www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
Poradnik jak polepszyć jakość gry

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Problemy z Counter-Strike: Source
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
intensive
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 07 Lip 2011

PostWysłany: Sob Lip 09, 2011 11:55 am    Temat postu: Poradnik jak polepszyć jakość gry Odpowiedz z cytatem

Wiele szukałem informacji w internecie jak polepszyć sobie gre cs:s. Znalazłem kilka przydatnych infrotmacji i postanowiłem stworzyć poradnik dla graczy którzy mają słaby sprzęt (czyli mało fps-ów) itp. Mój poradnik pomoże wam uzyskać trochę więcej fpsów, ale i poprawi jakość gry aby lepiej wam się grało. Jednakże ucierpi na tym bardzo grafika ponieważ tekstury będą spłaszczone. Przed jakimikolwiek zmianami ustawień swojego komputera/gry przeczytaj w całości ten poradnik ponieważ jakieś ustawienia mogą zaburzyć poprawność działania systemu(oczywiście zmiany da się odwrówcić:))

1. Ustawienia gry:

- rozdzielczosc 640 x 480
- wszystkie parametry w grafice na minimalne
- w opcjach steamadopisujemy komendy: -freq 120 heapsize 128000 -nojoy -noipx

2. Wgrywamy modele broni zwiększające fps

http://www.gamebanana.com/skins/17876

3. Pobierz program Game Booster (wyłącza niepotrzebne programy w czasie gry)

http://www.softplex.pl/program/game-booster/

4. System
a) Konfiguracja

W tym kroku opiszę jak wyłączyć kilka zbędnych bajerów z windows'a XP, które odciążą wasz system operacyjny.

1. Wejdź do panelu sterowania, następnie kliknij na ikonę system.

2. Przejdź do zakładki "Zaawansowane" i w polu "Wydajność" kliknij na przycisk "ustawienia".

3. Teraz przejdź do zakładki "efekty wizualne" i zaznacz opcję "Dostosuj do uzyskania najlepszej wydajności", następnie zaznacz 3 opcje

4. Kliknij na OK i przejdź z powrotem do właściwości systemu i wejdź tam do zakładki "Przywracanie systemu" i zaznacz opcję "Wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach", tak jak na screenie niżej, dzięki temu nie będą tworzone punkty przywracania systemu, dzięki czemu nasz system będzie mniej obciążony, ponieważ nie będzie zapisywać niepotrzebnych danych w czasie pracy.

5. Przejdź teraz do "Mój komputer" i wejdź kolejno w właściwości wszystkich dysków/partycji i w zakładce "ogólne" odznacz opcję "Zezwalaj na indeksowanie tego dysku, aby przyspieszyć wyszukiwanie plików" (screen niżej), dzięki temu nie będą na bieżąco indeksowane wszystkie pliki co powinno podnieść wydajność naszego systemu.

5. Cs w oknie: czyli 10 fps więcej.
Ciekawostką jest to iż uruchamiając CS'a w oknie widać zauważalny! wzrost liczby klatek na sekundę w grze. Sposób jest jest dosyć prosty i skuteczny.

a) Wchodzimy do counter-strike'a i w opcjach grafiki "Video", zaznaczamy opcję "run in a window", dzięki czemu cs będzie się nam uruchamiał w oknie.

b) Teraz mamy mamy mały dylemat, bo osoby z wyższą rozdzielczością w windowsie niż w cs będą miały malutkie okienko z grą co utrudnia celowanie, ale jest na to pewien sposób, możemy zainstalować program PowerStrip, dzięki któremu będziemy mogli przy pomocy wcześniej ustalonych bindów zmieniać rozdzielczość pulpitu, lub też możemy obejść się bez instalacji programu i przed uruchomieniem cs'a zmieniać rozdzielczość pulpitu na taką jaką mamy w counter-strike'u, dzięki czemu obraz z gry pokryje nam praktycznie cały monitor (pozostanie jedynie kawałek niebieskiego paska na górze) i nie będzie widać praktycznie żadnej różnicy w stosunku do cs'a odpalonego w wersji pełnoekranowej.

UWAGA: Pamiętaj że w przypadku gry w oknie będziesz miał taką samą rozdzielczość ekranu jak na pulpicie więc najlepiej przed grą ustawić pożądaną rozdzielczość w opcjach windows'a.

6. Wgraj DirectX 8.1 - niższy dx zabiera mniej wydajności komputera

7. Usuń wszystkie komendy z rejestru.

Aby to zrobić udaj się do: Start menu - Uruchom – Wpisz "regedit". Poczym przejdź do "HKEY_CURRENT_USER/Software/Valve"

Znajdziesz tam folder "Source". Usuń go.

8. Kilka komend

mat_picmip "2"
mp_decals "0"
snd_pitchquality "0"
dsp_slow_cpu "1"
datacachesize "64"
mat_parallaxmap "1"
r_fastzreject "1"
r_shadowmaxrendered "0"
r_shadowrendertotexture "0"
r_shadows "0"
mat_antialias "4"
mat_forceaniso "8"
cl_phys_props_max "25"
r_maxdlights "16"
r_lightaverage "0.5"
r_worldlightmin "0.0002"
r_worldlights "1"
cl_lagcomp_errorcheck "0"
cl_smooth "1"
cl_smooththime "0.01"
r_WaterDrawRefraction "0"
r_visualizeproplightcaching "1"
mat_colcorrection_disableentities "1"
mat_use_compressed_hdr_textures "1"
mat_filterlightmaps "0"
cl_threaded_bone_setup od "0" do "1"
cl_threaded_client_leaf_system od "0" do "1"
r_queued_decals od "0" do "1"

9. Jeden model gracza w CT i T

cl_min_ct "2"
cl_min_t "3"
cl_minmodels "1"

Te komendy ustawiają nam widoczność tylko jednego modelu postaci co ma ułatwić nam widoczność przeciwnika.

10. Ustawienie interpu

Dwa interpy na których ja najczęsciej gram są to 0.015 oraz 0.031. Z tego drugiego kożystam na sparach/mixach/mircach z uwagi na to , że podobno 0.015 to zły interp.

Do swojego configa lub w konsoli wpiszcie komendy:

cl_interp 0.031
cl_interp_ratio 2


Pamiętajcie , że warto jest ustawić interp ponieważ on poprawia celność strzelania. Kożystając z interpu 0.015 niektóra z amunicji może nie trafiać przeciwnika. Aby sprawdzić czy interp jest dobrze ustawiony w czasie gry wpiszcie w konsole net_graph 1. Wasz lerp powinien się świecić na biało, kolor pomarańczowy jest jest dobrym kolorem a zwłaszcza czerwony:) Pomarańczowy i czerwony zaświeci wam się pewnie przy interpie 0.015.


11. Mogę dorzucić wam jeszcze mój autoexec z tym , że u mnie po wczytaniu tego cfg counter strike się wyłącza od jakiejś komendy. Więc dobrze jest włączyć cs'a wczytać jakiś inny config i gdy się załaduje wczytać nasz autoexec. Ja tak robie i wszsytko działa jak należy :)

http://intensive.xaa.pl/index.php?site=files&file=1


Mam nadzieję , że wielu graczom mój poradnik pomoże w grze:) Poradnik stworzyłem sam więc proszę o nie rozpowszechnianie go jako własnego projektu. Jeżeli udostępniacie ten poradnik proszę nie usuwać mojej stopki.


-------
Poradnik & CFG by Ussama Al Shiten , www.intensive.xaa.pl


Ostatnio zmieniony przez intensive dnia Pon Lip 11, 2011 5:48 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Google
Reklama




PostWysłany: Sob Lip 09, 2011 11:55 am    Temat postu:

Powrót do góry
DziQ WiecznY Łowca
Moderator
Moderator


Dołączył: 22 Sie 2006

PostWysłany: Nie Lip 10, 2011 11:49 pm    Temat postu: Re: Poradnik jak polepszyć jakość gry Odpowiedz z cytatem

intensive napisał:
UWAGA: Pamiętaj że w przypadku gry w oknie będziesz miał taką samą częstotliwość ekranu jak na pulpicie więc najlepiej przed grą ustawić pożądaną częstotliwość w opcjach windows'a.


Jeśli dobrze myślę to chodziło ci bardziej o czułość myszki a nie częstotliwość ekranu (cokolwiek by to nie było?). Tak czy owak, nikt tu nic ostatnio nie robi, a to może się komuś przyda - podklejam. Good work ;) .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
intensive
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 07 Lip 2011

PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodziło mi o rozdzielczość ekranu. Błąd już poprawiłem w głównym poście.

Cieszę się że temat został podklejony i mam nadzieję , że wielu osobom on pomoże. Jeżeli macie jakieś swoje sposoby na polepszenie jakości gry piszcie o tym w tym temacie ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
petronus
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 08 Wrz 2011

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do interp, to widze że różnie wiara pisze, podobno pomarańczowy zły bo są loospack , a czerwony to już w ogóle do bani ;/ to jak to w końcu jest ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
intensive
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 07 Lip 2011

PostWysłany: Czw Wrz 22, 2011 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Interp który świeci nam sie na czerwono jest najgorszym z możliwych.
Kolor pomarańczowy także nie jest dobry ponieważ strzelając nie wszystkie kulki mogą trafiać w przeciwnika.

Więc najlepszym interpem jest interp biały czyli na obecną chwilę cl_interp 0.031 przy ratach 25000/66/66
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Problemy z Counter-Strike: Source Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury