zobaczyć jakie gry się ściągaja z jaką szybkością i ile procent gry jusz jest na dysku
jeśli np chcemy grać w cs1.6 a ściąga nam się tylko cs:cz to możemy w 1.6 grać bez problemu - ale jak skoro się ściąga i muli na łączu ?? - włączamy monitor ... klikamy na gre/gry które się ściągają i przy każdej wybieramy w opcjach(properties) "do not automatically update this game" - odczekujemy czasem chwile i pokazuje nam się ikonka "steam" - teraz możemy grać a jak skończymy i będziemy chcieli aby dalej załóżmy cs:cz się ściągało to wchodzimy tym razem w "play games" (nie w monitor) i w opcjach(properties) cs:cz wybieramy tym razem "Always keep this game up to date"

- "steam offline" - jeśli widzisz tą ikonkę to znaczy, że steam nie jest połączony z serwerem
może to oznaczać np. że chwilowo serwer steama padł, albo nasz internet.



Pierwsza Część za nami.




LISTA NAJCZĘSTSZYCH BŁĘDÓW/PYTAŃ


1. Jakie porty muszą być otwarte by steam działał poprawnie ?

UDP 1200
UDP 27000 do 27015
TCP 27030 do 27039

2. Dostaję informacje "Ticket Expired" Co to znaczy ?


Zazwyczaj znaczy to, iż musisz ponownie wprowadzić swe dane (Login, hasło) by steam mógł dokonać autoryzacji. Możliwe że będziesz musiał zrestartować steam aby to zrobić.

3. Dlaczego mam problemu z połączeniem do Steam'a po niedawnej aktualizcji ?

Użytkownicy z pewnymi programami typu firewall mogą czasami natrafić na problemy po aktualizacji pliku steam.exe. Jeżeli twój firewall blokuje dostęp plikowi steam.exe po aktualizacji, będziesz musiał przekonfigurować go tak, aby odblokować ten plik. Patrz też punkt 1.

4. Dlaczego dostaję informacje "Invalid STEAM UserID Ticket" zawsze kiedy chcę się połączyć do mojego serwera LAN ?

Błąd ten jest najczęściej spowodowany kombinacją czynników związanych z serwerem sieci LAN i NAT'em (Network Address Translation).

Będziesz miał problem jeżeli:
-Jesteś połączony do internetu poprzez NAT
-Starasz się połączyć do serwera gry w twojej sieci LAN
-Dla kogoś spoza twojej sieci, adresy ip TWÓJ i serwera LAN niezgadzają się.

5. Niechcę aby steam uruchamiał się przy starcie systemu, jak to zrobić ?

Wejdź w menu Settings, potem Interface i odznacz "Run Steam when Windows starts".

6. Dostaję informację "This game is currently unavailable". O co chodzi ?
Błąd ten ma miejsce jeżeli serwery steam są nieczynne lub są z nimi jakieś problemy techniczne.

7.Czy mogę zmienić login steam?

Odpowiedź jest jasna,sam bym chciał zmienić nick lecz jest to niemożliwe.Nie mozna zmienić loginu.






Zgromadziłem informacje,które znałem i na które natrafiłem w internecie.Szególne podziękowania dla " qbAsa" ;).Jeśli coś mi się jescze przypomni to dodam te informacje.Wy także możecie podawać w tym wątku swoje propozycje a ja je będę dodwał.


Pozdrawiam Kamil.

To nie moj poradnik tylko z dzialu o 1.6.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Google
Reklama




PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 12:43 pm    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Kompendium wiedzy o CS:C-Zero Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury