www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
Dla początkujących

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Ogólnie o Counter-Strike: Source
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
boa
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 15 Cze 2007

PostWysłany: Pon Paź 12, 2009 11:57 pm    Temat postu: Dla początkujących Odpowiedz z cytatem

Witam,

Jako że jest wiele klanów, które istnieją tylko dzięki „tagowi” na serwerze, którym grają i nie maja pojęcia o ligach, cup-ach, lan-ach i innych sprawach dotyczących ich ulubionej gry postanowiłem napisać tutorial. Ma on pomóc klanom wdrożyć się w aktywne życie polskiej sceny Counter Strike Source. Na wstępie chciałbym prosić adminów rożnych forów i serwerow FFA związanych z CSS o wklejenie tej treści na ich forach.
PODSTAWY:

Po pierwsze chciałem napisać coś, co dla wielu może wydąć się oczywiste i wręcz śmieszne, ale początkujący gracze mogą sobie z tego nie zdawać sprawy. W Counter Strike Source gra się po pięciu graczy w drużynie, klan musi liczyć minimum 5 graczy by brać udział w jakiejkolwiek lidze (oczywiście nie mówię tutaj o licach 1on1, 2on2, itp.). Maksymalna liczba graczy zależy od regulaminu ligi.

Może się zdarzyć, że treść ta trafi na forum serwera, który jest postawiony na „czarno” czyli no-steam. Chciałem tu podkreślić, że posiadanie konta steam jest wymagane by brać udział w jakiejkolwiek lidze. Nie spotkałem się jeszcze z turniejem, w którym można by było grac z pirackiej wersji tej gry.
Grane są wyłącznie mapy „de_”, najczęściej są to de_dust2, de_inferno (de_inferno_pro raczej nie jest grane w ligach), de_nuke, de_train, de_cbble, z takich nie standardowych – de_tuscan, de_contra, de_strike. Mapy takie jak de_dust, de_aztec i inne tego typu nie są grane 5on5, ponieważ są do tego za małe, korzysta się z nich w ligach gdzie jest mniejsza liczba graczy (1on1, 2on2, 3on3).

SZUKANIE MECZÓW/TRENINGÓW/KLANÓW

Meczów szukamy na IRC (Internet Relay Chat). Myślę, że dobrym wyborem do obsługi IRCa jest program mIRC. Nic prostszego niż wpisać w google mirc i ściągnąć z pierwszej lepszej stonki. Po zainstalowaniu i uruchomieniu nasze oczy ujrzą napis, że jest to wersja 30 dniowa, ale nawet po tym okresie będzie on dalej działać. W opcjach wpisujemy swój nick, lub co nam się żywnie podoba, a następnie musimy wybrać serwer, wchodzimy do teczki Quakenet i wybieramy Random serwer. Po zrobieniu tych operacji możemy połączyć się z serwerem. By połączyć się z kanałem, na który potrzebujemy wejść wpisujemy w oknie zatytułowanym QuakeNet: /j #kanał

Kanały, które będą Wam pomocne:
#source.pl – jest to największy Polski kanał poświęcony Counter Strike Source ---> Serdecznie zapraszamy, trzeba uważać i nie zrażać się na początku, niemiłymi użytkownikami tego kanału(tacy się zdarzają)
#5on5.css< – tutaj ogłaszają się inne drużyny szukające partnerów do treningów (najczęściej podawane są skill: low/mid/high proponuje na początku zagrać parę razy low, co do poziomu poszczególnych drużyn może być różnie, ponieważ każdy ocenia swoje umiejętności samemu. Serw on/off – „on” znaczy ze przeciwnik posiada, „off” ze nie. Czasami podawana jest mapa, jaka przeciwnik chce grać. Gdy znajdziecie już odpowiedniego przeciwnika klikacie dwa razy na jego nick na czacie i otwiera się okienko, w którym rozmawiacie sam na sam. Kanał ten nie jest kanałem polskim wiec przygotujcie się na rozmowę po angielsku. Tak naprawdę nie trzeba wcale dobrze mówić po angielsku żeby się dogadać. Przykładowa rozmowa:

<center>< hi
< play?
- hi
- ok
< 12.23.34.45:56789 pw 123
< cu on?
- cu on
“cu on” znaczy “do zobaczenia na serwerze.</center>

MECZ:
Jak już wcześniej napisałem gra się 5on5. Najczęściej 15 rund po stronie ct i 15 po stronie t.
Zabronione jest wchodzenie na spekta podczas trwania meczu, mecz zaczyna się od 3 restartów które ładuje własciciel serwera. Runda powinna trwać 1,45-2 min

SŁOWNICTWO/SKRÓTY:
Gdy pierwszy raz będziecie grali swój mecz lub trening możecie natknąć się na dziwne skróty, których nie zrozumiecie. Tutaj chciałem przedstawić kilka najczęściej spotykanych:

MR (max round) liczba granych rund na połowke (mr15, mr12)
LO3 (load 3) oznacza “załaduj 3 restarty by zacząć mecz”
RR (restart) jw.
HF (have fun) miłej zabawy
GL (god luck) powodzenia
GG (good game) podziękowanie za grę
NL (not live) najczęściej pisane jest tuz po 3 restartach oznaczających rozpoczęcie meczu, oznacza to ze przeciwnik nie jest jeszcze gotowy.

LIGI:

ESL:
ESL- jest największą ligą gier multiplayer na Świecie. Gracze rywalizują o cenne nagrody i prestiż zwycięzcy w prawie każdej istniejącej grze multiplayer. Poziom w tej lidze jak dla początkujących może być wysoki lecz po dłuższej przygodzie z ta liga wasze umiejętności na pewno wzrosną przy czym możecie znaleźć tutaj nowych e-przyjaciół i partnerów do rozgrywki !! Macie tutaj do wyboru granie w wielu ladderach takich jak np. 1on1, 1on1 aimmap, 1on1 AWP, 2on2 czy 5on5 !

http://www.esl.eu/pl/zacznij_na_esl/ - ZAPRASZAMY




GAMEBACK & PSL

GAMEBACK & PSL - Jest to liga dla początkujących graczy właśnie takich jak wy. Tutaj staniecie do boju z zespołami tak samo początkującymi lub już dłużej grających na Polskiej scenie CSS. Właśnie dzięki tej lidze możecie zmierzyć się z waszymi rodakami i przekonać się kto jest lepszy i kogo na ile stać ! Pamiętajcie ze w GAMEBACK’u nie gramy tylko o prestiż ale także o nagrody pieniężne.


http://www.gameback.pl/ - ZAPRASZAMY



CyberArena 36,6

Cyberarena 36i6 - to wirtualna platforma dla wszystkich fanów gier i sportu elektronicznego! Rejestrując sie na CyberArenie dostajesz możliwość grania wraz przyjaciółmi w turniejach, rankingach i ladderach w Twoje ulubione gry komputerowe. Tu znajdziesz informacje o najnowszych wydarzeniach w świecie gier i sporcie elektronicznym, możesz też śledzić zmagania najlepszych polskich zawodników w największej lidze gier komputerowych <strong>CyberSport</strong>. Liga ta skierowana jest zarówno do graczy FFA jak i do tych grających ze swoja drużyną. Turnieje znajdujące się na tej lidze dzielimy na 2 fazy :


FAZA TEAMOWA : Aby tutaj grac trzeba mieć 5 członków w drużynie a zespól musi posiadać STATUS GOLD. ( Wszelkie objaśnienia na temat statusu gold czy silver znajdziemy pod tym http://www.cyberarena36i6.pl/news/Jak+r ... y+w+CSS/35 )
Gdy już 50% członków waszej drużyny posiada status gold śmiało możecie zapisać się do turnieju gdzie będziecie walczyć o 1300 zl ! Niestety do końca zapisów został niespełna tydzień a drużyn jest na prawdę mało wiec gorąco zapraszam do zapisów !

FAZA FFA : Do tej rozgrywki niepotrzebna nam drużyna. Wykupujemy status GOLD lub Silver ( jedyne 60 gr ) po czym zapisujemy się do rankingu Counter Strike : Source (http://www.cyberarena36i6.pl/ranking/Co ... e-Source/2 - Widoczny po lewej stronie ) Ranking ten polega na zdobyciu jak najwięcej ilości fragów przy jak najmniejszej ilość zgonów czyli innymi słowami KD RATIO dobrze wam znane z serwerów FFA. Pytacie po co grac na cyberarenie jeśli możecie grac sobie gdziekolwiek indziej ? Odpowiedz jest banalnie prosta gdyż tylko tu za robienie tego co lubimy możemy zdobywać nagrody ! Pytacie ile ? Sami sprawdźcie bo na pewno warto:

NAGRODY DLA STATUSU GOLD: http://www.cyberarena36i6.pl/informacje ... ource-Gold
NAGRODY DLA STATUSU SILVER : http://www.cyberarena36i6.pl/informacje ... rce-Silver


Polskie serwisy internetowe poświęcone grze CSS

http://www.strefa-source.pl
http://WWW.cssource.pl
http://www.mySource.pl</strong>

Dzięki tym o to serwisom będziecie mogli wiedzieć więcej o nadchodzących ligach, turniejach czy informacjach związanych z naszą ulubiona gra CSS !


Myślę że dzięki temu małemu poradnikowi choć troszkę przekonałem Was, iż warto wyjść z cienia i zacząć grac w rożnych ligach i turniejach które oferuje Nam ESL, CyberArena czy GameBack. Także gorąco polecam do zakładania własnych zespołów i powiększenia naszej rodzinnej sceny CSS która powoli umiera śmiercią naturalna powodem czego jest mała ilość teamów grających aktywnie na scenie.

Teraz krótkie przypomnienie:

1.Zaczynamy od znalezienia zespołu.
2.Gdy nie mamy zespołu możemy zagrać mixa(mix- 5 przypadkowo zebranych osób które grają dla treningu mecz 5on5)
3.Mixy najczęściej gra się na ventrillo (program do komunikacji głosowej najczęściej korzysta się z wersji 2.1.4.
4.Namiary polskich ventrillo :
Pitbull- 80.50.237.107 port:3784
iSports - 91.193.197.133 port:3784
WB-Gaming - s3.ventihost.pl port:4017</strong></center>
5. Po wejściu chodzimy po kanałach i pytamy ludzi czy nie szukają ludzi do gry, aż w końcu znajdziemy kogoś i gramy! ;)
6.Serdecznie zapraszamy do wchodzenia na kanał irc #source.pl !


PAMIĘTAJ ZE TO TY TWORZYSZ POLSKA SCENE CSS !


Boa&prv&Anonim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Google
Reklama




PostWysłany: Pon Paź 12, 2009 11:57 pm    Temat postu:

Powrót do góry
DziQ WiecznY Łowca
Moderator
Moderator


Dołączył: 22 Sie 2006

PostWysłany: Sro Paź 14, 2009 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LO3 to jest skrót od live on three o ile dobrze pamiętam, a nie load 3 :] Tak czy owak przyda się, przykleję jeśli odpowiesz mi na wiadomość, którą wysłałem Ci na pw.

// Edit.

Przyklejam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
taavi
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 09 Kwi 2010

PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 8:31 pm    Temat postu: Oco w tym chodzi?? Odpowiedz z cytatem

Oco chodzi w tej grze,czy to sie pobiera czy jak :(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Ogólnie o Counter-Strike: Source Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury