www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
blue screen w cs 1.6 i go

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Problemy z Counter-Strike: Global Offensive
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czikitta
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 03 Cze 2015

PostWysłany: Sro Cze 17, 2015 4:37 am    Temat postu: blue screen w cs 1.6 i go Odpowiedz z cytatem

Witam,

Mam duży problem. Mianowicie zazwyczaj (w 80%) podczas ładowania mapy wywala mi blue screena. Dodam, że gram również w WOTa i nigdy takie coś mi się nie zdarzyło. Blue screen wyskakuje tylko gdy odpalam cs'a (1.6 lub go). Czasami również gra się zawiesza i nie ma możliwości zakończenia procesu. Klikanie na "zakończ proces" niestety nic nie daje...

gram na laptopie lenovo z710

Gdy przełączam na zintegrowaną kartę graficzną to wszystko jest ok tylko niestety w cs go nie wyciągam 100fps.


Co już zrobiłem:
- usuwałem cs'a za pomocą revo unistaler i instalowałem od nowa
- odinstalowywałem sterowniki od karty graficznej programem display driver unistaller i instalowałem na nowo
- testowałem kartę graficzną programem GPU-Z i 3DMark. Podczas testów ani razu nie wywaliło blue screena.
- sprawdziłem pamięć ram programem memtest. wszystko ok.

link do blue screena: http://zapodaj.net/75679f766449d.jpg.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Google
Reklama




PostWysłany: Sro Cze 17, 2015 4:37 am    Temat postu:

Powrót do góry
czary
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 12 Kwi 2011

PostWysłany: Wto Cze 23, 2015 7:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam dokladnie to samo na moim z710. Laptop nie ma jeszcze nawet roku. Procesor i5-4200M, 8gb ramu, gpu geforce 745M.

Powiem więcej, w battlefielda 3 wywalało mi bluescreena od razu albo po 10 min. Z cs'em i tak jest nieźle, bo wywala rzadziej. Rozmawiałem z technikami z x-komu, pokazywałem logi z bluescreenów, kazali zrobić reinstalkę windowsa i dać wszystkie orginalne sterowniki. Zrobiłem, nic nie pomogło.

Jednak zauważyłem, że po wpisaniu tego we właściwościach uruchamiania gry:
Kod:
 "-nojoy -threads 4 -novid -snd_headphone_pan_exponent 2-snd_front_headphone_position 45 -snd_rear_headphone_position 135"
, a zwłaszcza chodzi tu chyba o funkcję wykorzystywania 4 rdzeni procesora (threads 4), bluescreeny są jakby rzadziej.

Nie wiem czy coś to pomoże, ale możesz spróbować. Zauważyłem także, że problem może leżeć po stronie przegrzewającej się karty graficznej bądź procesora - stąd bluescreeny. Chociaż z drugiej strony jak wytłumaczyć fakt, że podobnie jak tobie, podczas najbardziej wymagającego testu 3d mark bluescreen się nie pojawił?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
czary
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 12 Kwi 2011

PostWysłany: Sob Lip 25, 2015 3:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Udało mi się problem rozwiązać. Mianowicie trzeba ustawić maksymalną wydajność karty graficznej w panelu sterowania nvidi (ustawienia 3d).

A tak z ciekawości ile fps średnio masz na swoim z710? Ja gram teraz na wszystkich najniższych detalach i na początku mam 150, a po 5 min gry, jak już się nagrzeje i temp GPU dochodzi do 76C to fpsy spadają do 90.

Czy problem leży po stronie układu chłodzącego czy to normalne?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Problemy z Counter-Strike: Global Offensive Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury