www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
60 fps + niepełny ekran

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Problemy z Counter-Strike 1.6
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ragazzo.it
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 19 Lut 2014

PostWysłany: Sro Lut 26, 2014 12:54 pm    Temat postu: 60 fps + niepełny ekran Odpowiedz z cytatem

Witam.
Po zmianie laptopa na lepszy sprzęt, mam problem z grą.
Laptop ma 2 kart graficzne - zintegrowaną jak i zewnętrzną.
Po włączeniu gry, mimo wyłączenia synchronizacji pionowej, cały czas jest maksymalnie 60 fps.

Kolejny problem to nie wyświetlanie się gry na pełnym ekranie, po bokach 2 czarne paski. Zmieniłem rozdzielczość na jakąś mniejszą i teraz już w ogóle jest kosmos, bowiem menu tak się powiększyło, że nie mogę ponownie zmniejszyć rozdzielczości, żeby cokolwiek na ekranie widzieć.

Prosiłbym o jakieś pomysły, jak oba problemy rozwiązać. Tego drugiego nie rozwiązało nawet zainstalowanie ponowne gry i Steama, nie wiem w jaki sposób ustawienia zostały zapamiętane, że wchodząc do gry, od razu rozdzielczość jest taka, że praktycznie nie widać menu, bo obraz jest tak mocno rozciągnięty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Google
Reklama




PostWysłany: Sro Lut 26, 2014 12:54 pm    Temat postu:

Powrót do góry
Sheaker
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 07 Lut 2006

PostWysłany: Sro Lut 26, 2014 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozdzielczość ustawisz w "set launch options" po prawokliku na CS i properties (STEAM). Wpisz np

-w 1024 - h 768


Czarne paski po bokach => "skalowanie obrazu"
Szukaj albo w sterowniku od karty graficznej albo w opcjach monitora.


60 fps to wciąż wina synchronizacji. Oprócz wyłączenia jej w opcjach KG należałoby jeszcze wpisać w set launch options

-nofbo

natomiast w CFG powinno znaleźć się

gl_vsync "0"
oraz chyba
gl_ansio "0"

Jednak nie jestem pewien czy to rozwiąże problem.
_________________
NAJLEPSZE fragi ze scouta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
^MaRc^
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Cze 2004

PostWysłany: Pią Lip 25, 2014 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam ten sam problem z FPS, chyba coś jest naknocone w tej wersji CS, gdyż na cs:go pokazuje mi zawsze ponad 100 FPS, po odpaleniu 1.6 nie ma mowy o pełnej setce, mimo wyłączonej synchronizacji pionowej w ustawieniach karty graficznej.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Problemy z Counter-Strike 1.6 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury