www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
Razer Deathadder - problemy/pytania itd.
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Problemy i dyskusje o sprzęcie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiesieq53
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2008

PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 2:04 pm    Temat postu: Razer Deathadder - problemy/pytania itd. Odpowiedz z cytatem

Temat do dyskusji o myszce Razer DeathAdder.

Kupiłem myszkę Razer Deathadder, za kilka dni powinna przyjść. Mam kilka pytań:

1. Co do ustawień w DeathAdderze to:
- DPI
na jakim DPI najlepiej grać z tego co wiem to mam do wyboru 450 / 900 i 1800, chciałbym grać raczej na 1800, czy jest to najbardziej opłacalne DPI i nie ciągnie za sobą nic złego prócz zmniejszenia sensa w grze?
-CZĘSTOTLIWOŚĆ ODŚWIEŻANIA
Mam do wyboru 125Hz / 500Hz i 1000Hz, chciałbym oczywiście na największym 1000Hz = 1ms reakcji, czy przy takim ustawieniu myszy się nic nie stanie? Inaczej mówiąc czy jest to bezpieczne? Wiem, że nawet ci lepsi gracze nie zauważą różnicy między 500Hz (2ms), a 1000Hz (1ms), ale chciałbym ustawić na najlepsze i wiedzieć czy jest to bezpieczne ;]

Ogółem
Czy zestawienie 1000Hz + 1800DPI będzie ok dla użytkownika i dla bezpieczeństwa myszy? Czy raczej pozostać na 500Hz + 1800DPI?

2.Inne.
-CZĘSTOTLIWOŚĆ ODŚWIEŻANIA PORTU USB
Teraz na starej myszy mam podkręcony port USB do 500Hz (nie podkręcałem do 1000Hz, bo podobno jest to niebezpieczne dla portów), gdy przyjdzie DA to wrócić tym plikiem z rejestru do standardowego 125Hz na porcie USB w windowsie, czy zostawić 500Hz? A może to się będzie kalkulować, czyli 500Hz + 1000Hz z Razera = 0,5ms ? :D Ogólnie chciałbym osiągnąć dobre osiągi, ale aby myszy ani portowi USB nic się nie stało.
-CZĘSTE ODŁĄCZANIE
Sam nie korzystam z komputera, więc gdy na komputer siada mój brat to myszka jest pod jego władzą. Często nie traktuje on sprzętu zbyt zadbanie, więc chciałbym wtedy gdy ja siedzę odłączać starą mysz z USB i podłączać wtedy DA, czyli
Gdy siedzi mój brat to on używa starą myszkę, gdy ja siadam odłączam starą i podłączam DA, takie coś miało by miejsce 1, max 2 razy dziennie. Czy nic nie grozi wejściu USB czy końcówce kablu DeathAddera gdy tak podłączam i rozłączam tyle razy dziennie?
-ŚLIZGACZE
Czy DA ma w sobie dobre ślizgacze? Z tego co wiem to są śliskie, teflonowe ślizgacze i powinny wystarczyć, czy lepiej zakupić jakieś lepsze? Jeśli tak to jakie?

Mam nadzieję, że ktoś mi wszystko odpowiednio wytłumaczy, byłbym bardzo wdzięczny, nie chcę aby mysz rozpadła mi się po krótkim czasie, przez moją nieuwagę. :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Google
Reklama




PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 2:04 pm    Temat postu:

Powrót do góry
Fartuch`
Moderator
Moderator


Dołączył: 15 Lip 2006
Klan: nie oglądam

PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z DPI to musisz kombinować jak Ci lepiej.

Stery od Razera wymuszają 500Hz do poprawnej pracy myszki z tego co wiem.

Wrzuć standard plik z odświeżaniem i zainstaluj stery i w nich ustaw częstotliwość.

Nie popsuje się, to tak jakbyś podłączał myszkę pod różne komputery. A nawet jak padnie (w co wątpię) to jest gwarancja.

Co do ślizgaczy to nie wiem.


Ostatnio zmieniony przez Fartuch` dnia Czw Maj 05, 2011 11:42 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
haX?!
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 31 Mar 2008

PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy swoim DA mam 500Mhz bo na 1000 czuję spory dyskomfort zarówno w CS jak i innych grach. DPI 1800 :)
Co do odłączania myszki to nie martw sie jeżeli nie będzie to robione "na siłę" i w gwałtowny sposób to nic się z portem ani z myszka nie stanie.
Ślizgacze hmmm... ogółem są dobre lecz ja zmieniłem po 5 miesiącach na te z Everglide i w moim mniemaniu są ciut lepsze od standardowych :)
_________________
★★★★★
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wiesieq53
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2008

PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haX?! napisał:
Przy swoim DA mam 500Mhz bo na 1000 czuję spory dyskomfort zarówno w CS jak i innych grach.


Jaki dyskomfort? Czy mysz wariuje lub coś takiego na 1000Hz?

Ogółem:
Wielkie dzięki chłopaki za taką szybką odpowiedź. :) Będę raczej grać na 500Hz, 1800DPI, wrzucę standardowy plik windowsowy i ustawię w sterownikach, będę delikatnie wyciągał i wkładał do portu USB gdy ja użytkuje komputer i zostanę na standardowych ślizgaczach póki się nie wykończą lub będę czuł potrzebę kupna nowych, lepszych i wtedy wybiorę te z Everglide. :)

//edit:
Czy wiecie skąd mógłbym dostać ten standardowy plik 125Hz w windowsie, wpis do rejestru? Niestety podczas podkręcania nie zaznaczyłem aby zostawiło mi kopię pliku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
haX?!
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 31 Mar 2008

PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tzn odczuwałem coś takiego właśnie jakby mysz lekko świrowała na 1000Hz, cięzej było mi utrzymać recoil a na 500 HZ wydaje mi się łatwiej
_________________
★★★★★
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
GiGgS
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Sie 2008

PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko musisz ustawić pod siebie :) jednym lepiej sie gra na 500dpi a innym na 1800dpi

Ja sam gram na 1800dpi 500hz mause fix on w cs sens mam 1.0 :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Skype
wiesieq53
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2008

PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haX?! napisał:
Tzn odczuwałem coś takiego właśnie jakby mysz lekko świrowała na 1000Hz, cięzej było mi utrzymać recoil a na 500 HZ wydaje mi się łatwiej


Mógłbyś ściągnąć mouse rate checker (http://www.eprogramy.net/eprogramy/program/2614), ustawić na 1000Hz i pojeździć trochę po tym kwadracie robiąc screena i wysyłając w temacie, jak mysz daje radę właśnie na takim próbkowaniu, bo na 500Hz widziałem, że nie schodzi poniżej 498. :D

Czyli jakbym chciał grać 1000Hz i 1800DPI to myszy nic się nie stanie? :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
haX?!
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 31 Mar 2008

PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na 1000Hz rownież nie schodzi poniżej 1000 i jest pawie że stała wartość : )
Oczywiście że możesz grac na 1000Hz i nic sie nie stanie :) ja tylko napisałem moje odczucia, co do 1000Hz :)
_________________
★★★★★
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fartuch`
Moderator
Moderator


Dołączył: 15 Lip 2006
Klan: nie oglądam

PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesieq53 napisał:
//edit:
Czy wiecie skąd mógłbym dostać ten standardowy plik 125Hz w windowsie, wpis do rejestru? Niestety podczas podkręcania nie zaznaczyłem aby zostawiło mi kopię pliku.

Odpal usb mouserate switcher i i ustaw na standardowe ustawienia dla systemu.

// Proponuje w tym temacie pisać wszystkie info / problemy na temat DA. Co by nie było kilku i w żadnym żadnych konkretnych informacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wiesieq53
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2008

PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy zakupując na allegro czy w jakimś sklepie Razer DA to gdzie tu nie patrzeć kupując nową dostanę gwarancję (na ile?) i te wszystkie gadżety (płytę ze sterownikami itp) czy muszę sprzedawcę pytać czy Razer DA posiada cały zestaw?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
haX?!
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 31 Mar 2008

PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupowałem na Allegro a gwarancje masz door to door na 24 miesiace czyli jak sie zepsuje to dzwonisz do nich, przyjezdzaja zabieraja i jak nei zrobia to masz nowa :]
_________________
★★★★★
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Moris
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 20 Paź 2006
Klan: miejsce na twoja reklame

PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na swoim DA gram z 900dpi i wlasnie 1000hz... i nie mam zadnych problemow z gra, ze slizgaczami tez nie mam problemow, chociaz zastanawiam sie nad wymiana slizgaczow na Everglide, bo slyszalem, ze gra sie lepiej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
iceman_n
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 12 Sty 2008

PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja grałem na 1800dpi 1000hz sens w grze 1.8 w windowsie 7/11 i grało mi sie b. dobrze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
friZz
Redakcja CS.PL
Redakcja CS.PL


Dołączył: 16 Kwi 2007

PostWysłany: Wto Lis 18, 2008 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja w grze 2.1
w sterach od DA 6
w windows 6
i gites:D

myszka wypas!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
h0rnet~
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 29 Maj 2008

PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro jest już temat dotyczący DA to się zapytam, dla pewności. Mysz tą mam już od pewnego czasu jednak dzisiaj przejrzałem sobie dokładnie pudełko i jest tam spis "umiejętności" DeathAddera. Na większości stron zapis FPS (klatek na sekunde) tej myszy jest zapisywane jako "7080 fps", jednak okazuje się, że na pudełku oraz na stronie głównej wartość ta wynosi "6400 fps" i wydaje się, że jest to ta prawdziwa wersja. Myślę, że dla gracza jest to raczej niezauważalna różnica, ale może jest błąd i spis skopiowano z Diamonbacka lub błąd w opisach większości stron?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Problemy i dyskusje o sprzęcie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 1 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury