www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
Dysk SATA - odzyskanie danych?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Problemy i dyskusje o sprzęcie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Froncek
Redakcja CS.PL
Redakcja CS.PL


Dołączył: 20 Lip 2006
Klan: nie dotyczy/nie pracuje

PostWysłany: Wto Sie 18, 2009 9:08 am    Temat postu: Dysk SATA - odzyskanie danych? Odpowiedz z cytatem

Krótko i na temat. Narozrabiałem. W każdym razie sytuacja wygląda tak:

Windows VISTA zainstalowany na dysku ATA 80GB. Podpięty jest drugi dysk - SATA 250GB, ale nie jest on wykrywany... W BIOSie bez problemu jest widoczny. W menadżerze urządzeń również - sterownik jest zaktualizowany i zainstalowany poprawnie, z tym że dysk ma status offline. W zarządzaniu dyskami moge zrobić z nim tylko dwie rzeczy: Conver to Basic Disk oraz Reactive Disk. Pierwsza opcja nie wchodzi w grę, bo przy konwersji dane zostaną utracone, a one muszą być odzyskane. Przy próbie reaktywacji dysku windows wywala błąd.
Błąd napisał:
The attempter operation is invalid. Either the parameters specified are invalid or the operation cannot be completed on the selected object. Refer to the Disk Management help for assistance on the correct use of the attempted operation.

Pomoc windowsa kończy się na sprawdzeniu kabelków dysku.


Pogooglowałem trochę, ale nic sensownego nie znalazłem. Ma ktoś pomysł jak temu zaradzić i co najważniejsze odzyskać pliki, które są na dysku? (są tam na pewno, w pewnym momencie przy reinstalacji windowsa, dysk był jeszcze "widoczny" i partycja wyglądała na nieruszoną)

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam
_________________
Counter-Strike.PL - największy polski serwis poświęcony CS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Skype
Google
Reklama




PostWysłany: Wto Sie 18, 2009 9:08 am    Temat postu:

Powrót do góry
_KaszpiR_
Administrator
Administrator


Dołączył: 23 Maj 2002
Klan: Nova Team (nieaktywny), ale i tak nie gram w cs...

PostWysłany: Wto Sie 18, 2009 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zainstaluj vista sp1

sprawdz smart status jakims softem, np hddscan

sprawdz czy w menedzerze urzadzen gdzie masz dysk nie masz wylaczonego tego dysku (to nie jest w menedzerz dyskow)

walnij checkdiska (jesli sie da)

a jesli masz viste home (basic lub premium) to one chyba dyskow dynamicznych nie obsluguja (jesli dobrze pamietam)

obczaj jescze program http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk
http://mypkb.wordpress.com/2007/03/28/how-to-non-destructively-convert-dynamic-disks-to-basic-disks/#comment-144
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Froncek
Redakcja CS.PL
Redakcja CS.PL


Dołączył: 20 Lip 2006
Klan: nie dotyczy/nie pracuje

PostWysłany: Wto Sie 18, 2009 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Windows VISTA Business. Dysk jest włączony. HDDscan nie wykrywa żadnego dysku...? Checkdisk dla tego dysku jest niemożliwy...

Ale problem faktycznie może leżeć w tym, że dysk jest dynamiczny. Nie wiem czy przypadkiem nic nie pozamieniałem (na dynamiczny?), gdy przez chwile bawiłem się Windows 7. Bo głównie chodziło mi o format, zrobiłem, w wolnej chwili chciałem sprawdzić Windows 7 i później z powrotem wrócić do visty. Nie do końca się udało. Dysk nie był widoczny już w 7...

edit:
tzn. HDDscan widzi dwa dyski (jest lista), ale nie są one podpisane i nie mogę zrobić testu
_________________
Counter-Strike.PL - największy polski serwis poświęcony CS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Skype
Froncek
Redakcja CS.PL
Redakcja CS.PL


Dołączył: 20 Lip 2006
Klan: nie dotyczy/nie pracuje

PostWysłany: Wto Sie 18, 2009 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drugi program - TestDisc wykrywa, właśnie testuje i robię wszystko wg instrukcji. Zaraz muszę wyjść, więc później odpiszę co i jak.
_________________
Counter-Strike.PL - największy polski serwis poświęcony CS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Skype
Froncek
Redakcja CS.PL
Redakcja CS.PL


Dołączył: 20 Lip 2006
Klan: nie dotyczy/nie pracuje

PostWysłany: Wto Sie 18, 2009 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uratowany! Świetnie :d dzięki wielkie za pomoc
_________________
Counter-Strike.PL - największy polski serwis poświęcony CS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Skype
sharkk
Redakcja CS.PL
Redakcja CS.PL


Dołączył: 28 Kwi 2007

PostWysłany: Wto Sie 18, 2009 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chwała Ci o Wielki Kaszpirze ;D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Problemy i dyskusje o sprzęcie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury