www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
Przyszlosc Counter Strike, CS GO
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Ważne dyskusje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
epiphone
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 08 Lip 2009
Klan: DELETED

PostWysłany: Nie Sie 24, 2014 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minął rok od ostatniego posta i w kwestii CS:GO tak na prawdę mało co się zmieniło.
Widocznie takie są teraz potrzeby rynku aby gra była prosta i dosłownie każdy mógł się przy niej dobrze bawić.
Pamiętam stare dobre czasy (stare mam na myśli te z przed 1.6), kiedy to każdy nowy gracz musiał dostać srogie lanie na serwerach zanim zaczął się liczyć na jakimkolwiek serwerze. Obecnie kupujesz grę i po kilku minutach sadzisz hsy na prawo i lewo.

Czego mi najbardziej w CS:GO brakuje? Wszystkiego tego, co robiło różnicę pomiędzy graczami czyli:
- movementu, russian walking, bh, szaleństwa na drabinkach
- możliwości fast zoomów z awp, double shotów - innymi słowy większej dynamiki
- mniejszej ilości dupszotów - fajnie gdyby headshot był wynikiem umiejętności i bardzo dokładnego celowania a nie jak obecnie walenia na oślep z full auto w biegu.

Obecnie valve postawiło na szybkość i łatwość zabijania. Ta gra zrobiła się tak banalna, że większość graczy nawet nie celuje tylko po prostu naciska fire i biegnie. Albo wybiega na full auto i od razu kucak :D
Gdzie się podziały te mierzone jednopestkowce i strafe'y?

Z jednej strony rozumiem że valve chciało w tej sposób polepszyć oglądalność. Wiadomo, że skoro na profesjonalnym poziomie zdecydowanie mniejszą rolę odgrywają umiejętności to mecze teoretycznie powinny zrobić się bardziej ciekawsze i taktyczne. Szkoda tylko, że to całkowicie psuje radość z gry na publikach.

Mam nadzieję, że w przyszłości (oby niedalekiej) wyjdzie gra, która będzie wymagała czegoś więcej niż ustawienia celownika w okolicach modelu przeciwnika i trzymania fire... W valve w tej kwestii już nie wieżę bo z każdą kolejną wersją CSa wycinają to co robi największą różnicę pomiędzy graczami.
_________________
z plebsem nie rozmawiam :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Google
Reklama




PostWysłany: Nie Sie 24, 2014 5:26 pm    Temat postu:

Powrót do góry
major76
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 30 Lis 2001
Klan: |GRU|

PostWysłany: Sob Lis 22, 2014 3:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiec jestem stary, troche kiedys gralem to sie wypowiem,
grałem od 1.1 do 1.6, najlepsza wtedy wersja imo byla 1.3, od 1.6 przestalem grac, poszedlem w mmo bo cs to za duzo nerowow :P

cs:go to zajebista czesc cs'a, uwierzcie mi ze wielu starych graczy ktorzy maja zero juz skila i zero aima wrocilo zeby sobie pograc, nawet slyszalem ze gdzies po serwerach tlucze sie [P12]Ker, nie macie pojecia ile gosciu ma
lat :p. to swiadczy o tym ze pomimo noskilowych broni jak G3SG1 i roznych ulatwien valve jednak nie spierdolilo tej gry, te wszystkie statystyki, dodatki, skiny broni (kiedys byl za to banan) dodaje jednak smaku tej grze, cos sie dzieje, a najwiekszy plus to mozliwosc auto-random mixow 5:5, ci ktorzy nie grali 10 lat temu nie maja pojecia ile trzeba bylo sie napierdolic zeby zagrac mixa (admin na serwie z dobrym pingiem, opcjonalnie komunikatywny angielski, IRC :O, + uprzejme wypiepeprzenie wszystkich z serwera)

cs daje rade, wady ma kazda gra ;]
_________________
Nemo est casu bonus.
[GRU]major76
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nimRo
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2006

PostWysłany: Czw Lis 27, 2014 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UP@

Może i racja, ale otoczka wokół gry prysła. Pozostał sentyment i jeszcze ostatnie odbicia się echa o potędze tytułu : Counter Strike. Obecnie tytuł przeciętny, już nie tak kultowy. Pierwsze skojarzenia jakościowe : Metin 2. Też ktoś tam w to gra, też występuje tam duża procentowość dzieci, też się tam nabija jakieś levele, też się tam coś zbiera, też się czymś tam handluje, lecz jakość szczególnie nie powala.

Dumne "Counter Strike" - kiedyś rytuał i równoległa rzeczywistość, teraz chwilowe zapchanie czasu, jak pyknięcie w snake'a na Nokii 3210, jadąc autobusem. Chwilowe zapchanie czasu, jak napisałem, tyle że w domu i po pracy, z westchnieniem "Ach te stare czasy..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
epiphone
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 08 Lip 2009
Klan: DELETED

PostWysłany: Nie Gru 07, 2014 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

major76 napisał:

cs:go to zajebista czesc cs'a, uwierzcie mi ze wielu starych graczy ktorzy maja zero juz skila i zero aima wrocilo zeby sobie pograc, nawet slyszalem ze gdzies po serwerach tlucze sie [P12]Ker, nie macie pojecia ile gosciu ma
lat :p. to swiadczy o tym ze pomimo noskilowych broni jak G3SG1 i roznych ulatwien valve jednak nie spierdolilo tej gry...


To świadczy tylko o tym, że o ile nie bawisz się w "pro gaming" to praktycznie w ogóle nie musisz ćwiczyć, żeby coś grać.
Grać może każdy bez względu na wiek i staż w grze. Nie liczą się umiejętności ani myślenie bo HSa możesz dostać już praktycznie w każdej sytuacji.
Fajnie, że jest taka gra, która pozwala na zabawę bez potrzeby posiadania jakichkolwiek umiejętności. Z drugiej strony CS:GO powinien mieć dwa mody, jeden normalny a drugi familijny. Niestety teraz jest tylko ten drugi.
_________________
z plebsem nie rozmawiam :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pavilon
Administrator
Administrator


Dołączył: 17 Mar 2014

PostWysłany: Pią Gru 12, 2014 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam inne zdanie. Obecnie jest bardzo duża przepaść między sceną pro a amatorami. Teraz gra może nie tyle opiera się na samym aimie jednego gracza, ale na taktykach i umiejętności współpracy całej drużyny.

Poziom taktyk, współpracy w CS:GO jest coraz większy. Gracze zamiast trenować cały czas aim, ćwiczą teraz zgranie drużynowe. CS:GO poszło w zupełnie inną stronę niż CS 1.6. Czy to dobrze czy źle? Zobaczcie ile jest turniejów i jakie pule nagród się pojawiają. Renesans tej gry trwa, ciągle się rozwija.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kaziumodo
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 15 Mar 2014

PostWysłany: Pią Gru 12, 2014 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam pytanie z innej beczki. Czy gra ma naprawdę tak małe wymagania jak tu piszą? http://wymagania.info/counter-strike-global-offensive/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nonsteamzlodziej
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 08 Lip 2015

PostWysłany: Nie Wrz 06, 2015 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie przesiądę się na inną wersję niż 1.6. Zjadłem na niej zęby, można powiedzieć że się na niej wychowałem :-).
________________
Narcyzm nie kocha ani drugich, ani siebie - dobry psychoterapeuta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pizag
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Lut 2006

PostWysłany: Nie Mar 27, 2016 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam po bardzo długiej przerwie! Może trochę odgrzeję temat, ale nie miejcie mi za złe.
Po kilku latach nieobecności odpalam steama, klikam we friendsy i moim oczom ukazuje się... pustka. 3 osoby online, reszta nie logowała się od 300, od 500 czy 600dni... Dla mnie to wszystko umarło śmiercią naturalną. Scenę CS1.6 tworzyli ludzie, a tych ludzi już nie ma. Za dobrych czasów miałem dziesiątki zaproszeń do mixa, teraz jest cisza. Co się stało? Takie pytanie zadałem znajomym. I co? Ówczesny menadżer jednego z topowych zespołów olał CSa, założył rodzinę, wpadł w wir pracy. Jedna z najlepszych playerek kobiecej sceny CS przestała grać, zajęła się realem, czasami pyka w LoL.
Mało kto przeszedł transformację z CS1.6 na CS:S i na CS:GO, większość się wykruszyła gdzieś po drodze. W ogóle z tego co widzę, to epoka CS:S jest taką czarną plamą w historii polskiej sceny.

Jednak, gdy wszedłem na CS.pl i spojrzałem na newsa o zakończeniu działalności serwisu to coś we mnie pękło. Spędziłem wiele godzin grając w CSa, trollując na boardzie i w komentarzach, także ta wiadomość dała mi do zrozumienia, że coś się skończyło.
Z sentymentem wspominam czas spędzony na ts z fajnymi ludźmi. Wyjazd na WCG, jakiś epizod jako newsman w serwisie, którego nazwy nie pamiętam, grę z dziewczynami z FF. Fajnie było! Ale to już nie wróci.

Przyszłość CS? Leży w rękach ludzi, którzy odnaleźli się w CS:GO.
Natomiast na pewno to już nie będzie to samo.

Zainstalowałem CS:GO, jak dla mnie to taka gra arcade. Jeżeli myślisz, masz aima, kontrolujesz recoil, nauczysz się flashy i smoke'ów to coś tam pograsz, a jeśli nie spełniasz w/w to... też coś pograsz :D
Dzieciaki kupują skiny, jakieś bohomazy na broniach, masakra....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HuNtErEk
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 12 Mar 2003

PostWysłany: Nie Maj 22, 2016 2:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J.W. :D
_________________
http://change.menelgame.pl/change_please/9287864/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
K!ll0l
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 10 Mar 2004

PostWysłany: Sro Maj 25, 2016 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pizag... podpisuję się pod tym co napisałeś...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Ważne dyskusje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury