www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
Który samochód :)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 232, 233, 234, 235, 236  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Rozmowy off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kolejarz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 23 Sty 2004
Klan: in memory of kaiz0ku crew

PostWysłany: Sob Sie 04, 2012 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

epiphone napisał:
Czemu sobie nie zalozycie topicu "ktore bmw?" :lol: (joke)

A tak na powaznie niektorzy sprawiaja wrazenie ze sie znaja wiec zapytam - poszukuje samochodu, ktory bedzie dawal duza radosc z jazdy, mial kopa ale jednoczesnie bedzie pozwalal na zabranie rodziny w podroz.
Co byscie polecali? Tak na prawde z gory nie odrzucam zadnej marki. Interesuja mnie modele nie starsze niz 3 lata.
Zakup planuje gdzies w okolicach kwietnia/maja.
Autem planuje jezdzic 3-4 lata i potem zamienic na nowsze wiec analiza awaryjnosci 8+ latkow mnie nie obchodzi :D

Od jakiegos czasu chodzi mi po glowie Mazda 3 MPS. Podoba mi sie jej wyglad oraz "usportowienie". Mial ktos kontakt z tym modelem? Jakies wrazenia?


MPS to ciekawe autko, ale to kompakcik nadal. Jak samochód ma być rodzinny i mieć pazur to jakieś E90/E60 touring w mocnej benzynie z końca produkcji. Tyle, że to będzie wydatek rzędu około 100 tys przy Twoich wymaganiach co do rocznika. :)
_________________
WhiteHunter napisał:
zerkanie na zegarek w komórce to(...)próba popisania się że ma się telefon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Google
Reklama




PostWysłany: Sob Sie 04, 2012 4:11 pm    Temat postu:

Powrót do góry
delano.
Redakcja CS.PL
Redakcja CS.PL


Dołączył: 04 Cze 2008

PostWysłany: Sob Sie 04, 2012 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Epiphone, wiadomo, że BMW :) Chcesz rodzinne auto więc szybciej e91/e61 :) W każdym razie określ jakie przebiegi chcesz robić tym samochodem, bo np 530d jeździ super i z przysłowiowym palcem w "d" objedzie Audicę kolegi wyżej :lol:, ale np do miasta wiele wygodniejszy jest benzyniak, zwłaszcza jeżeli robisz krótkie odcinki. Do miasta szukaj wolnossaka bez turbo, bo jest najmniej problematyczny i najprostszy w obsłudze.

Raz na trasie miałem okazję spotkać się z e61 535d. Mam zdrowe auto które żwawo jeździ, ale typ bez największego problemu znikł mi z oczu. Spalanie i moment obrotowy to największe zalety diesla no i w każdej chwili można go zawirusować dodając autu duży zastrzyk mocy(uturbione benzyny także oczywiście). Kupując benzynę licz się z tym, że poniżej 10l zejdziesz tylko na trasie i to jadąc dosyć oszczędnie, a fajne fury z dużym silnikiem trochę lipa gazować.

Ogólnie podaj więcej szczegółów o twoim stylu jazdy, obszarach w którym się poruszasz, oczekiwaniach co do ceny, spalania itp... bo co z tego skoro my Ci zaproponujemy auta za 100k, jak ty chcesz się zmieścić w 50 :)?
_________________
dostosuj podpis do regulaminu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Kolejarz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 23 Sty 2004
Klan: in memory of kaiz0ku crew

PostWysłany: Sob Sie 04, 2012 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Delano - benzyną R4, która jeździ podobnie do Twojego 320d idzie zejść ponizej 10l w mieście. :)

Na trasie to ja swoim 328i raz osiągnąłem 6.7 litra, ale to była trasa dziadkowa bez klimy. Normalnie w trasie prędkości do 150 km/h to te 8 litrów trzeba liczyć z klimą i obciążeniem. W mieście jak oszczędnie jadę to zamykam się w 11l, jak nie oszczędzam to 12l, jakbym pałował nonstop do odciny to 14 - 15.
_________________
WhiteHunter napisał:
zerkanie na zegarek w komórce to(...)próba popisania się że ma się telefon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
epiphone
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 08 Lip 2009
Klan: DELETED

PostWysłany: Sob Sie 04, 2012 11:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejarz, delano.
Dzieki za odpowiedz.

Bede sie chcial zamknac w okolicy 120-130k.
Trasa - praca/dom w pon-pt okolo 120 km, weekendy jakis wypad, urlop dalszy wypad :D

Spalanie - moze cos do 12 l w trasie (autostrada przy agresywnej jezdzie).
Generalnie nie chce sie nudzic dojezdzajac do pracy :D
_________________
z plebsem nie rozmawiam :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
delano.
Redakcja CS.PL
Redakcja CS.PL


Dołączył: 04 Cze 2008

PostWysłany: Nie Sie 05, 2012 7:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejarz napisał:
Delano - benzyną R4, która jeździ podobnie do Twojego 320d idzie zejść ponizej 10l w mieście. :)

Na trasie to ja swoim 328i raz osiągnąłem 6.7 litra, ale to była trasa dziadkowa bez klimy. Normalnie w trasie prędkości do 150 km/h to te 8 litrów trzeba liczyć z klimą i obciążeniem. W mieście jak oszczędnie jadę to zamykam się w 11l, jak nie oszczędzam to 12l, jakbym pałował nonstop do odciny to 14 - 15.


Może i R4 przy lekkiej nodze da się zrobić takie spalanie, ale ja mówię już o większych silnikach które interesują epiphone. Przy mojej nodze i włączonej klimie sam w mieście robie ok 10l, trasa to magia :)

epiphone napisał:
Kolejarz, delano.
Dzieki za odpowiedz.

Bede sie chcial zamknac w okolicy 120-130k.
Trasa - praca/dom w pon-pt okolo 120 km, weekendy jakis wypad, urlop dalszy wypad :D

Spalanie - moze cos do 12 l w trasie (autostrada przy agresywnej jezdzie).
Generalnie nie chce sie nudzic dojezdzajac do pracy :D


Przy tych przebiegach warto ukłonić się w stronę kopciucha, a e61 530d-535d to dobry stolik w najlepszej restauracji ;) Na trasie, wyprzedzając tiry i nie żałując mu mocy zrobisz ok 8l, a dziadując zejdziesz jeszcze niżej. Zastanów się nad egzemplarzem z polskiego salonu, bo w tym przypadku ktoś już wcześniej musiał pokryć koszty akcyzy za silnik itp (23% wartości auta :x ). Nie wiem z jakiego jesteś miasta, ale zadzwoń do najbliższego ASO i zapytaj o program premium selection. Dostaniesz kilka propozycji, a następnie zadzwoń do innego ASO i też zapytaj o to samo :) , bowiem wszystkie ASO mają jedną bazę premium selection - niech się licytują kto sprzeda taniej:) Na BMW-Klub człowiek się chwalił, że jedno ASO sprzedawało to samo auto 20 tysięcy taniej niż te z sąsiedniego miasta, a za 20k warto chyba zrobić pare kilometrów, nie? Ba! komuś podwoźlili lawetą pod dom, aby mógł sobie obejrzeć przed zakupem :lol:, no ale on kupował furę za 250 tysięcy, a im zależało na sprzedaży.

Uturbionych aut nie polecałem na krótkie odcinki, bo turbina potrzebuje się dobrze rozgrzać, a potem schłodzić. Przykładowo Kowalski robi 10km w mieście, zanim turbo dobrze się rozgrzeje musi się już zatrzymywać, a następnie te turbno ostudzić(poprzez postuj, albo dziadkową jazdę).

@Sam, póki pamiętam. Jest bardzo prost test którym łatwo zdiagnozujesz 320d, ale wymaga 2 osób. Na początek usiądź za kierą i zrób lekką przegazówkę. Turbina ma prawo świszczeć lekko i to na zimnym silniku. Rozgrzana turbina i gwizd świadczy o końcu jej żywota, a z robocizną jest to koszt jakichś 4 tys(musiałem sprawdzić sam :( ). Następnie zaciągasz ręczny, wrzucasz jedynkę i puszczasz lekko sprzęgło(nie gasząc go przy tym ofc), będziesz słyszał stuk z okolicy nóg - znaczy się, że dwumas kończy swój żywot - z robocizną jakieś 2,5k. Następnie posadź kogoś za kierownicą, stań za autem -każ mu agresywnie ruszyć i na dwójce pojechać prawie do odcinki. Auto ma prawo puścić małego dymka. Czarna smoła z rury wydechowej świadczy o braniu oleju, lub przeładowaniu turbiny. Ogólnie, jak to ktoś kiedyś powiedział - 320d to bardzo dobra baza do pracy dla domowych majsterkowiczów :lol:
_________________
dostosuj podpis do regulaminu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Kolejarz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 23 Sty 2004
Klan: in memory of kaiz0ku crew

PostWysłany: Nie Sie 05, 2012 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy takich przebiegach faktycznie diesel nie jest głupi. Aczkolwiek skoro chłop akceptuje spalanie kilkanaście litrów na trasie i zależy mu na frajdzie to nie szczypać się i brać benzyniaka - 335i, 535i albo nawet 550i. :)
_________________
WhiteHunter napisał:
zerkanie na zegarek w komórce to(...)próba popisania się że ma się telefon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
delano.
Redakcja CS.PL
Redakcja CS.PL


Dołączył: 04 Cze 2008

PostWysłany: Nie Sie 05, 2012 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

550i to już nie tylko koszta paliwa, ale też dużo droższa eksploatacja zwykłych elementów jak tarcze, klocki, amory itp. Po prostu przy takiej mocy to wszystko potrzebuje być mocniejsze. Najlepsza byłaby 5 e60-e61. Trójka w kombiaku dosyć drętwo wygląda, a piątka zdaje się być do tego stworzona, zresztą do sedana też zapakujesz na spokojnie całą rodzinę :), a "3" w oznaczeniu silnika na spokojnie starczy. Seria e91 będzie oczywiście trochę tańsza, ale "trójka" nawet w kombi jest dosyć ciasna no i prestiż dużo mniejszy :)
_________________
dostosuj podpis do regulaminu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
kazek wynalazek ;)
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 25 Kwi 2008

PostWysłany: Nie Sie 05, 2012 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

e60 w kombi to chyba najbrzydsze bmw ever, sedan imo:).
Przy takim hajsie JA wziąłbym a8 albo e66, o ile jak ktoś pisał niżej, nie boisz się większych kosztów eksploatacji, albo ogarnął hajs na x5:D
_________________
Beka z wieprza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rzeznik
Moderator
Moderator


Dołączył: 30 Sty 2005

PostWysłany: Pon Sie 06, 2012 12:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj Panowie wszyscy piszą o BMW, jak gdyby świat dla nich zakończył się na jednej marce... A ja za kwotę do 120 tys. polecam np. takie autko. Silnik 3.2 Diesel zupełnie daje radę i komfort jazdy bez porównania.
_________________
:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tymozyna
Moderatorka
Moderatorka


Dołączył: 08 Kwi 2005

PostWysłany: Pon Sie 06, 2012 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bałabym się tym jechać... jakoś nie wygląda na "bezpieczny"

swoją drogą zastanawiam się czy sobie nie zacząć odkładać na jakąś używkę, albo postawię na skodę albo na opla.
_________________
#psd.pl @ Quakenet
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
sam
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 17 Kwi 2007
Klan: nolife'y

PostWysłany: Wto Sie 07, 2012 8:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Delano, dziękuję Ci za rozległą wypowiedź i pomoc.
Jednak wybór padł na trzecią ibizę. Mimo wszystko bardziej przypadła mi do gustu oraz jest oczywiście młodsza.
1.9 tdi w życiu mnie nie zawiodło i bardzo chętnie przy nim zostanę :)

w każdym razie, dziękuję za pomoc :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
epiphone
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 08 Lip 2009
Klan: DELETED

PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co mi powiedzie o Oplu Insignia ?
Bogate wyposazenie, cena przystepna. Szwagier jezdzi vectra, nabija wiele kilometrow - stan auta idealny.
_________________
z plebsem nie rozmawiam :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
noodle
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 02 Lut 2003

PostWysłany: Pią Sie 10, 2012 8:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie Insignia to zart z tego powodu, ze w srodku miejsca jak na lekarstwo. Nie wiem jakim cudem ma to zastapic Vectre.
Poza tym za te pieniadze to nie wiem czy chcialbym Opla? Mozna isc do salonu i kupic nowa Mazde 6, Honde Accord, Toyote Avensis.
A w 2-3 letnich BMW/Audi/Mercedesach to juz przebierac.
Ja w takich pieniadzach szukalbym jak juz wczesniej wspomnianego e60/e61 535d/i ale to dlatego, ze po prostu lubie ta marke.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
delano.
Redakcja CS.PL
Redakcja CS.PL


Dołączył: 04 Cze 2008

PostWysłany: Pią Sie 10, 2012 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

epiphone napisał:
A co mi powiedzie o Oplu Insignia ?
Bogate wyposazenie, cena przystepna. Szwagier jezdzi vectra, nabija wiele kilometrow - stan auta idealny.

Raz siedziałem w insygni, na tylnym fotelu. Dosyć wygodnie i komfortowo, gdyby nie to, że z przodu typ wypisywał mi mandat :lol:
_________________
dostosuj podpis do regulaminu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Kolejarz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 23 Sty 2004
Klan: in memory of kaiz0ku crew

PostWysłany: Sob Sie 11, 2012 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osiągi słabawe dość jak na takie moce, poza tym bardzo ładne autko jak na opla i z pewnością jedna z ciekawszych propozycji tej marki. Nie wiem jak tam obecnie Opel stoi z korozją itd. i czy nie jest zbyt droga jak na Opel.
_________________
WhiteHunter napisał:
zerkanie na zegarek w komórce to(...)próba popisania się że ma się telefon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Rozmowy off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 232, 233, 234, 235, 236  Następny
Strona 233 z 236

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury