www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
FPS 60 vs FPS 100 - pływanie myszki.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Ogólnie o Counter-Strike 1.6
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
demisen
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 29 Sie 2006

PostWysłany: Sro Wrz 18, 2013 10:36 pm    Temat postu: FPS 60 vs FPS 100 - pływanie myszki. Odpowiedz z cytatem

fps_max 101, monitor LCD 1920x1080 @ 60Hz - komendy do STEAM'a na brak akceleracji, myszka Roccat Kova [+], VSYNC OFF - wszystko OK.

fps_max 61, monitor LCD 1920x1080 @ 60Hz - komendy do STEAM'a na brak akceleracji, myszka Roccat Kova [+], VSYNC ON - gra jest dziwnie płynna i celownik/mysz pływa jak z akceleracją. < - OCB ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Google
Reklama




PostWysłany: Sro Wrz 18, 2013 10:36 pm    Temat postu:

Powrót do góry
Sheaker
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 07 Lut 2006

PostWysłany: Sro Wrz 18, 2013 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacytuje swoją wypowiedź z tego tematu:


Kod:

EDIT:
Rzeczywiście włączenie synchronizacji pionowej rozwiązuje ten problem ale koszta są zbyt duże. Strasznie szkoda że tak to wygląda teraz bo wiem że na gf 5500 wyglądało normalnie mimo wyłączonej synchronizacji pionowej. Swoją drogą to jaką ta synchronizacja pionowa ma rację bytu? fps 60 i mysz pływa... Bez sensu:/


W mojej opinii przyczyna jest taka że jak masz włączoną synchronizację pionową(60hz) i ustawione 100 fps to karta graficzna generuje 60 klatek natomiast z samej gry do karty graficznej jest wysyłane 100klatek. Skutkiem tego renderowane jest 1.666(6) frame na jedno odświeżenie ekranu. Efekt musi być taki jak opisałem w swoim starym temacie.

Dodatkowym problemem było właśnie pływanie myszki. Gdyż myszka chce działać jak 100hz a działa jak 60 hz. Skutkiem tego część danych jest zbuforowana i dociera do karty graficznej później. (z doświadczenia widziałem że bufor jest dosyć mały ale na pewno uniemożliwia grę)


EDIT:
Jak się głębiej wczytałem to widzę że nie dokładnie taki problem masz.
czy na pewno mówisz że masz ustawione fps_max 61?
Czy przypadkiem po włączeniu synchronizacji pionowej po prostu masz max 61 fps? To duża różnica. Jak wpiszesz fps_max 60 to pływanie myszki zniknie.
_________________
NAJLEPSZE fragi ze scouta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Ogólnie o Counter-Strike 1.6 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury