www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
Nowy krol futbolu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Rozmowy off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
delano.
Redakcja CS.PL
Redakcja CS.PL


Dołączył: 04 Cze 2008

PostWysłany: Nie Sty 13, 2013 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aktualnie Messi jest najlepszym piłkarzem na świecie, a czy najlepszym w historii będziemy osądzać po zakończeniu kariery. Wg mnie najlepszym piłkarzem był Zidane, który z gówna potrafił ukręcić bicz - patrz reprezentacja Francji.
_________________
dostosuj podpis do regulaminu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Google
Reklama




PostWysłany: Nie Sty 13, 2013 2:56 pm    Temat postu:

Powrót do góry
epiphone
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 08 Lip 2009
Klan: DELETED

PostWysłany: Nie Sty 13, 2013 11:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na koniec kariery Messiego poczekamy pewnie z 8 lat.

Btw: Dzisiaj kolejny popis Króla. 1 gol + 2 asysty :lol:
_________________
z plebsem nie rozmawiam :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
epiphone
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 08 Lip 2009
Klan: DELETED

PostWysłany: Pon Sty 14, 2013 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak btw, szukałem trochę w necie statystyk z okresu gry Pelego.
Szczerze powiedziawszy liga brazylijska z tego okresu to jedna wielka czarna dziura.

Generalnie jestem ciekaw z jakich źródeł zostały wzięte statystyki Pelego.
_________________
z plebsem nie rozmawiam :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DrNK^^
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 26 Lip 2005

PostWysłany: Wto Sty 15, 2013 11:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@delano. nie spodziewaj sie ze nagle jakis epiphone ktory ma zapewne 18 lat bedzie obiektywnie rozmawial na temat takich pilkarzy, jak on zidana pewnie z yt tylko kojarzy : D, kose to zidane robil przy kiwce, nie do ogrania...

ja tam uwazam ze takie gwiazdy jak zidane,pele, batistuta, ronaldo, ronaldinho wcale nie sa gorsze od messiego, ale tak jak piszesz tylko skonczony kretyn, debil i pajac pisze ze messi jest 'krolem futbolu' skoro nie wiadomo co bedzie za mieisac, dwa... trzeba patrzec tez na osiagi calej druzyny, bo to ze potrafi przebiegnac sam boisko to z mocniejszym rywalem gowno to da : D i wtedy jak messi nic nie gra to sie mowi ze nie mial szczescia albo nie w formie. A wlasnie gowno prawda, w formie nie w formie gra zespolowa i kunszt powinny byc na 1 miejscu w osadzie danego pilkarza. Ale przeciez wiadomo teraz posypie sie ostry koment bo przeciez wjechalem mu na jego prywatny temat o jego bozku...

@up wymyslili sobie te statystyki zeby w 2013 epiphone mial rozkmine...

nie wiem dlaczego tacy ludzie mnie denerwuja... podziwiam delano ze potrafi odpisac z takim stoickim spokojem... a moze jestem pijany.
_________________
PRZEHEPREHERASZAM?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
epiphone
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 08 Lip 2009
Klan: DELETED

PostWysłany: Sro Sty 16, 2013 7:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytaj mój podpis :-)
Na dłuższy komentarz do takich głupot szkoda czasu :-)
_________________
z plebsem nie rozmawiam :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SIMOON
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 14 Lut 2010

PostWysłany: Sob Sty 19, 2013 3:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hahaha epiphone wygrał ten topic, Porter~ punkt po punkcie tłumaczył mu bzdury, które ten napisał a ten nadal z jednym argumentem 'pele nie europa grać, pele grać w słabszych czasach piłki (WTF!)'

tak jak DrNK^^ podziwiam, że ktoś z tak ograniczonym umysłowo człowiekiem potrafi spokojnie dyskutować :o to jak grochem o ścianę.

i epiphone podsumowanie jest inne niż napisałeś:
Pele jest najlepszy w historii, dla ciebie jest nim Messi

to oczywiste, że Messi jest aktualnie najlepszy ale królem futbolu WTF hahaha beka ogrom, dzięki epiphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
epiphone
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 08 Lip 2009
Klan: DELETED

PostWysłany: Sob Sty 19, 2013 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popatrz na to z tej strony. Nikt z nas nie oglądał meczów Pelego. Albo z racji wieku albo z racji tego, że w Polsce ich nie transmitowano. Mówię przede wszystkim o lidze brazylijskiej i USA.
Statystyki Pelego to jedna wielka niewiadoma. Były kilkukrotnie poprawiane. Najpierw że strzelił ponad 1000 potem się okazało, że jednak ponad 1200 itd....

Wasze mniemanie o Pelem to wynik filmików na YT i niewiarygodnych statystyk z jego gry.
Pele wielokrotnie opowiadał głupoty o swoich osiągnięciach. Jedną z nich była trwająca przez wiele lat legenda, jakoby Pele był pierwszym, który strzelił bramkę z przewrotki. Jak się później okazało, to była bzdura.
Jego wypowiedzi mało kiedy były wiarygodne. Do dzisiaj ma tendencję do wyolbrzymiania swojej osoby, osiągnięć itd.


Kto jest najlepszy w historii to zawsze będzie tylko subiektywna ocena. Każdy ma swoje zdanie.
Ja uważam, że Messi jest najlepszy z kilku prostych względów:

1.
Ma niewiarygodną technikę, dynamikę, zwinność - jednym zwodem potrafi okiwać nawet 2-3 obrońców. Porównując to do najlepszych akcji Pelego, to jednak Messi wygrywa zdecydowanie. Biorąc pod uwagę różnicę epok i znaczny wzrost poziomu piłki, ta różnica jest jeszcze większa.
Oczywiście ktoś powie, że gdyby Pele grał w dzisiejszych czasach byłby jeszcze lepszy... takich tekstów nie warto nawet komentować :) Takie gdybania zostawmy dzieciakom w podstawówce.

2.
Messi z sezonu na sezon gra praktycznie coraz lepiej. Obecnie jest fenomenalny a nadal się rozwija. Można go porównać do C.Ronaldo, który również jest wybitnym piłkarzem. U Messiego widać progres u Ronaldo regres.

3.
Wszechstronność - kilku z was określiło Messiego jako dobry/solidny "striker". Tutaj już widać, że ktoś bierze się za ocenę porównania Pele vs Messi znając grę tylko tego pierwszego.
- jak można nazwać solidnym/dobrym a nawet bardzo dobrym strikerem zawodnika, który strzela rekordową liczbę bramek w lidze oraz w sezonie, który 4 razy z rzędu jest królem strzelców LM? Moim zdaniem raczej tutaj mówimy o fenomenie.
- jak można nazwać w ogóle strikerem zawodnika, który pełni całkowicie inna rolę w zespole? :) Przecież Messi to nie jest zawodnik, który tylko czeka w polu karnym na podanie. On sam wypracowuje akcje, ma fenomenalne rajdy nawet z połowy boiska. Potrafi świetnie dośrodkować co widać po liczbie asyst. Potrafi świetnie rozprowadzić akcję.
Jeszcze raz... Striker?:lol:

4.
Strzela ważne gole. Często tylko jego gole ustalają wynik meczu.

5.
Im ważniejsze i trudniejsze spotkanie, tym bardziej błyszczy Messi.

6.
Bije rekord za rekordem. Co ciekawsze, bije te rekordy w okresie, kiedy piłka nożna jest na bardzo wysokim poziomie.


Dlaczego nie uważam Pele za najlepszego:
1.
Będę to powtarzał w kółko. Praktycznie całą karierę grał na swoim podwórku.
Mówicie, ze liga brazylijska byłą wtedy mocna bo przecież grała tam reprezentacja Brazylii która wygrała WC.
Oczywiście się z tym zgodzę. Ale Pele był/jest dla brazylijczyków królem. Tak jak Maradonna dla argentyńczyków.

2.
To bardzo dużo zmienia. Nie poszedł do europy, grał w brazylii i kolekcjonował kolejne tytuły i strzelał kolejne bramki. Szkoda, że nikt w tym okresie nie prowadził oficjalnych statystyk. Poza plotkami i legendami mało tak na prawdę wiemy o Pele. Praktycznie wiemy to, co osiągnął na arenie międzynarodowej.

Reszta to tak na prawdę tylko przypuszczenia.

Dobrym przykładem jest magiczny wzrost liczby goli strzelonych przez Pele w całej karierze zaraz po tym, jak Romario ogłosił strzelenie swojego 1000 gola.

Podsumowując:
Nie uważam Pelego za słabego gracza. On był bardzo dobry. Niewątpliwie jednym z najlepszych w historii piłki nożnej. Ale jego przeszłość nie jest do końca jasna. W tamtym okresie nie prowadziło się oficjalnych statystyk. W samej lidze brazylijskiej działy się różne historie.
Jego pozycja najlepszego piłkarza w historii jest strasznie nadmuchana, wręcz to swoista legenda. W dużej mierze współtworzona przez João Havelange.
Jego wielkim osiągnięciem było wygranie 3xWC. Nie wdawajmy się w szczegóły, że tak na prawdę w jednym prawie nie grał. Ma 3 tytuły mistrza świata i koniec. Jednak wręcz głupotą jest stwierdzenie, że "Pele wywalczył 3 tytuły WC". To reprezentacja Brazylii je wywalczyła.

Pisałem już o tym wielokrotnie. Piłkarz nie ma większego wpływu na swoją narodowość ani na pokolenie piłkarzy w swoim kraju. Dlatego opinie, że Messi musi wygrać WC, żeby zasłużyć na miano najlepszego zawodnika w historii można usłyszeć chyba tylko z ust Pelego albo jego ślepych fanów :-)


Problemy w tej dyskusji są dwa, które tak na prawdę sprowadzają się do tego samego.
Jeden to taki, że porównujemy aktualnie grającego zawodnika do postaci już historycznej.
Drugi problem dotyczy samych informacji. Na temat Messiego, wszystko jest aktualne i wiarygodne. Możecie sami oglądać jego grę i wyciągać obiektywne lub subiektywne wnioski.
Na temat Pelego, możecie się opierać praktycznie na danych z internetu. Niestety w tych czasach większość młodych osób oczekuje gotowej przetworzonej informacji. Dlatego przypuszczam, że swoje opinie opieracie w większości na stronach pokroju wikipedii lub innych który wyskoczą po wpisaniu hasła "Pele" w googlach.
Wiem, że to ciężka robota i wymaga myślenia i analizowania, ale jeśli jednak zechce się komuś poświęcić ogromną ilość czasu na dogłębnym poznaniu historii Pele, wypowiedzi osób z jego otoczenia, piłkarzy, wypowiedzi zawodników z europy, z reprezentacji, trenerów oraz współczesnych ludzi związanych w jakiś sposób z piłka, to sami przekonacie się, że marka "Pele" to bardzo dobry piłkarz, który został nadmuchany do rozmiaru najlepszego piłkarza w historii. Można to porównać do produkcji szynki :-)


Jeśli ktoś się ze mną nie zgadza to zapraszam do dyskusji na poziomie.
Wypowiedzi chamskie możecie sobie darować bo mnie to nie rusza :)
_________________
z plebsem nie rozmawiam :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kiurdoo
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 27 Cze 2013

PostWysłany: Sob Lip 13, 2013 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowym królem będzie Neymar

Najlepsze sandały damskie w mieście.


Ostatnio zmieniony przez kiurdoo dnia Nie Paź 27, 2013 5:48 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Drubiks
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 01 Lip 2013

PostWysłany: Wto Lip 16, 2013 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiurdoo napisał:
Nowym królem będzie Neymar


Trochę za duży indywidualista i prowokator wg mnie, ktoś go przewiezie i po karierze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Denis02
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 10 Lip 2013

PostWysłany: Czw Lip 18, 2013 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja myślę że takie indywidualności właśnie jak Neymar mają większe szanse na osiągnięcie sukcesu ; ) no chyba że będzie cwaniaczył to się przejedzie jak po krowim placku ;)



Dbasz o swoje i zdrowie bliskich ? nadciśnienie objawy zajrzyj !


Ostatnio zmieniony przez Denis02 dnia Wto Wrz 24, 2013 8:11 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pineza
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 12 Lip 2013

PostWysłany: Sro Lip 24, 2013 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy jak mu pójdzie dalej, na razie jest na dobrej drodze do tego.

Ostatnio zmieniony przez Pineza dnia Nie Wrz 01, 2013 12:17 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
epiphone
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 08 Lip 2009
Klan: DELETED

PostWysłany: Wto Lip 30, 2013 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na początku będzie mu ciężko bo będzie musiał udowodnić swoją wartość.
Mnie bardziej ciekawi inna rzecz, jak będzie mu się grało jako numer x w zespole bo top 1 w Barcelonie jest jak na razie Messi.
_________________
z plebsem nie rozmawiam :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adamok
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 07 Gru 2014

PostWysłany: Sro Sty 07, 2015 5:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie mistrzem jest Gareth Bale.
---------------------------------------------
"Nie można twierdzić, że cywilizacja się nie rozwija. Wszak w każdej nowej wojnie zabijają ludzi w ulepszony sposób."
Will Rogers
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Rozmowy off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury