www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
allegro / anulowanie sprzedazy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Rozmowy off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rvd
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 07 Lis 2006
Klan: nie oglądam.

PostWysłany: Pon Paź 29, 2012 6:15 pm    Temat postu: allegro / anulowanie sprzedazy Odpowiedz z cytatem

hejka!
do rzeczy.
kupiłem przedmiot na allegro, wylicytowałem go za dość małe pieniądze.
dzwoniąc do sprzedającego dostałem informacje, ze on tego mi tego nie odda za te pieniądze, bo ponoć on zaznaczył cenę minimalna na 700 zl.. ponoć.. bo licytacje ja wygrałem za złotych 200.. dostałem tez informacje ze sprzedający już napisał maila do allegro o anulowanie sprzedaży.
czy to jest możliwe? i co ja w tej sytuacji powinienem zrobić. przelewu nie zrobiłem, bo zaznaczyłem za chce zapłacić przy odbiorze.
nie znam się na internetowych zakupach wiec liczę na wasza pomoc.
pozdro!
_________________
_benioo napisał:
przecież to offtopic czyli każdy może być debilem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Google
Reklama




PostWysłany: Pon Paź 29, 2012 6:15 pm    Temat postu:

Powrót do góry
nowyK
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2007

PostWysłany: Wto Paź 30, 2012 12:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/278465-anulowanie-zakupu-allegro.html
http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/268340-allegro-sprzedawca-prosi-o-wycofanie-oferty.html
Sprzedający może to obejść oświadczając, że przedmiot uległ zniszczeniu, jeśli tego nie zrobi możesz się sądzić i najpewniej wygrasz sprawę (tylko czy warto dla takich pieniędzy ?).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
MoDZeL
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 12 Sty 2005

PostWysłany: Wto Paź 30, 2012 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak była ustawiona minimalna to wcale nie musi Ci tego sprzedać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ZmX
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 26 Sty 2008
Klan: Nie oglądam

PostWysłany: Wto Paź 30, 2012 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby była to by nie wygrał aukcji.
_________________
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2713004
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
rvd
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 07 Lis 2006
Klan: nie oglądam.

PostWysłany: Sro Paź 31, 2012 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie.
aukcje wygrałem, mail z odpowiedzią od allegro to potwierdził, ale sprzedający dalej twierdzi, ze nie sprzeda mi tego. szkoda, ze pajac w żaden sposób nie ma zamiaru się do tego ustosunkować, i pewnie gdybym zrobił przelew to i pieniędzy swoich bym nie odzyskał... życie...
_________________
_benioo napisał:
przecież to offtopic czyli każdy może być debilem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
epiphone
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 08 Lip 2009
Klan: DELETED

PostWysłany: Sro Paź 31, 2012 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idz do sadu.
Nie ma sie co cackac z takimi.
_________________
z plebsem nie rozmawiam :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sthEn
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 09 Lip 2004

PostWysłany: Czw Lis 01, 2012 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nowyK napisał:
Sprzedający może to obejść oświadczając, że przedmiot uległ zniszczeniu, jeśli tego nie zrobi możesz się sądzić i najpewniej wygrasz sprawę (tylko czy warto dla takich pieniędzy ?).


Bzdura, jeżeli przedmiot uległ zniszczeniu/zgubieniu/ktoś go ukradł, to umowa wciąż jest ważna i musi się z niej wywiązać. Jak? Kupić z innego źródła i wysłać ją kupującemu.

Co do tematu - zapłacić za pomocą Płacę z Allegro, a następnie wysłać pismo ZPO z żądaniem wydania rzeczy w terminie 7 dni. Jeżeli to nie nastąpi, wtedy śmiało może kierować sprawę dalej (żadna policja, żeby głupi pomysł komuś nie wpadł).

Była to licytacja, więc oświadczenie woli Sprzedającego o błędzie również nie wchodzi w grę. Umowa została zawarta (pod warunkiem, że rzeczywiście tej ceny minimalnej NIE było.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
MoDZeL
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 12 Sty 2005

PostWysłany: Czw Lis 01, 2012 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czym jest cena minimalna?

Cena minimalna, która występuje w niektórych transakcjach, to najniższa kwota, za jaką sprzedający zgadza się sprzedać wystawiony przedmiot. Wysokość ceny minimalnej jest ukryta do momentu jej przekroczenia przez kupujących.

Jeśli widzisz napis "Cena minimalna nie została osiągnięta": oznacza to, że w licytacji nie złożono ofert kupna lub wysokość złożonych ofert nie przekroczyła ustalonej przez sprzedającego ceny minimalnej. Żadna ze złożonych dotychczas ofert nie jest wiążąca


http://allegro.pl/help_item.php?item=46
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ZmX
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 26 Sty 2008
Klan: Nie oglądam

PostWysłany: Pią Lis 02, 2012 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MoDZeL napisał:
Cytat:
Czym jest cena minimalna?

Cena minimalna, która występuje w niektórych transakcjach, to najniższa kwota, za jaką sprzedający zgadza się sprzedać wystawiony przedmiot. Wysokość ceny minimalnej jest ukryta do momentu jej przekroczenia przez kupujących.

Jeśli widzisz napis "Cena minimalna nie została osiągnięta": oznacza to, że w licytacji nie złożono ofert kupna lub wysokość złożonych ofert nie przekroczyła ustalonej przez sprzedającego ceny minimalnej. Żadna ze złożonych dotychczas ofert nie jest wiążąca


http://allegro.pl/help_item.php?item=46


Ale stary gdyby ta cena minimalna była ustalona to nie dostałby info od allegro że wygrał aukcję
_________________
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2713004
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Rozmowy off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury