www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
Muszę coś przetłumaczyć

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Rozmowy off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adamok
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 07 Gru 2014

PostWysłany: Pon Sty 26, 2015 9:20 pm    Temat postu: Muszę coś przetłumaczyć Odpowiedz z cytatem

Staram się o pracę w UK i muszę przetłumaczyć kilka dokumentów (między innymi opinię byłego pracodawcy i zakres obowiązków, które miałem w poprzedniej firmie). Czy ktoś z Was się orientuje, czy muszą to być tak zwane tłumaczenia przysięgłe? Będą to tłumaczenia na angielski, więc spokojnie mógłbym coś takiego zlecić po znajomości mojej koleżance, która ukończyła anglistykę i pracuje jako tłumacz (ale nie ma uprawnień do tłumaczenia przysięgłego). Czy ktoś z was musiał kiedykolwiek wykonywać takie tłumaczenia i może mi coś podpowiedzieć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Google
Reklama




PostWysłany: Pon Sty 26, 2015 9:20 pm    Temat postu:

Powrót do góry
HIPERMARC85
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 16 Kwi 2014

PostWysłany: Czw Sty 29, 2015 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie. Nie musi być to wykonane przez tłumacza przysięgłego. Chyba, że rekrutuje Cię jakaś spora korporacja, a z doświadczenia wiem, że takie firmy lubią dzwonić po poprzednich firmach i upewniać się co do prawdziwości dokumentów z rzeczywistością. Jednak to jest mały odsetek przypadków. Raczej nie martwiłbym się i nie wydawał pieniędzy na tłumacza przysięgłego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alpha97
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 18 Cze 2014

PostWysłany: Czw Sty 29, 2015 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mi się wydaje, że nie ma co wydawać na tłumacze przysięgłego. To są raczej proste dokumenty i nie wymagają tego typu tłumaczeń. Co innego gdybyś miał jakieś dokumenty certyfikowane ze szkoleń lub inne dyplomy czy coś w tym rodzaju, wtedy firma mogłaby wymagać bardziej profesjonalnego tłumaczenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SUPERLASHELL82
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 31 Mar 2014

PostWysłany: Pią Sty 30, 2015 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A według mnie natomiast warto zainwestować w tłumaczenie , które zrobi tłumacz przysięgły, bowiem taki tłumacz podpisze się pod tym, postawi pieczątkę i będzie to lepiej wyglądało i będzie to zdecydowanie bardziej wiarygodne, niż tłumaczenie Twojej koleżanki:) moim zdaniem takie tłumaczenie przysięgłego lepiej świadczy o Tobie:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MaxTech
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 27 Kwi 2013

PostWysłany: Sob Sty 31, 2015 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a moim zdaniem wszystko zależy od tego jakie konkretnie dokumenty chcesz przetłumaczyć, bo jeśli na przykład dyplom lub jakieś certyfikaty to faktycznie powinien Ci to przetłumaczyć tłumacz przysięgły, a jeśli tylko zwykłe cv to w sumie każdy Ci może to przetłumaczyć, a skoro się wybierasz do pracy za granicę to sam pewnie też sobie dobrze przetłumaczysz :)
_________________
Jeśli wybierasz panele podłogowe to koniecznie powyżej 4 klasy ścieralności
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tanngo
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 30 Kwi 2013

PostWysłany: Pon Lut 02, 2015 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój kumpel gdy składał papiery na zagraniczne uczelnie, musiał dostarczyć tłumaczenie swojego świadectwa maturalnego. Tu zaczęły się schody, bo pomimo że dopytywał się uczelni milion razy, jakiego rodzaju ma to być tłumaczenie, na parę dni przed deadlinem składania dokumentów dowiedział się, że ma być to tłumaczenie przysięgłe. Jak już doszło co do czego dogadał się, że wyśle najpierw swoje, a później przysięgłe, ale przez parę dni było naprawdę gorąco.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Rozmowy off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury