www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
Nowy CMS zamiast Webspella

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Grafika i tworzenie stron klanowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JiHAD^
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 07 Paź 2006
Klan: .error.

PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 10:10 pm    Temat postu: Nowy CMS zamiast Webspella Odpowiedz z cytatem

Gdybyście mieli możliwość przeniesienia swojej strony z Webspella na nowy CMS, bezpieczniejszy, w pełni zgodny z XHTML i CSS3, dostosowany do indywidualnych potrzeb, z zachowaniem istniejącej bazy użytkowników, wszystkich wpisów na forum, meczy itd.

Q1: Bylibyście czymś takim zainteresowani?
Q2: Ile jesteście w stanie za to zapłacić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Google
Reklama




PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 10:10 pm    Temat postu:

Powrót do góry
Jaason
Admin serwera CS.PL
Admin serwera CS.PL


Dołączył: 22 Paź 2001

PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xHTML nie jest już rozwijany. Przestarzała technologia. Teraz HTML5 i CSS3. Co oznacza dostosowany do indywidualnych potrzeb?

Oferujesz własne moduły które potem ktoś będzie mógł sobie wybrać?
Pytanie powinno brzmieć nie ile jesteś w stanie zapłacić a na ile Ty wyceniasz swoją pracę. Druga sprawa to jakość kodu, jego zabezpieczenia. Przy Webspell'u zdaje się pracuje/pracowało nieco więcej osób.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JiHAD^
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 07 Paź 2006
Klan: .error.

PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaason napisał:
xHTML nie jest już rozwijany. Przestarzała technologia. Teraz HTML5 i CSS3. Co oznacza dostosowany do indywidualnych potrzeb?

Nawet Chrome beta w pełni nie obsługuje HTML5, nie wspominając o starszych wersjach przeglądarek.
Jaason napisał:
Oferujesz własne moduły które potem ktoś będzie mógł sobie wybrać?

Tak, ewentualnie coś dopisać na potrzeby danej osoby.
Jaason napisał:
Pytanie powinno brzmieć nie ile jesteś w stanie zapłacić a na ile Ty wyceniasz swoją pracę.

Po co zabierać się za robotę jeśłi nie wiadomo czy będzie zainteresowanie?
Jaason napisał:
Druga sprawa to jakość kodu, jego zabezpieczenia. Przy Webspell'u zdaje się pracuje/pracowało nieco więcej osób.

Webspell jest rozwijany w żółwim tempie i jest podatny na ataki spambotów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Jaason
Admin serwera CS.PL
Admin serwera CS.PL


Dołączył: 22 Paź 2001

PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 8:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nawet Chrome beta w pełni nie obsługuje HTML5, nie wspominając o starszych wersjach przeglądarek.

Zgadza się, ale to jest przyszłość. Sam chciałeś wspierać przestarzałą technologię xHTML, z którą wcześniej czy później ludzie mieliby problem.

Cytat:
Po co zabierać się za robotę jeśłi nie wiadomo czy będzie zainteresowanie?
Mój komentarz był do pytanie drugiego, nie pierwszego. Sam jestem za tym by rozeznanie robić przed ewentualnymi próbami.

Cytat:
Webspell jest rozwijany w żółwim tempie i jest podatny na ataki spambotów.
A który system tak nie ma?. Webspell jest darmowy przez to ma sporo ograniczeń. Nie wiem jak z ekipą, która za nim stoi ale np. taki Wordpress rozwija masa ludzi i dają sobie radę łatać wszystko na bieżąco. Nie mówię, że sam nie dasz rady, bo pewnie dasz... ale musiałbyś dobrze wszystko opisać by ludzie mieli pewność co do Twoich zabezpieczeń. Druga sprawa to jeżeli chcesz coś sprzedawać, musisz wymyślić w jaki sposób chcesz to robić. Umowy itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JiHAD^
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 07 Paź 2006
Klan: .error.

PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaason napisał:
Sam chciałeś wspierać przestarzałą technologię xHTML, z którą wcześniej czy później ludzie mieliby problem.

Jaką przestarzałą? To obecny standard, a Webspell nie przechodzi validacji, gdyż miejscami siedzi jeszcze w HTML4. I nie widzę na czym miał by polegać ten problem nawet po upowszechnieniu się HTML5, przeglądarki są kompatybilne wstecz. :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Jaason
Admin serwera CS.PL
Admin serwera CS.PL


Dołączył: 22 Paź 2001

PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obecny nie znaczy, że przyszłościowy. Obecnym standardem jest też HTML 4. Oba istnieją już dość długo i jeszcze długo będziemy mieli z nimi do czynienia. Prace nad xHTML 2.0 zostały zaprzestane. Skupiono się nad tworzeniem HTML5. Z tego możemy wnioskować, że przeglądarki będą szły też w tę stronę. Pamiętaj, że mało kto potrafi zrobić poprawną stronę xHTML i czasami lepiej zrobić ją w HTML 4 niż na siłę stosować coś czego do końca się nie rozumie. Problemów z kompatybilnością może nie być dość długo, ale kiedyś mogą się pojawić gdy jakiś programista wpadnie na pomysł by obciąć nieco obsługiwane formaty by zyskać nieco na mniejszym obciążeniu pamięci.
Poza tym ja osobiście uważam, że składnia HTML5 jest czysta i przejrzysta i wolę kiedyś tworzyć taki kod.
Oczywiście w swoim projekcie możesz to uwzględnić.
Póki co zainteresowaniem projekt nie grzeszy. Wg. mnie powinieneś przygotować wstępne szkice co tam miałoby się znaleźć, plany rozwoju tego i poczekać na pomysły reszty. Powinno to spotkać się z lepszym przyjęciem niż samo "powiedzcie co chcecie mieć".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
`vdr
Mentor
Mentor


Dołączył: 26 Maj 2005
Klan: .ajt ?

PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chcesz byc jak Robert Gavick ?
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JiHAD^
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 07 Paź 2006
Klan: .error.

PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaason napisał:
Obecny nie znaczy, że przyszłościowy. Obecnym standardem jest też HTML 4. Oba istnieją już dość długo i jeszcze długo będziemy mieli z nimi do czynienia. Prace nad xHTML 2.0 zostały zaprzestane. Skupiono się nad tworzeniem HTML5. Z tego możemy wnioskować, że przeglądarki będą szły też w tę stronę. Pamiętaj, że mało kto potrafi zrobić poprawną stronę xHTML i czasami lepiej zrobić ją w HTML 4 niż na siłę stosować coś czego do końca się nie rozumie. Problemów z kompatybilnością może nie być dość długo, ale kiedyś mogą się pojawić gdy jakiś programista wpadnie na pomysł by obciąć nieco obsługiwane formaty by zyskać nieco na mniejszym obciążeniu pamięci.
Poza tym ja osobiście uważam, że składnia HTML5 jest czysta i przejrzysta i wolę kiedyś tworzyć taki kod.
Oczywiście w swoim projekcie możesz to uwzględnić.

HTML4 nie jest obecnym standardem, wszędzie jest wycofywany, nie tworzy się na nim nowych stron. Nie mam pojęcia do czego zmierzasz? Piszesz, że XHTML jest przestarzały, że teraz HTML5 mimo że nic go w pełni nie obsługuje? Mam tworzyć CMS pod coś co tak naprawę jeszcze nie zaistniało?

Jaason napisał:
Póki co zainteresowaniem projekt nie grzeszy. Wg. mnie powinieneś przygotować wstępne szkice co tam miałoby się znaleźć, plany rozwoju tego i poczekać na pomysły reszty. Powinno to spotkać się z lepszym przyjęciem niż samo "powiedzcie co chcecie mieć".

Chyba poczekam z tym do wyjścia CS:GO... może ludzie trochę ożyją.

`vdr napisał:
chcesz byc jak Robert Gavick ?

O nie! Nie zależy mi na tym by być kanonizowanym
Ja to ja, więc jako ja chcę być znany
Prawdziwym jak prawdziwek, nie jak sweter z anilany
Jedną zasadą wciąż motywowany
Bądź własną osobą
Bądź co bądź sobą
Niech twa osoba będzie ozdobą
Nie jednorazowo, lecz całodobowo
:lol:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Jaason
Admin serwera CS.PL
Admin serwera CS.PL


Dołączył: 22 Paź 2001

PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
HTML4 nie jest obecnym standardem, wszędzie jest wycofywany, nie tworzy się na nim nowych stron. Nie mam pojęcia do czego zmierzasz? Piszesz, że XHTML jest przestarzały, że teraz HTML5 mimo że nic go w pełni nie obsługuje? Mam tworzyć CMS pod coś co tak naprawę jeszcze nie zaistniało?
Biję do tego, że chcesz tworzyć stronę pod najnowsze standardy w tym CSS3, ale nie bierzesz pod uwagę tego, że wcześniej czy później przestarzałym standardem będzie xHTML właśnie ze względu na HTML5. Mylisz się pisząc, że strony pod HTML4 nie są już tworzone. Chodzi mi bardziej oto, czego nie doczytałeś widzę i nie zrozumiałeś, żebyś uwzględnił to w przyszłych templejtach tworzonych do Twojego systemu. Ktoś może sobie coś takiego zażyczyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JiHAD^
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 07 Paź 2006
Klan: .error.

PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaason napisał:
Biję do tego, że chcesz tworzyć stronę pod najnowsze standardy w tym CSS3, ale nie bierzesz pod uwagę tego, że wcześniej czy później przestarzałym standardem będzie xHTML właśnie ze względu na HTML5.

Można być jednocześnie zgodnym w 100% z CSS3 i CSS2...
Jaason napisał:
Mylisz się pisząc, że strony pod HTML4 nie są już tworzone.

Od dawna nie widziałem nowej strony na HTML4 jakieś przykłady z poza twórczości gimnazjalistów?
Jaason napisał:
Chodzi mi bardziej oto, czego nie doczytałeś widzę i nie zrozumiałeś, żebyś uwzględnił to w przyszłych templejtach tworzonych do Twojego systemu. Ktoś może sobie coś takiego zażyczyć.

To chyba oczywiste... przynajmniej dla mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
friZz
Redakcja CS.PL
Redakcja CS.PL


Dołączył: 16 Kwi 2007

PostWysłany: Pon Sty 02, 2012 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spór o HTML5 i xHTML bez sensu Panowie. Ukończenie HTML5 jest datowane na 2022 rok lub później. Wiadomo, że do tego czasu, a nawet dużo dużo wcześniej najważniejsze elementy będą wspierane przez każdą liczącą się przeglądarkę, co nie znaczy, że specyfikacja będzie gotowa.

Dzisiejsze ciągle aktualizacje przeglądarek to w głównej mierze update ich możliwości względem HTML5 i łatwo można zauważyć, że na tym polu toczy się 'bitwa przeglądarek'.

Ale wracając do xHTML, to jedno jest pewne. Nie jest to przestarzała technologia, a co więcej jest to technologia cały czas obecna i działająca. Większość stron nadal jest tworzonych w poczciwym xHTMLu, ale już coraz częściej z domieszką CSS3, bo coraz lepsze jest wsparcie dla tych stylów i coraz więcej dobrze działających tricków dla kochanego Internet Explorera (np. CSS PIE).

xHTML ma się dobrze i strona, która dziś będzie na nim poprawnie stworzona, z zachowaniem semantyki kodu, będzie się dobrze wyświetlać i za 5 i za 10 lat.

Więc podsumowując moje wtrącenie się do dyskusji:
- CMS na xHTML i CSS3 (z zachowaniem wsparcia dla starszych przeglądarek), to jak najbardziej dobry wybór.
- CMS na HTML5 (również z zapewnieniem wsparcia przeglądarkom, które dziś go nie obsługują) to też niezły wybór.

Osobiście? Wybrałbym nadal xHTML ;] Ale ten czysty i popranie napisany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Grafika i tworzenie stron klanowych Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury