www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
[GRA]Spadek FPS po aktualizacji

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Problemy z Counter-Strike 1.6
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
domior
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 15 Lut 2013

PostWysłany: Sob Lut 16, 2013 4:01 pm    Temat postu: [GRA]Spadek FPS po aktualizacji Odpowiedz z cytatem

Witam. Zacznę od tego że gram na lapku. A dokładniej Lenovo Y580. Grafika to GTX 660 2 GB. W lapku jest system nVidia Optimus. Problem polega na tym że na smoke mam tylko 20-30 fps. Podczas gdy przed aktualizacją na kilku smoke było 100 i nie drgnęło.. Wygląda mi na to jakby CS szedł na zintegrowanej karcie HD 4000 a nie na GTX. W panelu nVidi przypisałem procesor graficzny nVidia do aplikacji Counter Strike 1.6. Ale jak che przypisać do hl.exe to sie nia da zmienić z integry na gtx. Da się coś z tym zrobić żeby CS szedł na dedykowanej karcie czy aktualizacja jest zj...bana i nic nie zrobi? Wszystkie komendy i opcje Video mam jak należy. Zanim to napisałem to zrobiłem wszystko co było możliwe i kupa..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Google
Reklama




PostWysłany: Sob Lut 16, 2013 4:01 pm    Temat postu:

Powrót do góry
SaveD
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 22 Cze 2009

PostWysłany: Nie Lut 17, 2013 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.........................

Ostatnio zmieniony przez SaveD dnia Pon Lis 24, 2014 1:07 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nimRo
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2006

PostWysłany: Nie Lut 17, 2013 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak napisałem w innym temacie: "Poradnik po aktualizacji ..."
nimRo napisał:
nimRo napisał:
No dobra, a teraz takie pytanko ...

Po updacie nie mogę wybrać karty graf. NVIDIA, tylko chodzi gra na zintegrowanym badziewiu. Tragedia. Opcja wyboru jest zablokowana. Jakieś pomysły ??

Chodzi to niezbyt elegancko...


Hahaha !

Kupiłem sobie złocisty napój, posiedziałem, podumałem i EUREKA!
Rozwiązaniem problemu jest:
1. Instalacja programu NVIDIA Inspector
2. W programie wybranie edytora profili NVIDIA
3. USUNIĘCIE zablokowanego pernamentie profilu HALF-LIFE
4. Zamknięcie programu i przejście do panelu sterowania NVIDIA.
5. Dodanie procesu HL.exe ręcznie i wybranie procesora graficznego o wysokiej wydajności.
6. Cieszyć się z miliarrrrda fps.

To byłem ja, nimro (tutaj ukłon).


Trzeba tylko potrafić i chcieć szukać.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ofens
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 12 Lut 2013

PostWysłany: Nie Lut 17, 2013 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie trzeba nic instalować, miałem ten sam problem nawet format zrobiłem na moim lapku i nie pomogło ale działa tak..

Uruchamiasz steama ppm > Uruchom z procesorem graficznym NVIDIA następnie prawym na ikonę Counter Strike i robisz to samo ii uruchamia ale musisz uruchomić steama i csa.. :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nimRo
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2006

PostWysłany: Nie Lut 17, 2013 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ofens napisał:
Nie trzeba nic instalować, miałem ten sam problem nawet format zrobiłem na moim lapku i nie pomogło ale działa tak..

Uruchamiasz steama ppm > Uruchom z procesorem graficznym NVIDIA następnie prawym na ikonę Counter Strike i robisz to samo ii uruchamia ale musisz uruchomić steama i csa.. :)


Nie mogę się zgodzić, w Menu Start nie ma takiej opcji po kliknięciu prawy przyciskiem, gdyż nie jest to skrót do programu lecz skrót do wywołania typu:" Dokument sieci WEB" w postaci: "steam://rungameid/10".
W samej platformie STEAM też nie ma takiej możliwości klikając prawym przyciskiem. Uruchamiany jest program HL.exe i jego uruchomienie poprzez prawy przycisk "z procesorem graficznym NVIDIA" skutkuje niczym...

Chyba że objaśnisz jak Tobie się to udało :)
Jeśli napisałeś, by cokolwiek napisać, nie rób tego gdyż świadczy to jedynie o Tobie.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ofens
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 12 Lut 2013

PostWysłany: Nie Lut 17, 2013 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ohh

Wchodzisz w panel sterowania NVIDIA u góry w pasku masz PULPIT i tam zaznaczasz "Wyświetl ikonę aktywności karty graficznej w obszarze powiadomień"

W obszarze powiadomień ukazuje Ci się ikona Aktywności graficznej klikasz w nią i tam ustawiasz "Wyświetla opcje w menu kontekstowym'

Resztę robisz tak jak napisałem wyżej i działa, jeśli nie wierzysz to sprawdź proste :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nimRo
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2006

PostWysłany: Nie Lut 17, 2013 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ofens napisał:
Ohh

Wchodzisz w panel sterowania NVIDIA u góry w pasku masz PULPIT i tam zaznaczasz "Wyświetl ikonę aktywności karty graficznej w obszarze powiadomień"

W obszarze powiadomień ukazuje Ci się ikona Aktywności graficznej klikasz w nią i tam ustawiasz "Wyświetla opcje w menu kontekstowym'

Resztę robisz tak jak napisałem wyżej i działa, jeśli nie wierzysz to sprawdź proste :)


Jak napisał założyciel tematu....
Cytat:
Witam. Zacznę od tego że gram na lapku. A dokładniej Lenovo Y580.

Mam ten sam model. NIE ma takiej opcji uruchomienia Counter strike'a z prawego przycisku. Możesz tylko uruchomić STEAM z procesorem NVIDIA, ale gra chodzi nadal na zintegrowanej i stało się to po updacie.
Poza tym nie ma sensu zaznaczać "Ikony aktywności" bo tam NIE ma opcji włączenia wyświetlania w menu kontekstowym. Ta opcja znajduje się w Panelu Sterowania NVIDIA i miałem ją włączoną. I wiesz co? Nie dział twój sposób bo nie ma możliwości odpalenia skrótu / programu Counter Strike z prawego przycisku "z procesorem graficznym NVIDIA"
Mówimy o jedynej właściwej i legalnej metodzie grania w CS czyli na STEAM'ie.

Sprawdź sam, to proste.

Pozdrawiam

Edit:

Ale Ci w potrzebie niech zdecydują sami. Jeśli wolą niech idą za twoją radą. Nie mój interes.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
BINLADEN
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 21 Mar 2008

PostWysłany: Nie Lut 17, 2013 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten sam problem.

Laptop Lenovo, nówka, parametry wielkie, karta RADEON. po Updacie spadek fps w smoku. Jak to ogarnac na Radeonce?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ofens
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 12 Lut 2013

PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W radeonie wszystko będzie wyglądać podobnie, wystarczy poszukać w panelu. U góry masz przykłady jak to zrobić na NVIDI kieruj się tym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Problemy z Counter-Strike 1.6 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury