www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
Co to są za ludzie na IRCu?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Ogólnie o Counter-Strike 1.6
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Frank Sobotka
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 22 Lis 2011

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2012 12:45 pm    Temat postu: Co to są za ludzie na IRCu? Odpowiedz z cytatem

Nigdy wcześniej, jak żyw, czegoś takiego nie widziałem. Przestraszeni, zakompleksieni - w przypadkowych momentach wybuchają nieposkromioną agresją - i wszyscy bystrzy, jak z „wieczorków z internetem” z jakiegoś zakładu zamkniętego :-D.

Przyznaję szczerze, że po przerwie swojej wieloletniej w ogóle nie wiedziałem, iż polskie cs-owe kanały jeszcze istnieją i że są tak aktywne. Chodzi o #mixy.pl i #cw.pl. Grałem sobie albo na publicznych, albo na www.gather-network.eu, albo jakieś przypadkowe miksy z ludźmi z #warfinder, #pracc i #5on5. I nigdzie na tych zagranicznych, czy to na zachodzie (belgijskie, holenderskie i angielskie gathery na GN), czy to na wschodzie (Ruscy z #mix.ru czy #pracc np., Ukraińcy z #5on5 czy #cyberarena.tv) gracze tak się nie zachowują. Skąd to się w ogóle wzięło? Kiedyś, pamiętam, był sobie kanał #clanwar.pl i chyba właśnie #cw.pl, i ten drugi jakby trochę „głupszy” - ale co się tam dzisiaj dzieje, to w ogóle porównać się nie da. Najlepszy przykład - instalują jakieś programy na tych swoich serwerach, które spamują komunikatami przy „rate 20000” po stronie gracza, chcąc wymusić „rate 25000” i teraz jeśli spróbuje się wejść z tymi ludźmi w polemikę (no bo taka wartość jest oczywiście nieprawidłowa), prawie na pewno zostanie się „zabuczanym” i zwyzywanym od najgorszych. Na żadną argumentację nie ma miejsca. Zresztą, jakakolwiek próba rozmowy z kimkolwiek tam, na jakikolwiek temat (IRCowe query) kończy się zazwyczaj w ten sposób - strach, kompleksy i wyzwiska.

Kto to jest na tym #cw.pl? Nigdzie za granicą, nigdzie na publicznych serwerach (wiadomo, przypadki są różne i ludzie różni) tego nie ma. Nigdy w takim stopniu. W realu też takich ludzi jakoś nie widzę :-).


Ostatnio zmieniony przez Frank Sobotka dnia Pon Kwi 16, 2012 7:17 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Google
Reklama




PostWysłany: Pon Kwi 16, 2012 12:45 pm    Temat postu:

Powrót do góry
SL4CK
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2001

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2012 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wejdź w dział Szukam klanu to zobaczysz, że większość osób to "mam 14 lat ale rocznikowo 15, nakurwiamy od 14 do 23 przez 6 dni w tygodniu, a w niedziele dluzej"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Frank Sobotka
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 22 Lis 2011

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2012 4:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z mojego doświadczenia - krótkiego, przyznaję - wynika, że ci młodsi są akurat najbliżsi jakiejś tam szeroko pojętej normalności. Z umiejętnościami gry jest też dziwnie, generalnie im mniej potrafią (w cs-ie wymiatać), tym są bystrzejszy jako ludzie.

Z przygód konkretnie. Grałem tak kiedyś w nocy ze starszymi właśnie miksa przeciwko Węgrom (znów - zasadą jest, iż część ma jakieś okrutne lagi, zawirusowane komputery, ale „to im nie przeszkadza”, za to ping o 15 ms wyższy na zagranicznym serwerze już sprawia, że poza głupolami z #cw.pl przeciwników do gry nie szukają) i mieli nicki typu „From Poland From Skill” (tego mądrale pamiętam :-D, plus oczywiście różne dziwne znaczki i kwadrylion spacji), do tego oczywiście floodowali saya prostackimi wrzutkami, ubarwionymi przy tym jeszcze naprawdę okrutną angielszczyzną :-D. Nie sposób było ich przekonać, że to źle. Domyślam się, iż nasi przeciwnicy również rozkładali bezradnie ręce.

Z młodszymi grać nie chciałbym, no bo wiadomo, czułbym się wtedy pewnie jak najstarszy dzieciak na szkolnej kolonii - głupio po prostu ;-D. I z cieniasami też nie, bo ci chodzą w jedno miejsce („razem” = „TP” = dobrze :-D), przez co okrutnie się blokują i również swoim współbraciom z drużyny w ten sposób uprzykrzają zabawę. No i szukają słabszych przeciwników, a wtedy też już nie jest tak fajnie.

Sam pozostaję przy Gather-Network. A temat na forum taki, bo po prostu zastanawiam się, skąd to się wszystko wzięło. To są jedyne polskie kanały? Zawsze właśnie tam (A.D. 2012) szukacie przeciwników?


Ostatnio zmieniony przez Frank Sobotka dnia Pon Kwi 16, 2012 7:12 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
c0rsack
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 22 Wrz 2009

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2012 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gracze CS-a nie są najczęściej zbyt inteligentnymi osobami, więc nie wiem, czemu się dziwisz. I też miałem sytuację z rate 20000, oczywiście zmiana albo kick z serwera. :lol:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Frank Sobotka
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 22 Lis 2011

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2012 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A no dziwię się, bo we wszystkich innych krainach geograficznych, w przeszłości, nawet dziś - ale na serwerach publicznych - są... normalniejsi. Jasne, że mają niektórzy odchyły, jak w prawdziwym życiu :-D, ale takich jak na #cw.pl i #mixy.pl nie spotykałem, jak żyje, jeszcze nigdzie. To jest fenomen, to możnaby badać i studiować, może nawet dofinansowanie z Unii na to dostać ;-D.

c0rsack napisał:
I też miałem sytuację z rate 20000, oczywiście zmiana albo kick z serwera. :lol:

Miałem tak kilka razy i nawet do głowy mi nie przyszło, żeby „zmienić” i z tymi ludźmi jeszcze potem grać :-).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
delano.
Redakcja CS.PL
Redakcja CS.PL


Dołączył: 04 Cze 2008

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2012 6:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

c0rsack napisał:
Gracze CS-a nie są najczęściej zbyt inteligentnymi osobami, więc nie wiem, czemu się dziwisz. I też miałem sytuację z rate 20000, oczywiście zmiana albo kick z serwera. :lol:

dosyc długo nie mixowałem, ale raz się zebralismy z kumplami aby pograć dłużej w święta i 4 razy pod rząd wywalali nas z serwerów, bo kolega grał na interp 0.02:D debilom nie wytłumaczysz, ze każda liga dopuszcza określone wartości, oni sciągneli plugin i są alfą i omegą :lol:
_________________
dostosuj podpis do regulaminu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
WrObEl1.6
Moderator
Moderator


Dołączył: 04 Wrz 2007
Klan: HALF-LIFE

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2012 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

^^ też mi się przytrafia wylecieć za rate ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Frank Sobotka
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 22 Lis 2011

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2012 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że (już abstrahując, iż ten rate, co te głupole podają, jest po prostu nieprawidłowy, podobnie updaterate) wszystkie te komendy razem wzięte ustawione na jakieś skrajne wartości mają tak nikły wpływ na grę innych osób, iż rozsądny człowiek po prostu takie rzeczy pomija jako stratę czasu (nie u siebie, bo u siebie to oczywiście pomaga, chodzi o narzucanie woli innym graczom). Jeśli będę miał włączonego team speaka na swoim, bądź co bądź stu efpeesowym, ale wiekowym sprzęcie, to lekkie ścinki, jakie ten program będzie wywoływał co jakiś czas bardziej już mogą przesądzić o sfrwagowaniu mnie przez przeciwnika niż jakieś wartości głupich growych komend. Podobnie tysiące innych czynników - fps-y serwera, która na moment spadną czy jakiś problem na ułamek sekundy na internetowych łączach.

Ale nie w tym rzecz, bo dla każdego, kto sobie o grze od strony technicznie poczyta, czy nawet samemu test zrobi, to będzie oczywiste. Szokiem nie jest to, że ci ludzi się mylą, bo mity jakby funkcjonują przecież w każdej dziedzinie życia, tylko skąd się tyle zakompleksionych, agresywnych i ociężałych umysłowo gości nagle wzięło w jednym miejscu.

Innymi słowy. Dlaczego we Francji czy w Rosji w CS-a 1.6 grają w miarę normalni, przeciętni ludzie, a u nas... hmm... niziny społeczne?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LorD_Vader_
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 13 Kwi 2005
Klan: vdrtutorials.pl

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2012 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podchodzicie tematu z jednej strony. Zarówno wy macie rację jak i osoby, które posiadają serwery i ustalają warunki.

Grając mixy na wyjazdach, niestety niejako godzicie się na warunki jakie obowiązują na innych serwerach. Jeśli osoba do której należy serwer chce żebyście grali na rate 25000, to musicie taki ustawić albo wyjść z serwera. Takie jest ich święte prawo bo to ich serwer i oni chcą grać tak, a nie inaczej. To nie liga, że zasady są ustalone. Tutaj każdy jest panem własnego podwórka.
Rozwiązanie tego problemu jest proste - wykupić własny serwer i nie zwracać uwagi na jakich rate kto gra.

Co do samych graczy. U nas CS jest bardzo często jedyną drogą dla nastolatków (w ich odczuciu łatwą) do "osiągnięcia" czegoś. Czytają ciągle o Neo i spółce i oni też by chcieli coś zobaczyć, gdzieś pojechać i żeby pisała o nich jakaś strona internetowa. Nie ma się co dziwić. Niestety 99% z nich nie ma wystarczającego talentu, determinacji, samozaparcia itd. żeby dojść do tego poziomu. Dlatego gdy przegrywają z jakimś mixem rodzi się frustracja, którą trzeba gdzieś ukierunkować. Grają w kółko 4 mapy, przyjmują ustawienia ligowe jako święte i pozują na progejmerów wydając setki złotych na sprzęt, bo w ich mniemaniu przybliża ich to do tego świata profesjonalnych graczy.
_________________
>>>> http://showreel.pl/ <<<<

>>>> http://vdrtutorials.pl <<<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Frank Sobotka
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 22 Lis 2011

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2012 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt tu nie podnosi argumentu syndykalistycznego chyba - tzn. że własność czyjąś należy zająć, przejąć, zagrabić, no bo jest np. źle zarządzana. Nikt tu czegoś takiego nie napisał, dlatego moim zdaniem Twoja „kontraargumentacja” jest niesprawiedliwa, bo wkłada w usta rozmówców słowa, których oni nie wypowiedzieli.

Co można krytykować i wyśmiewać? Moim zdaniem wszystko, co inni ludzi czynią publicznie w taki sposób, że ja mogę mieć za ich zgodą do tego dostęp. Jeśli zapraszają mnie na serwer, który jest błędnie ustawiony, piszą coś na czacie (growym czy irc-owym) w taki sposób, iż ja mogę to przeczytać, do moim zdaniem to wszystko mam prawo skomentować, o tym opowiadać i do tego się publicznie odnieść. Podobnie jak do artykułu w publicznie dostępnej gazecie czy na stronie internetowej. Napisałem o tym „rate 25000”, bo to taki skrajny przykład narzucania woli (agresji), które to narzucanie wynika z niewiedzy (niezależnie już nawet od tego, czy przyjmiemy, iż komendy mają znaczenie na tyle istotne, że warto się nimi przejmować, to taka wartość dla tej konkretnej jest przecież błędna). O wiele bardziej przerażające jest prostactwo i ogólna ociężałość intelektualna tych ludzi. Nie tyle w grze - na samym IRCu widać to jeszcze lepiej. Spróbuj zagadać przypadkowe osoby na przypadkowe tematy na query.

Czesi, Szwedzi, Rosjanie, Francuzi czy Łotysze (z moich doświadczeń wynika, że ci ostatni to bez dwóch zdań najbardziej kulturalna grupa graczy) nie chcą „być jak Neo”? Dlaczego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LorD_Vader_
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 13 Kwi 2005
Klan: vdrtutorials.pl

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2012 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikomu żadnych słów do ust nie wkładałem. Niestety jeśli grasz u kogoś to musisz zgodzić się na jego warunki, pomimo tego, że czasem są one głupie, niedorzeczne i bezsensowne. Takie prawo ma posiadacz serwera i możesz sobie tupać nóżką, a i tak tego nie zmienisz. Kiedyś jak graliśmy ze znajomymi mixy to graliśmy tylko na swoim serwerze, bo to było jedyne rozwiązanie problemów o jakich piszesz.

Możesz sobie wyśmiewać i krytykować, przecież nikt ci nie zabrania, ale nie zmienisz tego niestety. Polska scena jest jaka jest. IRC to jeszcze pół biedy, bo zawsze możesz z niego wyjść. Jeszcze gorsze, że ci ludzie jeżdżą na imprezy LANowe gdzie zachowują się jak banda troglodytów i chamów. Zupełnie nie doceniają tego, ze ktoś zorganizował im tą imprezę, a za rok dziwią się, że nie ma drugiej edycji. Przekonałem się o tym na własnej skórze niestety.

I jeszcze jedno. Narzucanie własnej woli na własnym serwerze nie jest agresją. Agresją jest raczej zmuszanie kogoś do zmiany ustawień na jego serwerze.
_________________
>>>> http://showreel.pl/ <<<<

>>>> http://vdrtutorials.pl <<<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Frank Sobotka
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 22 Lis 2011

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2012 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LorD_Vader_ napisał:
I jeszcze jedno. Narzucanie własnej woli na własnym serwerze nie jest agresją. Agresją jest raczej zmuszanie kogoś do zmiany ustawień na jego serwerze.

Wchodzisz w bardzo grząski grunt jakiejś prawie że kazuistyki propertariańskiej. W obu przypadku nie ma groźby użycia siły, więc moim skromnym zdaniem możemy sobie mówić jedynie o tych pojęciach w sensie potocznym. Zwróć jednak uwagę, iż w CS-ie istnieje jednoznaczny podział na komendy strony gracza i serwera.

LorD_Vader_ napisał:
Nikomu żadnych słów do ust nie wkładałem.

Wkładasz, cały czas - w każdym kolejnym zdaniu. O, proszę:

LorD_Vader_ napisał:
Niestety jeśli grasz u kogoś to musisz zgodzić się na jego warunki, pomimo tego, że czasem są one głupie, niedorzeczne i bezsensowne.

Nikt nie napisał, że jest inaczej. Nigdzie w tym temacie. Żeby tak zrobić, musiałby podnieść argument syndykalistyczny - tzn. wyjść z pomysłem, iż należy tę własność siłą przejąć. Pisząc coś takiego więc albo wkładasz usta rozmówców słowa, których nie wypowiedzieli albo nie polemizujesz z nikim z tego tematu - teza przeciwna wobec Twojej tutaj nie padła.

LorD_Vader_ napisał:
Takie prawo ma posiadacz serwera i możesz sobie tupać nóżką, a i tak tego nie zmienisz.

Kto i gdzie napisał, że chciałby to zmieniać?

LorD_Vader_ napisał:
(...) ale nie zmienisz tego niestety.

Jak wyżej. Proszę grzecznie o cytat.

A intencją moją nie jest szukanie rozwiązań, bo te są oczywiste (nie grać z przydupasami ze środowiska #cw.pl i #mixy.pl - sam miałem wątpliwą „przyjemność” jedynie kilka razy i po prostu o tych doświadczeniach piszę), a raczej zapytac chciałem, jak to się stało, że u nas to wszystko w tę stronę wyewoluowało (a np. w Czechach nie) no i czy Wy też zetknęliście się z tym środowskiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LorD_Vader_
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 13 Kwi 2005
Klan: vdrtutorials.pl

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2012 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro rozwiązania są dla Ciebie oczywiste to nie zaglądaj na mixy.pl i cw.pl i po sprawie. Ja tego nie robię od bardzo dawna i szczerze mam w nosie jak się zachowuje dzieciarnia, która się tam znajduje.

A przyczyny takiego stanu rzeczy nie znajdę ani ja, ani ty bo każdy jest inny i nie da się określić wszystkich jednym pojęciem, definicją czy szablonem. Osoba podająca linki do forum libertariańskiego powinna o tym wiedzieć najlepiej.

A jeśli nie chcesz nic zmienić tylko sobie pogadać i powylewać swoje żale, to zupełnie nie mam pojęcia po co powstał ten cały temat. Chciałeś nas oświecić? Wszyscy tutaj piszący się z tym zetknęli. Jedyna różnica miedzy nami jest taka, że niektórzy się przejmują takimi pierdołami, a inni nie.

Chcesz prowadzić poważną dyskusję to przedstaw jakąkolwiek teorię dlaczego jest tak jak jest. Bo do tej, którą ja napisałem nie odniosłeś się w żaden sposób. Jeśli chcesz sobie tylko pogadać jaki to cw.pl zły, to szkoda mojego i innych czasu na ten temat. Wszyscy o tym wiemy.
_________________
>>>> http://showreel.pl/ <<<<

>>>> http://vdrtutorials.pl <<<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
WrObEl1.6
Moderator
Moderator


Dołączył: 04 Wrz 2007
Klan: HALF-LIFE

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2012 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LorD_Vader_ napisał:
Polska scena jest jaka jest. IRC to jeszcze pół biedy, bo zawsze możesz z niego wyjść. Jeszcze gorsze, że ci ludzie jeżdżą na imprezy LANowe gdzie zachowują się jak banda troglodytów i chamów. Zupełnie nie doceniają tego, ze ktoś zorganizował im tą imprezę, a za rok dziwią się, że nie ma drugiej edycji. Przekonałem się o tym na własnej skórze niestety.

Zgadzam się z tym w 100% i do tego jeszcze kilka razy sam takich akcji byłem świadkiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KeslaW
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 19 Lip 2006

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2012 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odinstaluj internet, zacznij żyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Ogólnie o Counter-Strike 1.6 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury