www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
Uważaj na jakim forum serwerów się rejestrujesz!
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Rozmowy off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lesser
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 16 Cze 2010

PostWysłany: Sro Paź 27, 2010 10:36 pm    Temat postu: Uważaj na jakim forum serwerów się rejestrujesz! Odpowiedz z cytatem

Witam, kolega miał ostatnio ciekawy incydent, bowiem w 2007 roku zarejestrował się na forum (www.strefagier.com.pl) serwerów css, z poczatku myślał że to spoko ludzie, ale niestety okazało się inaczej.

Hasło które tam podał uzywal w mailu i tez w wielu innych kontach internetowych. I ostatnio admini tego forum wykradli hasło z jego forumowego konta i posłużyli sie tym hasłem do kradziezy konta e-mail,steam,gg i innych.

Także dobra rada dla was wszystkich, jeśli sie rejestrujecie na jakieś niepewne fora, bądź wręcz śmieciowe jak w przypadku mojego kolegi, to zawsze uzywajcie hasla którego nie uzywacie do innych kont.

Tu macie announcement o tym zdarzeniu:
http://steamcommunity.com/groups/neoburaki/announcements/detail/1027013200233987232
a tu macie link do tematu na wb-gaming gdzie Roger rozmawial z jednym z administratorów neostrady tp strefy gier (Angusem), gdzie ten mu sie chwalił owym wyczynem: http://board.gejowo.pl.pl/viewtopic.php?f=102&t=1622 , temat zostal zedytowany na prośbe jednego z dzieci neo, ale screen jest http://yfrog.com/5jangushackj

Dla mnie uciekanie sie do takowych metod kradzieży jest wręcz odrażające, dlatego uważajcie na forum www.strefagier.com.pl i na innych forach tego typu najlepiej nie uzywajcie "swoich" haseł.

A wy co o tym myślicie?


Ostatnio zmieniony przez Lesser dnia Wto Lis 02, 2010 7:09 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Google
Reklama




PostWysłany: Sro Paź 27, 2010 10:36 pm    Temat postu:

Powrót do góry
JoleKK
Administrator
Administrator


Dołączył: 16 Paź 2001
Klan: [TOP]

PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 7:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mysle, ze to nie jest wazna dyskusja, wiec przenosze i to raz. Dwa, jak ktos ma wszedzie takie same hasla, to ma ostra nauczke. Nie zebym pochwalal to co mu zrobiono, ale jak sie sparzyl to na przyszlosc bedzie pamietal o podstawach bezpieczenstwa.
_________________
Non mollare mai!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MoDZeL
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 12 Sty 2005

PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jemu chodzi o to ze hasła w bazie nie były szyfrowane
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Porter~
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 25 Maj 2006

PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz być zalogowanym użytkownikiem, żeby przeglądać ten dział.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
b_koz!
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2005

PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech sie dzieci ucza.Lepiej jak teraz straci konta do gier,loginy do forow,niz potem firmowego maila w pracy,dostep do konta w banku itd.
_________________
Poszukuję blachoszczelki do naddźwiękowego podciśnieniowego pertermobulgulatora wstecznego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
seba123
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 06 Lip 2007

PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

b_koz! napisał:
Niech sie dzieci ucza.Lepiej jak teraz straci konta do gier,loginy do forow,niz potem firmowego maila w pracy,dostep do konta w banku itd.
Ja na takich forach mam hasła typu poiuytrewq i niezbyt mnie interesuje czy ktoś je rozszyfruje. Szczerze to jest dość powszechny proceder.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
preston^
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 19 Lut 2004

PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to trzeba miec ostro pod sufitem zeby miec np na bordzie, w banku, maila, takie same haslo jak na gg, trzeba czasem ruszyc glowka i pomyslec, nie trzeba nikogo ostrzegac...
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lesser
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 16 Cze 2010

PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

On miał to samo hasło na mailu i na gg, ale pod maila miał podpiete inne konta, np: konto steam.

Nie trzeba mieć wszedzie innych haseł, tylko na takich śmieciowych forach najlepiej miec hasło, które po rozszyfrowaniu nam nie zaszkodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lesser
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 16 Cze 2010

PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 5:50 pm    Temat postu: Re: Uważaj na jakim forum serwerów się rejestrujesz! Odpowiedz z cytatem

niechcaco double post sorki, prosze moda o usuniecie tego posta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kefirek`
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 22 Maj 2006

PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wkraczamy w taka ere, ze w szkolach powinny byc zajecia o bezpieczenstwie w sieci tak jak sa zajecia z bhp (czy tam szkolenia - łotewer). Nie kazdy wie ze haslo Kasia1 czy 01011980 sa oczywiste i latwe do zlamania. Niestety poziom edukacji zwiazanej z bezpieczenstwem w sieci jest zerowy i duzo ludzi uczy sie na wlasnych bledach

PS: jak ktos uzywa tych samych hasel wszedzie, to az sie prosi o nieszczescie
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medley
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 15 Lut 2010

PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba do szkoły nie chodziłeś , skoro nie wiesz że w szkole jest taki przedmiot jak informatyka i tam tego uczą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcusek
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 27 Cze 2010

PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co pamiętam w gimnazjum czegos tekiego nie mialem, widac medley na czasie xD
_________________
Dwukrotnie banowany!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lesser
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 16 Cze 2010

PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W szkole nie ma informatyki, nazwałbym to obslugą worda, bądź excela, albo painta i logomocji :P .

Nic o bezpieczenstwie w sieci nie ma , przynajmniej nie było kiedy ja chodziłem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medley
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 15 Lut 2010

PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcusek napisał:
Z tego co pamiętam w gimnazjum czegos tekiego nie mialem, widac medley na czasie xD


xDDDD


Ja miałem w gimnazjum , nie były to znowu jakieś wiadomości z górnej półki bo internet wówczas wchodził na rynek i nie był tak powszechny jak jest teraz . Jednak zawsze się coś liznęło :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kefirek`
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 22 Maj 2006

PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medley napisał:
Chyba do szkoły nie chodziłeś , skoro nie wiesz że w szkole jest taki przedmiot jak informatyka i tam tego uczą.

widzisz... za moich czasow nie bylo jeszcze gimnazjum, a na informatyce nie bylo zarzadzania ryzykiem w sieci - moze teraz jest, nie wiem.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Rozmowy off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury