www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
Gry to sport - artykuł
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Ważne dyskusje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cyru
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 28 Lip 2006
Klan: Reprezentacja Polski w Starcraft

PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 7:46 pm    Temat postu: Gry to sport - artykuł Odpowiedz z cytatem

Gry komputerowe to sport! Niemożliwe? A jednak. W portalu Benchmark.pl opublikowany został artykuł "Gaming to sport - mamy na to mocne argumenty", który ma na celu udowodnić, że gracz komputerowy to pełnoprawny sportowiec. We wstępie czytamy - Granie na komputerze wymaga więcej wysiłku niż przenoszenie figur po szachownicy. Ba, gry są na pewno nie mniej wysiłkowe niż dart, bilard czy rozgrywki karciane, na przykład brydż. A to dopiero jeden z argumentów (...)

Polecam lekturę i dyskusję w komentarzach. Warto się skonfrontować z przeciwnikami... i zwolennikami, jeśli jesteś przeciwnikiem :p

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Gaming_to_sport_-_mamy_mocne_argumenty.-2137.html
_________________
www.sc.teampoland.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Google
Reklama




PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 7:46 pm    Temat postu:

Powrót do góry
sam
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 17 Kwi 2007
Klan: nolife'y

PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

woot?

wg. mnie jednak wiecej wysilku wymaga ten bilard i dart, niz i gejmnig nyyga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
HiTech
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 26 Gru 2008

PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

imo pełnoprawny sportowiec, to taki który uprawiając ten sport czuje strach,ból itp...
są gry które gwarantują taką rozrywkę... po godzinie jesteś spocony jak świnia, bolą nogi ręce i myślisz tylko o tym, żeby nie pęknąć i wytrzymać te 60 min... i na prawdę jedna godzina gry wystarcza na parę dni...
tutaj można mówić o jakimś sporcie , ale na pewno nie przy cs
nie mówię też o jakichś patologiach gdzie wow-fani umierają z głodu i odwodnienia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WrObEl1.6
Moderator
Moderator


Dołączył: 04 Wrz 2007
Klan: HALF-LIFE

PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HiTech napisał:
imo pełnoprawny sportowiec, to taki który uprawiając ten sport czuje strach,ból itp...
są gry które gwarantują taką rozrywkę... po godzinie jesteś spocony jak świnia, bolą nogi ręce i myślisz tylko o tym, żeby nie pęknąć i wytrzymać te 60 min... i na prawdę jedna godzina gry wystarcza na parę dni...
tutaj można mówić o jakimś sporcie , ale na pewno nie przy cs
nie mówię też o jakichś patologiach gdzie wow-fani umierają z głodu i odwodnienia
oj dużo bólu bowiem gram w Piłkę Ręczną :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
HiTech
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 26 Gru 2008

PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a i jeszcze jedno
imo nie należy łączyć sportu z cybersportem, powinno być oddzielnie
dla csowców może ciężko zrozumieć(każdy się czuje sportowcem), ale gdy jest jakaś rywalizacja to nie koniecznie jest to sport...
np umawia się garstka dzieci neo i zaczynają biegać w tibii wokół miasta na 20 kółek, jest jakiś regulamin, są sędziowie żeby nikt nie oszukiwał, jest 5zł do wygrania... jest rywalizacja , ale czy to sport?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DziQ WiecznY Łowca
Moderator
Moderator


Dołączył: 22 Sie 2006

PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż, ja szczerze mówiąc nie widzę powiązania między sportem a gaming'iem. Uprawianie sportu powinno przynosić jakieś korzyści dla nas, naszego zdrowia, ciała itd. Bynajmniej ja tak to widzę. A gaming? Oprócz wady wzroku nie wiele można zyskać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Listonosz
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 24 Cze 2008
Klan: gb to szit

PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 11:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sport tradycyjny to dla mnie wszystko gdzie musimy użyć troche siły i się zmęczyć (bieganie,, plywanie, wszelkie gry zespołowe gdzie połączone są obie te rzeczy itd). Są jeszcze sporty motorowe i elektroniczne. Jedne i drugie mają tą samą wspólną cechę co te zwykłe, a mianowicie: rywalizacja. Nic oprócz rywalizacji ich nie łączy. Choć nie rozumiem dlaczego nie które gry w które możemy pograc na wp czy kurniku również należą do sportu.
_________________
www.pajacyk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
ryan
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 23 Gru 2002

PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sport jest forma aktywnosci fizycznej jak np pilka nozna, koszykowka itd i intelektualnej jak np szachy. ale zeby ta aktywnosc mozna bylo nazwac sportem potrzebna jest jeszcze rywalizacja. a wiec e-sport lub cybersport (jak zwal tak zwal) rowniez jest pelnoprawnym sportem.

ludziom czasami blednie kojarzy sie sport z np zdrowym stylem zycia. np z duza aktywnoscia fizyczna i zwiazanymi z tym cechami jak sila, gibkosc, szybkos itd. mowi sie ze ktos zyje na sportowo jak cwiczy, uprawia biegi dla podtrzymania sily i wytrzymalosci organizmu. ale w takim znaczeniu termin sport uzywany jest bardziej potocznie i dlatego pewnie niektorzy mysla ze rywalizacja w grach komputerowych to nie sport tak samo jak niektorzy nie uznaja gry w szachy za sport :d
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cyru
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 28 Lip 2006
Klan: Reprezentacja Polski w Starcraft

PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie. Sport nie musi być zdrowy - np. sumo zdrowe nie jest. Otyli faceci wypychający się z naznaczonego okręgu. Liczy się masa ciała, siła mięśni. Podejrzewam, że zapaśnik sumo po 100-metrowym sprincie mógłby paść plackiem na ziemie.

W szkole nie ma lekcji sportu. Są lekcje wychowania fizycznego, bo sport nie musi być wysiłkowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
friZz
Redakcja CS.PL
Redakcja CS.PL


Dołączył: 16 Kwi 2007

PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi sport od zawsze kojarzył się z aktywnością fizyczną, ale uważam, że jeśli wg jakichś tam praw i ustaw szachy są sportem to tak samo może nim być gaming.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
szczepanek
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 19 Mar 2007

PostWysłany: Czw Sie 20, 2009 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

btw. artykuł zaczyna się od tego, że ktoś tam zginął po 3 dniach grania, co to ma do terminu "sport"? Przecież "sport" nie jest zależny od tego czy ktos umiera czy nie , nie tak to przecież rozpoznajemy ;x. To ja pójde zapalę sobie papierosa i umrę na raka płuc i powiecie, że też uprawiałem sport bo wycieńczyłem się od dymu tytoniowego?

IMO. Gaming nie ma prawa nazywać się sportem, gdyż termin "sportowców" zarezerwowany jest dla osób, które poświęcają temu czas i swoje ciało (np. żeby szlifować formę) i według mnie owszem - sportem nie jest zdrowe odżywianie, lecz do sportu należy również zdrowe odżywianie, a więc eSportowcy lansujący się z gramem zioła czy też z papierosem moga być zaliczani do profesjonalnych sportowców? Jakoś mi się to nie widzi...
_________________
Zapoznałem się z regulaminem i akceptuje regulamin.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sam
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 17 Kwi 2007
Klan: nolife'y

PostWysłany: Pią Sie 21, 2009 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esport to nie sport
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
TastyB
Moderatorka
Moderatorka


Dołączył: 04 Paź 2007

PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 7:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DziQ WiecznY Łowca napisał:
(...) Uprawianie sportu powinno przynosić jakieś korzyści dla nas, naszego zdrowia, ciała itd. Bynajmniej ja tak to widzę. A gaming? Oprócz wady wzroku nie wiele można zyskać.


taaaa... Szczegolnie u siebie zaobserwowalam same korzysci z tego ze uprawialam sport wyczynowo... Np. kregoslup, odcinek krzyzowy mam do wymiany... stawy skokowe tez... przeprosty w lokciach i kolanach... odzywajaca sie stara kontuzja lewego barku ciagle - fantastycznie mi dretwieje cala lewa reka przynajmniej 3razy w tygodniu :D

taaaa... Rzeczywiscie sport to samo zdrowie i same korzysci dla organizmu ludzkiego :P 8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
pSsi
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 13 Kwi 2008

PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli nazywamy szachy sportem to esport też powinien tak się nazywać...
gry też wymagają używania mózgu i myślenia, sport to nie tylko pot lejący się z człowieka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WrObEl1.6
Moderator
Moderator


Dołączył: 04 Wrz 2007
Klan: HALF-LIFE

PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TastyB napisał:
DziQ WiecznY Łowca napisał:
(...) Uprawianie sportu powinno przynosić jakieś korzyści dla nas, naszego zdrowia, ciała itd. Bynajmniej ja tak to widzę. A gaming? Oprócz wady wzroku nie wiele można zyskać.


taaaa... Szczegolnie u siebie zaobserwowalam same korzysci z tego ze uprawialam sport wyczynowo... Np. kregoslup, odcinek krzyzowy mam do wymiany... stawy skokowe tez... przeprosty w lokciach i kolanach... odzywajaca sie stara kontuzja lewego barku ciagle - fantastycznie mi dretwieje cala lewa reka przynajmniej 3razy w tygodniu :D

taaaa... Rzeczywiscie sport to samo zdrowie i same korzysci dla organizmu ludzkiego :P 8)
Ja gram w piłkę ręczną gdybym wymienił swoje kontuzje z 5lat gry to byście zakazali swoim potomkom uprawiania sportu :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Ważne dyskusje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury