www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
kupno mieszkania w warszawie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Rozmowy off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BestEarl1438
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 14 Lis 2013

PostWysłany: Wto Wrz 23, 2014 1:43 pm    Temat postu: kupno mieszkania w warszawie Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich ... ja tym razem będę pisał w temacie trochę z innej beczki, ale może akurat znajdzie się ktoś kto będzie mi w stanie udzielić porady ... Właśnie oczekujemy z żona drugiego dziecka w związku z tym chcielibyśmy zmienić nasze mieszkanie na większe, jeździmy już i oglądamy rożne osiedla od dłuższego czasu najbardziej podobają nam się nowe osiedla na mokotowie, tutaj mamy prace więc pozostaje nam tylko warszawa... ale nie do końca jestem przekonany do tego nowoczesnego budownictwa nie wiem czy to wszystko jest solidnie budowane... czy ktoś z was mieszka na takich nowych osiedlach i może się wypowiedzieć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Google
Reklama




PostWysłany: Wto Wrz 23, 2014 1:43 pm    Temat postu:

Powrót do góry
dreweuro98
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 14 Lis 2013

PostWysłany: Sro Wrz 24, 2014 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno używane materiał i technologie są coraz lepsze i te używane nawet kilka lat temu im nie dorównują. Oczywiście, że budowane teraz inwestycje muszą spełniać szereg wymogów i certyfikatów, więc o solidność wykonania nie ma co się martwić. Nie grożą Ci sceny, jak z serialu Alternatywy 4 :) Poza tym, że nowe mieszkania są niezwykle trwałe, to przede wszystkim bardzo funkcjonalne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
EkoTrudy1586
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 05 Sie 2013

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2014 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowe budownictwo na Mokotowie jest bardzo solidne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
EkoTrudy1586
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 05 Sie 2013

PostWysłany: Sro Paź 01, 2014 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posiadam jedno z tych nowych mieszkań i jestem z niego zadowolony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MoDZeL
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 12 Sty 2005

PostWysłany: Czw Paź 02, 2014 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trwałość określa się długością działania.
Coś co jest nowe - nie ma jak zmierzyć długości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kiurdoo
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 27 Cze 2013

PostWysłany: Nie Paź 05, 2014 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że nowe budownictwo nie znaczy, że złej jakości budynki. Przecież teraz firmy doskonale wiedzą, że jak raz coś pojdzie nie tak to wiecej nikt nie kupi ich. A już zwłaszcza we warszawie nie będą chcieli zrobić sobie złej opinii. Takze ja osobiscie polecam bo też kupiłem mieszkanie na Mokotowie od APM Development. Wiadomo, że nie musisz brać od tego samego, ale możesz rozważyć to jako jedną z opcji.

Ostatnio zmieniony przez kiurdoo dnia Wto Paź 07, 2014 1:56 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nimRo
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2006

PostWysłany: Pon Paź 06, 2014 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dubel. - do wykasowania.

Ostatnio zmieniony przez nimRo dnia Pon Paź 06, 2014 10:28 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nimRo
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2006

PostWysłany: Pon Paź 06, 2014 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiurdoo napisał:
To, że nowe budownictwo nie znaczy, że złej jakości budynki. Przecież teraz firmy doskonale wiedzą, że jak raz coś pojdzie nie tak to wiecej nikt nie kupi ich. A już zwłaszcza we warszawie nie będą chcieli zrobić sobie złej opinii. Takze ja osobiscie polecam mimo iz kupiłem mieszkanie od dewelopera na Ursynowie


Niekoniecznie. Ludzie wszystko kupią, a w dobrych lokalizacjach już na etapie dziury w ziemi większość planowanych mieszkań jest wykupiona. Biura sprzedaży pod nowo postawionymi blokami, to wyłącznie sposób na sprzedaż mieszkań o kiepskim układzie lub lokalizacji - np. nad wejściem do biedry na parterze. A ponieważ ludzie wszystko kupią, to nie trzeba się starać. Osobiście znam przypadki odbioru mieszkania, gdzie po tym fakcie znajdowano orurowanie odpływowe kończące się w ścianie... , oświetlenie górne położone jako przewód gniazda podtynk przy podłodze (hehe garderoba bez światła)... , czy krzywe ściany, wykończenie lub podział pomieszczeń niezgodny z ustaleniami z klientem. Aż strach pomyśleć co z materiałami? (chodzi o tzw. prace ukryte). Sam jestem elektronikiem i włos mi się jeży jak wspomnę jakość wykonania np. rozdzielni z bezpiecznikami w mieszkaniach (pomiary to to przeszło, ale niech popracuje z rok...) . Generalnie trzeba zawsze uważać, tym bardziej że nastały czasy "pieniądza" i ludzie chcą szybko się dorobić czyimś kosztem ( w wieku lat 20 - mieszkanie, dom, świetna praca i zjeżdżone pół świata), dlatego ze wzmożoną czujnością trzeba traktować decyzję o zakupie mieszkania, i jeszcze 10x sprawdzić hipotekę oraz plany zagospodarowania przestrzennego dzielnicy wraz z planem inwestycyjnym na dwie najbliższe dekady dla okolicy. Oraz zrobić wywiad środowiskowy potencjalnych sąsiadów, czy np. nie będziemy usypiać codziennie w rytm psychodelic progressive house'u.

To nie zakupy bułek, tylko uczulam.
Przy ocenie wykonania mieszkania (odbiór) lub na etapie doglądania postępów prac, polecam za każdym razem przypominać sobie że trzeba będzie na to harować 30 następnych lat. Jest to najlepszy wyznacznik oczekiwań które powinno się mieć co do jakości. Proszę pamiętać że developer na mieszkaniu ma 20~30% czystego zysku w zależności od wielu czynników. Nie straci, a samemu trzeba dbać o swoje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Rozmowy off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury