www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
CSS - Przerabianie tekstur

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Mapy i modyfikacje gry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fragger999
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 29 Sty 2011

PostWysłany: Nie Maj 08, 2011 9:50 am    Temat postu: CSS - Przerabianie tekstur Odpowiedz z cytatem

Witam, mam pytanie jak przerabiać tekstury w broniach z CSS'a
W CS 1.6 korzystałem z Jed's Hal Life Model Viewer, jednak ten program nie działa do CSS'a
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Google
Reklama




PostWysłany: Nie Maj 08, 2011 9:50 am    Temat postu:

Powrót do góry
triget
Redakcja CS.PL
Redakcja CS.PL


Dołączył: 11 Cze 2004
Klan: Evil of Kill3rs

PostWysłany: Nie Maj 08, 2011 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tekstury w CSS są w pliku VTF (Valve Texture Format). Po wypakowaniu ich z tego pliku będziesz miał pliki w formacie .tga.

Tutaj masz info o tym formacie ->http://developer.valvesoftware.com/wiki/Valve_Texture_Format
Na dole powyższej strony masz spis narzędzi.

Jednym z nich jest ten program -> http://developer.valvesoftware.com/wiki/VTFEdit

Dodam jeszcze, że pliki .tga można w Adobe Photoshop edytować. A zmiana malowania postaci nie narusza pliku z modelem w formacie .mdl tak jak jest to w 1.6 dlatego gra pozwala bezproblemowo na podmianki tekstur i wrzuceniu tylko tekstur do katalogów z grą. Natomiast tworzenie całych modeli postaci i używanie ich w grze wymaga serwera z włączonymi pewnymi komendami, co blokuje rozwój postaci w CSS. Dlatego mamy ich tak mało, a prawie wszystkie to po prostu zmiana grafiki oryginału. Mam nadzieję, że pomogłem.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Mapy i modyfikacje gry Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury