www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
Przeminelo z dymem

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Problemy i dyskusje o oprogramowaniu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
x
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 08 Sty 2005

PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 12:32 pm    Temat postu: Przeminelo z dymem Odpowiedz z cytatem

Moj komp to Asus P4S533 p4 2 Ghz GF4Ti 4400.Ze 2 godziny temu mialem dziwna sytuacje.Gralem sobie w csa i w przeciagu 5 min 3 razy wylaczali prad.Za kazdym razem uruchamialem ponownie i znowu gralem.Mialem 100fpsow i co chwile byly niesamowite spadki do 20-30fpsow.Postanowilem zrobic skan mks vir online i spyware search and destroyer i ad-aware 1.06 zeby miec pewnosc ze nie mam zadnych szpiegow ani wirusow.W czasie skanu zaczelo cos smierdziec i polecial dym.Brat mowi ze to z monita(CTX 8 letni).Jednak pozniej uruchomilismy sam monit i wszystko dzialalo.Po rozkreceniu kompa okazalo sie ze plytka jest roche zchajcana obok wejscia dla klawiatury i tylko w tym miejscu a klawa chodzi jak widzicie bo pisze tego posta.Co to moglo byc i co robic?Potem odpale csa i zobacze czy sa te spadki.Dodam ze monit stary ale gram na 100hz(na starej grafie GF2 mx 400 tez gralem na 100 i dzialalo.Wg was grac dalej, to byl jakis pojedynczy przypadek czy cos dalej moze sie zchajcac?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Google
Reklama




PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 12:32 pm    Temat postu:

Powrót do góry
Cyculon3k
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 17 Kwi 2005

PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz listwe antyprzepięciową? I Jaki masz zasilacz? Sprawdź jakie masz napięcia.
_________________
Składam tanio komputery (najchętniej całe zestawy)
2988006 / cycu@lanparty.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
x
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 08 Sty 2005

PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Listwy nie mam.Zasilacz mam slabiutki kupiony razem z obudowa ze 3 lata temu(chyba Rubikon 300V cos takiego),a co do napiec to nie wiem.To w biosie mozna sprawdzic?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hezboll
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 10 Lip 2003
Klan: Team Delta (2006)

PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

listwa... no to masz pecha 8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cyculon3k
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 17 Kwi 2005

PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sciagnij sobie program Everest Home Edition.

CO prawda nie zawsze tam jest pokazane. W biosie mozna sprawdzić :)
_________________
Składam tanio komputery (najchętniej całe zestawy)
2988006 / cycu@lanparty.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
x
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 08 Sty 2005

PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo sie w tym orientuje ale podal dokladnie to samo co wyczytalem:
12V
5V
3.3V
Vcore 1.5
Chce dodac ze wszystkie ustawienia mam standardowe nic nie podkrecalem i nic nie zmienialem.I jeszcze powiedzcie mi czy ta temperatura jest wporzadku?:
CPU Temperature 45C
MB Temperature 40C
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KoTi
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 23 Cze 2004

PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 4:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zasilacz RUBIKON 300W ? Otóż Twój zasilacz przechrzcił Ci kompa. Wymieniaj go prędko. A teraz w sprawie listwy. Listwa za 20zł daje Ci niewiele większe zabezpieczenie niż zwykły przedłużacz. Ma ona pare podstawowych zabezpieczeń , które są ch*** warte. Kupujesz za 40-50zł i śpisz spokojnie. Temperatury w normie , aczkolwiek postaraj się zapewnić lepsze chłodzenie MB. Ja dla przykładu mam procka 36 stopni w idle , a MB 22 stopnie. Co więcej po zmianie chłodzenia na procesorze zmalała mi zarówno temperatura dysku jak i właśnie MB. Procesor z serii Wilamette , czyli po prostu kaloryfer. Przyjarało się obok klawiatury - obok tego wejścia jest zasilacz. Radzę Ci nie włączać kompa dopóki nie wymienisz zasilacza (teraz wystarczy jeden skok i możesz stracić nie tylko zasilacz , ale też połowę kompa). Kup albo Fortrona 350W (ok. 60zł) , albo Enermaxa EG365 (ok. 135zł , mam i polecam) , albo Chiefteca 410 (ok. 190zł). A jeżeli masz nadmiar pieniędzy to jakiegoś Tagana ; ) Spadki FPS są na 99,99% przez niedovoltowanie kompontentów (w trakcie skoku zasilania). Jeżeli masz w ogóle zamiar uruchamiać kompa to żadnego stressu dla niego (nie odpalasz cs nawet). A napięcia się mierzy miernikiem , a w biosie i programach są straszne przekłamania. Dla przykładu teraz pokazuje mi w +12 , że mam 12.35 , przed chwilą było 12.48 , a miernik wskazuje 12.02. Cyculon3k , gdy napisałeś o listwie i zasilaczu to było ok , ale jak powiedziałeś , że napięcia się mierzy everestem albo w biosie to się załamałem ; ( Jezeli nie jestescie pewni to nie piszcie , zamiast pisac na podstawie swoich zlych wiadomosci. Bez urazy ; )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cyculon3k
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 17 Kwi 2005

PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz swoją racje niestety :(
_________________
Składam tanio komputery (najchętniej całe zestawy)
2988006 / cycu@lanparty.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
p!Ck3r
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 15 Lip 2002
Klan: jedz banany

PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tam perdolisz, moje napiecia w biosie w 100% zgadzaly sie z miernikiem, wiec roznie to jest :)
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nappy
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 25 Sty 2005
Klan: Cziku cziku?

PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy od mobo... ale miernik to najlepszy sposób na sprawdzenie napięć.
_________________
+b
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
x
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 08 Sty 2005

PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koti co do zasilacza spalil sie kawalek plyty glownej kolo wejscia klawiatury i blisko zasilacza.Jednak z zasilaczem jest wszystko wporzadku i jakos dziala.Mimo wszystko wiem ze jest do wymiany bo stary.Tak apropo zrobilem juz reinstalke systemu (win xp pro) i wszystko dziala jak nowka.Nie ma zadnych spadkow fpsow w grach.Stabilnie wszystko chodzi.
Co do chlodzenia to miales na mysli jakis radiator na procka?Co bys polecal?Moze jakis Pentagramu?W tej chwili mam jakis boxowy kupiony z prockiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KoTi
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 23 Cze 2004

PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arctic Freezer 4 (ok.70zł) , a jezeli jestes przy kasie to Pentagram QVC-100 Cu+ (ok. 110zł). Możesz też kupić Pentagram 80 Cu+ , ale lepiej dołożyć 20zł i kupić 100 Cu+. Wystrzegaj się wersji AlCu , lepiej dopłacić 20zł i mieć komfort przez długi czas niż żałować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cyculon3k
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 17 Kwi 2005

PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koti ty pisałeś zeby lepiej schłodził MB czyli chipset na plycie glownej!
_________________
Składam tanio komputery (najchętniej całe zestawy)
2988006 / cycu@lanparty.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KoTi
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 23 Cze 2004

PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A potem (a może wcześniej) , że dobre chłodzenie procesora obniża temperaturę MB.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cyculon3k
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 17 Kwi 2005

PostWysłany: Sro Sie 17, 2005 12:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zalezy na jakiej płycie ;) I jakie chłodzenie ;)

Lepiej zrobić dobrą cyrkulacje powietrza i bedzie elo!
_________________
Składam tanio komputery (najchętniej całe zestawy)
2988006 / cycu@lanparty.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Problemy i dyskusje o oprogramowaniu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury