www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
Czy studia graficzne wymagają uzdolnień w tej dziedzinie?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Rozmowy off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KeslaW
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 19 Lip 2006

PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 7:46 pm    Temat postu: Czy studia graficzne wymagają uzdolnień w tej dziedzinie? Odpowiedz z cytatem

Na wielu forach czytałem różne opinie, jedni mówią, że takie wymogi są, jedni, że ich nie ma. Postanowiłem, że spytam też tutaj :) Biorę pod uwagę, że jest to zależne od specjalizacji, ale mimo wszystko wolę spytać, bo chciałbym takie coś studiować :) Z góry dzięki, pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Google
Reklama




PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 7:46 pm    Temat postu:

Powrót do góry
pacer^
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 15 Maj 2007

PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 7:52 pm    Temat postu: Re: Czy studia graficzne wymagają uzdolnień w tej dziedzinie Odpowiedz z cytatem

KeslaW napisał:
Na wielu forach czytałem różne opinie, jedni mówią, że takie wymogi są, jedni, że ich nie ma. Postanowiłem, że spytam też tutaj :) Biorę pod uwagę, że jest to zależne od specjalizacji, ale mimo wszystko wolę spytać, bo chciałbym takie coś studiować :) Z góry dzięki, pozdrawiam.

Ale studia graficzne dzielą się chyba na 2 rodzaje. Typowo artystyczne i inzynierskie.
do jakiej szkoły chcesz sie dostac? moze tak zapytajmy
_________________

pacer Dołączył: 02 Lis 2004
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KeslaW
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 19 Lip 2006

PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inżynierskie, bo na artystycznych zapewne wymagany jest talent :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
pacer^
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 15 Maj 2007

PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KeslaW napisał:
Inżynierskie, bo na artystycznych zapewne wymagany jest talent :)

no wyznam Ci szczerze, Wąski ze na kierunku wzornictwo (inż), gdzie grafiki róznego rodzaju masz od cholery wystepuja równiez przedmioty artystyczne np.

zajecia prowadzone sa na korytarzu, studenci siadają siadem skrzyżnym, gosciu puszcza muzyke a oni mają namalować to, co usłyszą
czyli jak leci szybka muzyka (z reguły klasyczna) trzeba szybko nawalać pędzlem bohomazy w kolorze czerwonym, a jak wolna to jakies esyfloresy kolorem zółtym. co śmieszniejsze, wykładowca jest w stanie Ci powiedzieć, który wzorek odpowada któremu momentowi danej melodii.

ponadto mają zajecia z autocada i to dosyc sporo, jakies tam grafiki inzynierskie, wiem ze działają (przynajmniej u mnie) na corelu. no i EGZAMIN WSTĘPNY w ramach rekrutacji, ale tam rysujesz jakieś rzuty, perspektywy, lustrzane odbicia itd. podobno nietrudne do przejścia.
_________________

pacer Dołączył: 02 Lis 2004
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KeslaW
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 19 Lip 2006

PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale wiesz, może w kierunku jakiegoś czystego projektowania grafiki w PS-ie, czy Corelu (buttony, loga dla firm, animacje, etc.). Zależy mi też na obróbce video, ale to chyba już inny kierunek :) Coś co wymaga wyobraźni, a ją akurat posiadam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
LorD_Vader_
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 13 Kwi 2005
Klan: vdrtutorials.pl

PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Talen plastyczny się przyda. Chociażby po to żebyś później mógł łatwo przedstawiać własne koncepcje. Łatwiej jest coś narysować niż opowiadać jak ma to wyglądać.

Trudno udawać się na studia graficzne nie mając jakichkolwiek zdolności plastycznych, wyczucia gustu itd.

Co do samej edycji video to wyobraźnia jest bardzo ważna, ale przydają się wszystkie umiejętności graficzne. Kompozycja, dobór kolorów, stylistyki, wiadomości na temat typografii itd. itp. Tym bardziej jeśli chciałbyś iść w kierunku motion design. Jeśli miałby to byc typowy montaż, w którym tylko sklejasz to co stworzył lub nagrał coś inny to jest to mniej ważne ale i tak się przyda.
_________________
>>>> http://showreel.pl/ <<<<

>>>> http://vdrtutorials.pl <<<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Basiliscus_plumifrons
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2011

PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pokaz co potrafisz
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pacer^
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 15 Maj 2007

PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KeslaW napisał:
Ale wiesz, może w kierunku jakiegoś czystego projektowania grafiki w PS-ie, czy Corelu (buttony, loga dla firm, animacje, etc.). Zależy mi też na obróbce video, ale to chyba już inny kierunek :) Coś co wymaga wyobraźni, a ją akurat posiadam.

hehe, takich rzeczy to... uczymy sie samemu w domu :) ja osobiscie nie mam zacięcia to takich spraw, ale wiem jak znajomi ogarniają. pozniej bedziesz mogl robic jakies wypasione stronki we flashu z takimi grafikami wlasnie. ale tutaj wchodzi ku*as w usta w postaci programowania.

na studiach przygotuja cie z modelowania w 3D, bedziesz robil projekty ala wirtualne wycieczki, są tez podstawy budownictwa, takie jak geometria wykreślna, ostatnio widziałem rzeźbili jakiegoś arystotelesa w gipsie na korytarzu, takze jak widać zakres przedmiotów jest spory :)
_________________

pacer Dołączył: 02 Lis 2004
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LorD_Vader_
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 13 Kwi 2005
Klan: vdrtutorials.pl

PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 11:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oooo geometria wykreślna :) Fajny przedmiot jeśli ma się wyobraźnię przestrzenną inaczej wielu ludzi przez niego odpada...
_________________
>>>> http://showreel.pl/ <<<<

>>>> http://vdrtutorials.pl <<<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
pacer^
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 15 Maj 2007

PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 11:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LorD_Vader_ napisał:
Oooo geometria wykreślna :) Fajny przedmiot jeśli ma się wyobraźnię przestrzenną inaczej wielu ludzi przez niego odpada...

na budownictwie przez kreske niektorzy 3 razy męczą ten sam semestr :D
no i musisz sie nauczyc trygonometrii na poziom ELITE.
_________________

pacer Dołączył: 02 Lis 2004
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stryder
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 10 Paź 2002

PostWysłany: Sro Lut 01, 2012 11:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na grafikę rysunek to podstawa (przynajmniej na państwowej uczelni typu politechnika), dużo zajęć artystycznych, rzeźby etc. Polecam poczytać program i realizowane przedmioty na danym kierunku.

Aha i zazwyczaj są egzaminy wstępne, które generalnie są ważniejsze od wyników matury, dlatego zapisz się na kurs rysunku ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
pacer^
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 15 Maj 2007

PostWysłany: Czw Lut 02, 2012 12:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stryder napisał:
Na grafikę rysunek to podstawa (przynajmniej na państwowej uczelni typu politechnika), dużo zajęć artystycznych, rzeźby etc. Polecam poczytać program i realizowane przedmioty na danym kierunku.

Aha i zazwyczaj są egzaminy wstępne, które generalnie są ważniejsze od wyników matury, dlatego zapisz się na kurs rysunku ;)

hehe, tylko jak humianistki artystyki pojda na grafike to nawet trójąta 30-60-90 nie rozpykają :)
_________________

pacer Dołączył: 02 Lis 2004
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MoDZeL
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 12 Sty 2005

PostWysłany: Czw Lut 02, 2012 7:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie (inż) na grafice ludzie musieli przebić się przez sporo matmy jakoś 5h wykładów 5h ćwiczeń na pierwszym roku, na 3 semestrze troszkę mniej i te zadania które robiłeś ręcznie w części robiłeś w programie matematycznym.
Przejść przez programowania: wstęp do programowania, C, C++, C#, java, VBA (po jednym semestrze)
Liznąć bazy danych (na 2 semestrach), kryptologię (na 2 semestrach).


Zanim rozpoczęli naukę czegoś z zakresu grafiki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
tymozyna
Moderatorka
Moderatorka


Dołączył: 08 Kwi 2005

PostWysłany: Czw Lut 02, 2012 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja poszlam na studnium graficzne i nie mialam zadnej matmy : P
nauczylam sie w sumie podstaw, a reszte rozwinelam sama czy to w pracy czy w domu.

ale faktem jest ze np w wwsi specjalizacje wybierasz po 2 latach i dopiero wtedy lecisz programem kierunku graficznego.

przez matme miedzy innymi dalam sobie spokoj ze studiowaniem sztuk nowych mediów
_________________
#psd.pl @ Quakenet
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
KeslaW
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 19 Lip 2006

PostWysłany: Czw Lut 02, 2012 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pacer^ napisał:
ostatnio widziałem rzeźbili jakiegoś arystotelesa w gipsie na korytarzu

Haha, to ładnie :D
LorD_Vader_ napisał:
Trudno udawać się na studia graficzne nie mając jakichkolwiek zdolności plastycznych, wyczucia gustu itd.

No właśnie tego się obawiam, chociaż gustu trochę mam, ale to raczej nie wystarczy :)
LorD_Vader_ napisał:
Kompozycja, dobór kolorów, stylistyki, wiadomości na temat typografii itd. itp. Tym bardziej jeśli chciałbyś iść w kierunku motion design. Jeśli miałby to byc typowy montaż, w którym tylko sklejasz to co stworzył lub nagrał coś inny to jest to mniej ważne ale i tak się przyda.

Myślałem, że tego mają zamiar mnie nauczyć...


Co ja po technikum mam? Maturę, niczego takiego nigdy mnie nie nauczyli, taki poziom. A ktoś odbył taki kurs rysunku? Nie jest tak, że, jak ktoś od urodzenia, że tak powiem, nie umie rysować, to nawet mu kurs nie pomoże? Bo w sumie, to dobry pomysł, parę miesięcy mam pomiędzy ukończeniem szkoły, a rozpoczęciem studiów, więc wykorzystałbym ten czas na dokształcenie w tej dziedzinie :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Rozmowy off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury