www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
Liga 5v5 OFFLINE (Czestochowa + okolice)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Turnieje i Imprezy LAN
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grisha1991
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 17 Gru 2014

PostWysłany: Wto Gru 30, 2014 12:02 pm    Temat postu: Liga 5v5 OFFLINE (Czestochowa + okolice) Odpowiedz z cytatem

News kierowany jest do graczy z okolic Częstochowy.

Witam wszystkich!
Prowadzę pracę nad pewnym projektem który zakładałby miejscowa LIGE 5 w Częstochowie.
Polegałaby ona na rozgrywanych meczach (1 w tygodniu) z innym zespołem, na podstawie terminarza, oczywiscie Offline( na Lanie).
Liga ta prowadzonaby była wg standardowych wzorów np z Piłki nożnej z kilkoma udogodnieniami. Na pewno niektórzy z was
kojarzą z Częstochowy tzw. Lige 6 rozgrywaną na orlikach. I właśnie taki system rozgrywek chcę przełożyć na Cs.Go, Lige offline.

Jak ma to wyglądać? Otóż już tłumaczę.

Powstanie strona www reprezentująca ligę. Na ten moment przewiduje, że w ciągu jednego roku rozegrane
zostałyby 2 rundy (wiosenna/jesienna), oczywiście w zależności ile zgłosiłoby się zespołów.
Więc tak:

- Mecze rozgrywane byłyby w danej hali (trwają negocjacje :D ).
- Mecze rozgrywane byłyby w tygodniu (pon-pt) wieczorami. (17+)
- Każdy zespół 5 graczy CS:go w trakcie meczu, w zespole może być ich więcej (wiadomo, że komuś może nie spasować termin)
- Każdy z zespołów po wcześniejszym ustaleniu odpowiedniego terminu miałby do rezegrania 1 mecz w tygodniu.
- Jest możliwośc, że sponsor nie zapewni akcesoriów do gry, tj. myszki/podkladki/sluchawek, ale to chyba nie bedzie problem dla graczy.
- Na stronie przewiduje aktualne newsy ze spotkan, skróty video ze spotkań, tabele, statystyki, wszystko co dotyczyć będzie was - graczy.
- Postaram się zorganizować również coś ala tv/mini telebim dla kibiców, kolegów, graczy rezerwowych. (choć nie przewiduje ich setek tysięcy :D )


Reasumując: Chcę zorganizować w Częstochowie pierwszą w Polsce lige 5, polegającą na rozgrywaniu meczów
między zawodnikami raz w tygodniu. Jedna edycja ligi trwałaby 2-4miesiące. Taka CS'owa Liga Okręgowa,
tabela, terminarze, statystyki, newsy ligowe, skróty wszystkich spotkań, najlepsze akcje, w przyszłości może 1 i 2liga, awanse spadki, itp.

Liga ta oczywiście nie byłaby darmowa, wiadomo, że sam, nie jestem w stanie opłacić grafika,
administratora strony, zabezpieczenia dla sponsora, wynajmu hali, zusu itp.

Jeśli chodzi o nagrody tez nie byłyby bardzo wartościowe. (Chyba, że sponsor okaże dobre serduszko :D ).
Projekt głównie zostałby stworzony ku uciesze graczy. Właśnie... graczy.

Jestem po wstępnych rozmowach ze sponsorami, co nie jest łatwe, gdyż nie rozchodzi się tutaj o
1-2dniowy turniej LAN, a o stałe zaopatrzenie w sprzęt. Również prowadzę rozmowy w sprawie obiektu.
Zacząłem robić pierwsze kroki w sprawie projektu, czyli sprawdziłem czy organizacja takiej Ligi jest w ogóle możliwa.

Kolejnym krokiem jest badanie i analiza rynku. Dlatego też chciałbym dowiedzieć się od was co myślicie o takim projekcie, również
chciałbym dowiedzieć się ile "teoretycznie" drużyn byłaby zainteresowana takim przedsięwzięciem. Wiadomo, że dla 3 drużyn Liga nie powstanie.

Chciałbym również wiedzieć, czysto teoretycznie, jaka kwota za udział w lidze (drużyna) byłaby wg. was optymalna. Oczywiscie gdyby projekt powstał
to nie od was będzie zależeć ta kwota, ponieważ nie robiłem jeszcze żadnych wyliczeń, ale na pewno jest to dla mnie ważne co WY o tym sądzicie.
Dla porównania zaznaczę, o czym zapewne wiecie, że w "Imprez Lanowych" które trwają 1-3dni, kwota ta wynosi 100-300zl.
Tutaj liga winna trwać 2-4 miesiące. Liga 6 w Pilke Nozna w Cz-wie opiewa na 1200zł dla druzyny za edycje, gdzie organizacja jest troszke
mniejsza. Ale nie biore tak wysokiej kwoty w ogóle pod uwagę, podaje tylko dla porównania.

Start takowej LIGA 5 CZ-WA , planowałbym na jesień 2015r. gdyż chciałbym wejść w projekt w 100% zorganizowany, a nie stworzyć jakiś
świetliczany turniej w csa. , chyba, że projekt byłby bardzo oblegany, wtedy postarałbym się
przyspieszyć pracę i wystartować Wiosna 2015r.

Proszę was więc o ocene/opinie takiego projektu:
1. Czy jestescie zainteresowani
2. Czy jestescie w stanie stworzyc 10+ druzyn w okolicach Czestochowy
3. Jaka kwota, biorąc pod uwagę wszystkie koszta organizatorów, powinna być optymalna dla drużyny za start w jednej edycji?

Proszę o opinie, GRISHA.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Google
Reklama




PostWysłany: Wto Gru 30, 2014 12:02 pm    Temat postu:

Powrót do góry
REVLES
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 10 Paź 2010

PostWysłany: Sob Sty 03, 2015 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysl dobry, aczkolwiek zapewne widzisz w tym jakis biznes na ktorym mozesz troszke zarobic. To zupelnie normalne ale wedlug mnie to nie jest na dluzsza mete. W czestochowie skoncza Ci sie w koncu gracze, postawmy sie np w mojej sytuacji. Jestem z Gdanska i nie widzialbym problemu jechac 500km na lana, lecz jedno razowo... a nie raz w tygodniu. Odnosze wrazenie ze juz ktos Ci kiedys podal sume i przeliczajac to wyszly Ci grosze na nagrody, pamietaj ze gracze wbijajac sie chociaz w top3 maja nadzieje na zwrot kosztow dojazdu z wygranej itp. Mysle ze 500/team bylo by optymalne.
Podsumowujac, pomysl jak najbardziej OK aczkolwiek na krotka mete.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisha1991
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 17 Gru 2014

PostWysłany: Nie Sty 04, 2015 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biznes za pewne jakiś w tym widzę, tak jak sponsorzy w reklamie swoich produktów. Zgodzę się z Tobą odnośnie dojazdu, dlatego kierowałem post do osób z Częstochowy, chcąc sprawdzić
Czy chętni się znajdą. Dlatego poczekam.


Dzięki za opinie i liczę na więcej. :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fanat1k
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 26 Gru 2012

PostWysłany: Nie Sty 18, 2015 7:00 pm    Temat postu: ;) Odpowiedz z cytatem

Ja + Team by chętnie na to poszliśmy, ale lepiej zrobić z 2 mecze w jeden dzień żeby nie było tak często dojeżdzać, pomysł dobry - pozdrawiam ;) !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kNqq
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 14 Sty 2010

PostWysłany: Pon Sty 19, 2015 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej za! W końcu ktoś ruszył głową! Twórz chłopie nawet jakby wpisowe miało być 700zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisha1991
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 17 Gru 2014

PostWysłany: Pon Sty 26, 2015 10:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszą mnie takowe opinie, jednak poczekam z nastepy mi krokami na kolejny odzew ze strony graczy. Wiem iż to forum nie jest tak oblegane jak kiedyś, dlatego postaram się w niedługim czasie rozreklamować projekt czekając na jego opinie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WJ
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 08 Mar 2015
Klan: R3KTINS

PostWysłany: Pią Mar 20, 2015 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wraz z moim team'em jestem za.
:D
_________________
R3KTINS WJ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Turnieje i Imprezy LAN Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury