www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
ZM-Kostnica - Nowa jakość Zombie Plague

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Polskie serwery Counter-Strike 1.6
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ThesIMson
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 31 Gru 2010

PostWysłany: Sob Lis 15, 2014 11:15 pm    Temat postu: ZM-Kostnica - Nowa jakość Zombie Plague Odpowiedz z cytatem

Cześć wszystkim.

Chciałbym poinformować wszystkich o moim serwerze Zombie Plague, który właśnie rozkręcam. Szukam chętnych do testowania serwera.



Kolejny nowy serwer? Po co?

Fakt, to chyba pierwsze, co przychodzi do głowy komuś, kto czyta taki temat. Nie zakładałbym jednak nowego serwera, gdybym znalazł jakikolwiek serwer, który jest fajny, i na którym chciałbym grać. Dlaczego? Większość serwerów Zombie Plague cierpi na podobne problemy:

  • Przeładowanie zawartością - na większości serwerów Zombie Plague jest tyle różnych pluginów/trybów/klas postaci/przedmiotów, że normalny gracz nie ogarnia co się dzieje i często szybko wychodzi, albo nawet nie ma siły czekać aż wszystko mu się ściągnie, zanim dołączy do serwera.
  • Brak dobrego klimatu - "klimat" na sporej części serwerów Zombie Plague to głównie nawalanie do wszystkiego, co się rusza. Nie ma czegoś, co by graczy przyciągało na dłużej.
  • Brak botów w razie braku żywych graczy.
  • Brak nastawienia na kooperację - jest jeden serwer Zombie Plague (nazwy nie podam, ale znawcy tematu mogą się domyślić o czym mówię) na którym styl gry wymusza egoistyczną i samotną grę - blokowanie innym graczom dostępu do kampy to wręcz konieczność, ponieważ przy nieogarniętym koledze wychodzimy na minus.
  • Bugowanie przez pluginy - 80% serwerów zapchana jest pluginami, które pozwalają graczom na bugowanie, przez co gdy nie ma admina gracze wykorzystują na potęgę dostępne błędy i psują całą grę.


OK, to co chcesz z tym zrobić?

Proste, stworzyć serwer tak skonfigurowany, aby opierał się na tych zasadach: prostota, klimat, współpraca. A co dokładnie mam na myśli?

  • Minimalna ilość pluginów - dodałem tylko to, co niezbędne, jednocześnie wyłączając te elementy Zombie Plague, które często psują grę (np. brak bombki infekcyjnej - moim zdaniem ten 1 item psuje kompletnie grę). Jedyne co dodałem to: specjalnie skonfigurowana mina laserowa (kosztuje sporo, ale jak już walnie, to mocno), kieszonkowa latarka i wyjątkowo mocne AWP
  • Minimalna ilość klas - proste i zrozumiałe klasy zombie: szybki zombie, lekki zombie, duszek, zombie z dużą ilością hp, etc. Żadnych klas typu: zombie co łązi przez ściany, pluje czymśtam, wybucha, żadnych psów.
  • KLIMAT! Jest ciemno i ponuro, flary kosztują swoje, ale za to długo działają. Wyłączyłem informacje o infekcji, aby wprowadzić odrobinę niepewności, nigdy nie wiadomo, co się za chwilę stanie :)
  • Nastawienie na współpracę - serwer jest tak skonfigurowany, że grając sam, albo przeszkadzając innym długo nie przetrwasz. Ludzie muszą się trzymać razem, zombie też
  • Działające boty! Na serwerze są boty (co już jest nietypowe dla Zombie Plague), ale poza tym robiłem co mogłem, aby boty działały jak powinny - Zombie biegają po mapie i zarażają ludzi, ludzie włażą do kamp i siedzą tam.
  • Znane, lubiane i klimatyczne mapy. Nie dodawałem jakichś egzotycznych, nikomu nieznanych map, postawiłem na znane, ale fajne (wyglądających jak kilka klocków na krzyż nie chcę), pasujace do klimatu serwera, np. zm_inferno, zm_toxic_house, zm_lila_panic - chyba każdy lubi i zna te mapy :)


No dobra, brzmi nieźle, to gdzie mam tego szukać?

Adres serwera to: 188.68.248.40:27596. Kliknij tu, aby dołączyć

Wszystkich chętnych do testów i adminowania proszę o kontakt na steam: http://steamcommunity.com/id/t3h_simson

Dzięki i zapraszam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Google
Reklama




PostWysłany: Sob Lis 15, 2014 11:15 pm    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Polskie serwery Counter-Strike 1.6 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury