www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
Hitboxy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Ogólnie o Counter-Strike: Source
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
akwizytor
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 18 Kwi 2008

PostWysłany: Pon Paź 27, 2008 6:08 pm    Temat postu: Hitboxy Odpowiedz z cytatem

1.Chciałbym się zapytać co ta są Hiboxy.
2. Czy dzięki Hitboxom lepiej strzelasz z AWP ?

Pozdrawiam i oczekuję odpowiedzi :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Google
Reklama




PostWysłany: Pon Paź 27, 2008 6:08 pm    Temat postu:

Powrót do góry
Plebs ;)
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2007

PostWysłany: Pon Paź 27, 2008 7:49 pm    Temat postu: Re: Hitboxy Odpowiedz z cytatem

akwizytor napisał:
1.Chciałbym się zapytać co ta są Hiboxy.
2. Czy dzięki Hitboxom lepiej strzelasz z AWP ?

Pozdrawiam i oczekuję odpowiedzi :)
:lol:
google pl....

hitboxy to jest model który jest umieszczony na modelu gracza , o tyle że jest on podzielony na częśći (stopa głowa szyja klata rece itd) i oczywiście zależnie w który trafisz tyle dmg otrzyma twoja ofiara, hitboxów normalnie nie widać (jest na to komenda ale wymaga sv_cheats 1). plagą w source jest to że w przeciwienstwie do 1.6 hitboxy lubią sie nie trzymać modeli graczy w związku z czym trzeba pakować przed/za gracza aby go rzeczywiście trafić (na niskich tickrate , jak nie wiesz co to tickrate to google.pl) , na TickRate 100 i wzwyż problem wydaje się zanikać
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
akwizytor
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 18 Kwi 2008

PostWysłany: Pon Paź 27, 2008 9:42 pm    Temat postu: itd. Odpowiedz z cytatem

Właściwie to odpowiedziałeś na jedno pytanie.Chodzi mi o to czy w połączeniu z jeszcze jakimś poleceniem w konsoli lepiej strzelasz z AWP.Widziałem graczy którzy celują w nogi strzelają ale zalicza hedshot (jest to związane z szybkim ruchem myszką,ale niezupełnie o to mi chodzi.

Proszę o odpowiedź dziękuję za wcześniejszą. :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Plebs ;)
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2007

PostWysłany: Pon Paź 27, 2008 9:57 pm    Temat postu: Re: itd. Odpowiedz z cytatem

akwizytor napisał:
Właściwie to odpowiedziałeś na jedno pytanie.Chodzi mi o to czy w połączeniu z jeszcze jakimś poleceniem w konsoli lepiej strzelasz z AWP.Widziałem graczy którzy celują w nogi strzelają ale zalicza hedshot (jest to związane z szybkim ruchem myszką,ale niezupełnie o to mi chodzi.

Proszę o odpowiedź dziękuję za wcześniejszą. :D

co do tego ruszania , to po prostu taka metoda.
a o komendy to poczytaj na boardzie o rejtach(rate'y) cl_cmdrate cl_updaterate.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DziQ WiecznY Łowca
Moderator
Moderator


Dołączył: 22 Sie 2006

PostWysłany: Pon Paź 27, 2008 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest jeszcze jedna metoda strzelania, która bodajże zwie się dragshot. Ale to już trudniejsza technika, której nie potrafią ludzie nawet po kilku latach grania w Source.

Tickrate 100 to podstawa, bez niego niestety niekiedy zdarzają się przedziwne sytuacje, wręcz nie możliwe. No i wszyscy gracze muszą mieć prawidłowo ustawione cl_cmdrate, cl_udaterate... A z tym to już jest w cały świat. Więc jak coś głupiego zobaczysz to będziesz miał odpowiedź - źle ustawione rate. Na polskich serwerach to niestety standard.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
myg0t
Moderator
Moderator


Dołączył: 24 Maj 2004

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chce mi sie tłumaczyć, ale z AWM potrafię troszkę i dragshotować też z tymże na niedalekie odległości. Wcześniejsze wersje CS:S były super pod tym względem ... :D

Poniżej info gracza z kilkuletnim stażem (j.angielski):

Cytat:
As an experienced player (5 years playing cs), and in leagues from cal o to cal p, I can give you a brief lessons on how to use an awp in different situations.

The there major techniques of using awp are:
1. Drag shots
2. No scoping
3. Regular aiming
4. Quick scoping
Drag shot is the hardest technique in using awp, it requires very good reflexes, speed and skill (experience). Here is an example how you make: your enemy comes out of the corner or just walks in from double doors, but yur aim is not on the spot he came out from. So, you cant really noscope him or take time to aim, because if he's good enought he will kill you first. So what you do, is you quickly move your scope across x-axis only (make sure you always walk with an awp and hold it on a player level) and when the scope is in the target area you shoot. But... you must be good enought to be able to hit the person, not just shoot near.

2. No scoping technique is pretty easy as you get used to it. You basically press right and left mouse buttons at the same time and aim in the enemy. But... the only difference is that you dont open the scope fully, as you do in quick scope, but you just click so fast, that it does not open but gives you precision while shooting.
Thats basically it, the other two I don't think I have to explain because their names tell you whats going on.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Tomis
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 13 Kwi 2008

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myg0t napisał:

Cytat:
[...]
So what you do, is you quickly move your scope across x-axis only (make sure you always walk with an awp and hold it on a player level) and when the scope is in the target area you shoot.


Wielkie dzieki myg0t.

Tylko nie zrozumialem do konca tego zdania :/ Ktos potrafi mi to wytlumaczyc?

Cytat:
To co mam zrobic to szybko przesunac celownik [tu wlasnie nie wiem](Badz pewnien ze zawsze chodzisz z awp na poziomie gracza), a gdy celownik jest w polu celu strzelasz.

?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Plebs ;)
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2007

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

musisz szybko ruszac celownikiem w poziomie.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Ogólnie o Counter-Strike: Source Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury