www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
Fps problem ;/
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Problemy z Counter-Strike: Source
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Shad!x
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 13 Kwi 2005

PostWysłany: Nie Lip 31, 2005 4:29 pm    Temat postu: Fps problem ;/ Odpowiedz z cytatem

Hej, mam problemy z FPSAMI

Moj sprzet:
Athlon 2800@3000++ na boxie Barton 512Cache (60stopni)
Geforce 6600GT od Leadteka
512DDram
Gigabyte KT880
Dzwiek zintegrowany

Gram na najwyzszej rozdzialce 1280x1204, troche glupio to zabrzmi ale jak gram na mniejszej mam mniej fps :/ Wszystko ustawione na Medium, vsync off, swiezy system, 20procesow w tle, antywirus wylaczony, sterowniki omegi, windows xp pro, najnowszy bios plyty glownej(wizualizacje off) i fpsy potrafia spasc do 30-stu


Co moze byc tego przyczyna? Bardzo sie zawiodlem gdy zmienilem karte z Radeona 9600Pro na tego geforca .. bo wtedy bardzo mi sie podobal source to jeszcze byly jego poczatki i nawet dobrze mi szlo.. kupilem specjalnie ta karte zeby muc lepiej w to grac zaplacilem kolo 1000zlotych i co sie okazalo fpsy poszly w gore minimalnie ! Bylem zaawiedziony ! Tyle kasy w bloto :/
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Google
Reklama




PostWysłany: Nie Lip 31, 2005 4:29 pm    Temat postu:

Powrót do góry
Ice M@n
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 14 Kwi 2004

PostWysłany: Nie Lip 31, 2005 4:37 pm    Temat postu: Re: Fps problem ;/ Odpowiedz z cytatem

Shad!x napisał:
Hej, mam problemy z FPSAMI

Moj sprzet:
Athlon 2800@3000++ na boxie Barton 512Cache (60stopni)
Geforce 6600GT od Leadteka
512DDram
Gigabyte KT880
Dzwiek zintegrowany

Gram na najwyzszej rozdzialce 1280x1204, troche glupio to zabrzmi ale jak gram na mniejszej mam mniej fps :/ Wszystko ustawione na Medium, vsync off, swiezy system, 20procesow w tle, antywirus wylaczony, sterowniki omegi, windows xp pro, najnowszy bios plyty glownej(wizualizacje off) i fpsy potrafia spasc do 30-stu


Co moze byc tego przyczyna? Bardzo sie zawiodlem gdy zmienilem karte z Radeona 9600Pro na tego geforca .. bo wtedy bardzo mi sie podobal source to jeszcze byly jego poczatki i nawet dobrze mi szlo.. kupilem specjalnie ta karte zeby muc lepiej w to grac zaplacilem kolo 1000zlotych i co sie okazalo fpsy poszly w gore minimalnie ! Bylem zaawiedziony ! Tyle kasy w bloto :/



Zrób formata i daj na mniejszej rozdzialce...
_________________

W razie pomocy spamuj mi na gg :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Shad!x
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 13 Kwi 2005

PostWysłany: Nie Lip 31, 2005 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisalem ze tym mniejsza tym mniej FPSów nie wiem dlaczego :/ Formatowałem
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Dis
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 17 Kwi 2005

PostWysłany: Nie Lip 31, 2005 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprobuj na sterach 77.72 nvidii... daj sobie wszystkie detalki na high... i powiedz jak bylo ;] a ta temperatura 60stopni to w stresie czy na normalu ?
_________________
work safe work smart your future depends on it...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
fux0rvonjelenia
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2005

PostWysłany: Nie Lip 31, 2005 6:53 pm    Temat postu: ram Odpowiedz z cytatem

to napewno spowodowane przez ram cs:s lubi mocne trio CPU+RAM_GRAFA 60% wydajnosci CPU 30%ram 10%grafa powiem CI ze lepiej by CI cs:s chodzil przy tej konfiguracji z r 9600+512 ram niz z 6600 z 512 :] 8)
_________________
AMD Sempron 2.4+@2.2 1.7V 512 DDR ram pc 3200 Sapphire Radeon 9550 250/400@441/540 100% stable Win Xp pro@sp2
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Shad!x
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 13 Kwi 2005

PostWysłany: Nie Lip 31, 2005 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sadze, mialem Radeona 9600pro i jakas nie dzialalo lepiej, ale gdy zmianilem na GF roznicy nie widze w Source, np. w NFSUG 2 owszem widze, moge grac na najwiekszej rozdzialce i grafie i mam lekkie scinki
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
fr3zer
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 09 Lis 2004
Klan: Ultrafrag.css

PostWysłany: Nie Lip 31, 2005 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za slaby proc.
_________________
sempron 2200+@ 9x240@1.775V | ABIT NF7v2.0 | 512 Mb hynixD43 | R9550 | 1136H |
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shad!x
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 13 Kwi 2005

PostWysłany: Nie Lip 31, 2005 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to jaki mam miec <wow>? moge przeznaczyc 450zl na modernizacje kompa.. rozmawialem ze znajomym to mowi zebym sprzedal te ramy (GoodRam) i kupic 2x 512 kingstona a reszte mam dosyc dobrą !
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
fr3zer
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 09 Lis 2004
Klan: Ultrafrag.css

PostWysłany: Nie Lip 31, 2005 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Conajmniej a64 3000+. Starczy ten bo spokojnie sie kreca do 2.5 Ghz a nawet wiecej.
_________________
sempron 2200+@ 9x240@1.775V | ABIT NF7v2.0 | 512 Mb hynixD43 | R9550 | 1136H |
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
whiteLION
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 23 Lis 2004

PostWysłany: Nie Lip 31, 2005 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shad!x średni interes zrobiłeś kupując tą karte a mając takiego radeona, po prostu za dużą kasę mały przyrost wydajności no ale to już chyba sam teraz wiesz ;) . Obawiam się że za 450zł ciężko będzie coś zrobić. W Twoim systemie najsłabszym elementem jest w tej chwili procesor, chociaż przy tej rozdzielczości może i już troche grafika ale to głównie procek ogranicza tutaj resztę (mówimy o css cały czas który ma dość skrajne wymagania jeśli chodzi o ten element). Kupno dodatkowych 512mb przyniesie jedynie taki efekt że mapki będą się szybciej ładowały. Na żadne zwiększenie fps nie licz, to nie działa w ten sposób zresztą sam miałem wcześniej 512. Jedyne co może się jeszcze od tego poprawić to zniknięcie jakichś zacięć w czasie gry o ile takie czasem masz (ale nie takich do 30fps tylko do prawie 0fps kiedy to gra musi doczytać coś z dysku). Moim zdaniem poczekaj jeszcze, dozbieraj troszke i wymień procek... chociaż jakbyś dobrze sprzedał ten co masz plus te 450 to może by starczyło na tego a64 3000 a potem jeszcze go podkręcić...
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shad!x
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 13 Kwi 2005

PostWysłany: Nie Lip 31, 2005 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

whiteLION, taki maly przyrost to niebyl;) ... NFSUG 2 chodzi o niebo lepiej i moge grac na wyzszych rozdzialkach i na benchmarkach wszyscy go polecali ... Do tego A64 jeszcze musze kupic MOBO nowe.. macie jakies linki z zestawami procek+mobo ? tylko ze w jakis ludzkich cenach :)
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
klux
Moderator
Moderator


Dołączył: 27 Paź 2003

PostWysłany: Pon Sie 01, 2005 8:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ramy jakiejs firmy-krzaka, mozesz zmienic

Sprobuj przeinstalowac stery, a pan fr3zer opowiada kompletne bzdury...
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
fr3zer
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 09 Lis 2004
Klan: Ultrafrag.css

PostWysłany: Pon Sie 01, 2005 8:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KluX napisał:
Ramy jakiejs firmy-krzaka, mozesz zmienic

Sprobuj przeinstalowac stery, a pan fr3zer opowiada kompletne bzdury...

No to widze ze sie nie orientujesz. Mam ludzi w klanie z gf 6800 gt i bartonami. Tak samo jak shadix maja spadki fpsow do 20-30. Bartony sa nie wystarczajace do cs:s. Sorc lubi duzo mhz w polaczeniu z przepustowoscia pamieci. I tu soket a juz nie daje rady. Chyba ze jakis barton wykrecony na 2.4-2.5 ghz ale ciezko juz takiego dostac.
_________________
sempron 2200+@ 9x240@1.775V | ABIT NF7v2.0 | 512 Mb hynixD43 | R9550 | 1136H |
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
whiteLION
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 23 Lis 2004

PostWysłany: Pon Sie 01, 2005 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fr3zer dobrze mówi, ja dodam tylko że przy mojej konfiguracji (barton @3200+, 1gb, 6600gt) na ustawieniach 1024x768, wszystko na high bez aa i af karta graficzna się ewidentnie nudzi. To akurat może mniej precyzyjna metoda ale fajnie to np. widać na jej wykresie temp. bo w css dopiero po zwiększeniu rozdzielczości i dodaniu aa i af zaczyna sie naprawde grzać, tak jak normalnie w innych grach.

ps.
Shad!x, ja wymieniłem gf2 na tą kartę... to był przyrost wydajności :P
ps2.
jaką masz częstotliwość pamięci ?
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
COOLF
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 23 Gru 2001
Klan: [EWC]

PostWysłany: Wto Sie 02, 2005 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie zabrać głos w tej dyskusji i podzielę się swoimi doświadczeniami w tej materii.

Sprawę wymagań CS:S badałem na dwóch konfiguracjach:

Pentium IV 2.6 FSB 800 HT
Asus na i865
GF 4 Ti 4200 z przesiadką na Radeona X800 Pro
1 GB RAM

i druga

Athlon 2800+ z przesiadką na Sempron 3000+ (jądro Brton)
Spodkręconego na 2.4 Ghz
Abit NF-7 S
Radeon 9800 Pro
1 GB RAM

Warto jeszcze nadmienić, iż sprawa dotyczy okresu z przed ostatniego updatu który nieco zoptymalizował wykorzystanie procka.

Pierwsza konfiguracja należy do mojego kolegi. Ponieważ nie był zadowolony z jakości gry na swoim sprzęcie postanowił zmienić grafikę i ...... niestety przeżył rozczarowanie jak Shad!x. Sytuacja nie dość, że się nie poprawiła to wręcz uległa pogorszeniu. W trakcie wymiany ognia fpsy spadały do 15 :o co wcześniej nie miło miejsca. Na mojej (drugiej) konfiguracji rzeczy miały sie podobnie. W trakcie strzelaniny 20 fps. Spraw mnie zaintrygowała. Postanowiłem się temu bliżej przyjrzeć. Nabyłem drogą kupna Semprona 3000+ (12 x 166 = 2000 MHz). procek ten ma tą miłą własność że daje się puścić na FSB 200 co w sumie daje 2400 MHz. Niestety możliwości podkręcania są zależne od egzemplarza (mój chodzi stabilnie dopiero na napięciu 1.95V). Pełen niecierpliwości zabrałem sie do testów. Wyniki były trochę dla mnie zaskakujące. Na wydajność największy wpływ miał procesor (zmiana między 2.0 GHz <-> 2.4 GHz).



Z tej bajki można wyciągnąć dwa wnioski: procesor ma bardzo duży wpływ na wydajność CS:S, nadal można kupić procesor na jądrze Barton z możliwością podkręcenia na 2.4 GHz .

Dzięki Bogu dla nas problem stracił na znaczeniu po ostatnim updejcie. Teraz gra jest wystarczająca płynna nawet podczas starcia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Problemy z Counter-Strike: Source Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury