www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
Kontrola dostępu do pomieszczenia

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Rozmowy off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dreweuro98
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 14 Lis 2013

PostWysłany: Pią Cze 12, 2015 11:10 am    Temat postu: Kontrola dostępu do pomieszczenia Odpowiedz z cytatem

Czy któryś z użytkowników może wie gdzie można dostać urządzenia, których przeznaczeniem jest kontrola dostępu do pomieszczeń, chodzi mi o takie urządzenia jak czytnik linii papilarnych, który otwiera drzwi albo czytnik kart dostępu lub ewentualnie zabezpieczenie drzwi przez wpisywanie kodu dostępu. Takie rzeczy są zapewne przeznaczona głównie dla firm, ale zastanawiam się gdzie w ogóle taki sprzęt można dostać i jak to wygląda pod względem cenowym. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi w tym temacie.

Ostatnio zmieniony przez dreweuro98 dnia Sro Lip 29, 2015 2:21 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Google
Reklama




PostWysłany: Pią Cze 12, 2015 11:10 am    Temat postu:

Powrót do góry
Alpha97
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 18 Cze 2014

PostWysłany: Pią Cze 12, 2015 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz pierwszy raz słyszę o czymś takim i raczej ciężko mi coś podpowiedzieć. Może poszukaj kogoś kto się na tym zna. Ewentualnie może taki sprzęt jest doatepny w sieci. Nie wiem czy nie potrzebne jest zezwolenie aby takie coś posiadać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HIPERMARC85
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 16 Kwi 2014

PostWysłany: Nie Cze 14, 2015 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszperaj w sieci,a na pewno znajdziesz firmę z Twojego miasta, która takie systemy oferuje. Niby takie rozwiązania są dla firm,ale nikt Ci nie zabroni mieć w domu wejście na kartę, zamiast zwykłych kluczy. Tylko też nie wiem czy dobry zamek nie jest bezpieczniejszy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dreweuro98
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 14 Lis 2013

PostWysłany: Pon Cze 15, 2015 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HIPERMARC85 napisał:
Poszperaj w sieci,a na pewno znajdziesz firmę z Twojego miasta, która takie systemy oferuje. Niby takie rozwiązania są dla firm,ale nikt Ci nie zabroni mieć w domu wejście na kartę, zamiast zwykłych kluczy. Tylko też nie wiem czy dobry zamek nie jest bezpieczniejszy.


No ciężko będzie szukać takich firm w sposób stacjonarny, w sensie znalezienia siedziby, gdyż nie do końca wiem jak takie firmy się w ogóle nazywają? W zasadzie to też nie mam pewności jakiego konkretnie urządzenia szukać, a te rozwiązania, które przytoczyłem w moim poście inicjującym temat to były tylko takie przykłady, żeby zobrazować o co mi chodzi ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nimRo
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2006

PostWysłany: Pon Cze 15, 2015 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz dwa rozwiązania.
1. Autonomiczny kontroler przejścia (dostępu) + rygiel elektromagnetyczny lub elektrozaczep. Ważne żeby były rewersyjne, czyli w przypadku braku zasilania ~230, drzwi pozostają otwarte (względy bezpieczeństwa). Kontroler jest z wbudowanym czytnikiem kart w różnych systemach (montaż natynkowy) i / lub klawiaturą do wprowadzania kodów. Od środka powinna być klamka lub przycisk paniczny. Najpopularniejsze rozwiązania (Satel, KaDe, ProX)
2. Zamek z kontrolą dostępu. Zbliża się brelok (tag) do gałki i mechanizm ryglujący zwalnia się (silniczek w środku obraca wkładkę - tak jakby ktoś kręcił kluczem). Wygląda to jak wkładka cylindryczna do zamka drzwi z gałkami po obu stronach. Ma zasilanie bateryjne (około 2 lata) i można bezprzewodowo programować z poziomu komputera. Montaż jest łatwy, bo wkłada się jak zwykłą wkładkę do drzwi. w drzwiach musi być tylko przewidziane miejsce na zamek z wkładką cylindryczną. (najbardziej popularny chyba zamek). Jak bateria padnie to używa się klucza awaryjnego. (Np. Assa Abloy)

Są jeszcze kompletne klamki z oddzielną klawiaturą (lub czytnikiem) oraz miejscem na klucz, ale jest to duże i odchodzi powoli do lamusa. Głównie montowano to 10 lat temu w firmach. Ot, takie zamki hotelowe, obecnie trend w hotelach :)

To są w miarę takie ogólne informacje. Jest miliard możliwości :). Teraz nawet kłódki sprzedają w wersji GPS i interfejsem bezprzewodowym (to nie żart), więc w razie pytań pisz. Trochę tego na instalowałem się, obecnie już nie latam ze śrubokrętem, ale nadal z linijką i ołówkiem i wokół tego typu zabawek.

Kupić części w necie możesz samemu (wyjdzie taniej pewnie), ale jak nie bawiłeś się takimi zabawkami, to w większości przypadków nie zamontujesz tego samemu. Jest multum stron internetowych gdzie można zamówić towar. Wystarczy wrzucić na googlach. Najlepiej obczaić jednak jakąś firmę instalacyjną w okolicy z branży zabezpieczeń, poczytać opinię. Takie podmioty mają spore rabaty u hurtowników, więc może cena będzie zbliżona jak przez net. Tylko porządną, nie jakąś tam firemkę, gdzie cieć (instalator) przyjeżdża z jednym wkrętakiem i bez własnej drabiny.

Napisz z jakich okolic, to może coś zerknę na moje listy i wykazy ;)


Ostatnio zmieniony przez nimRo dnia Czw Cze 18, 2015 9:27 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Huevos Grandes
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 16 Gru 2001
Klan: lamas paradajz

PostWysłany: Sro Cze 17, 2015 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nimRo - Twoja sygnaturka jest za duża ;)

_________________
Spieszmy się kochać kobiety - tak szybko zostają mężatkami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
nimRo
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2006

PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Huevos Grandes napisał:
nimRo - Twoja sygnaturka jest za duża ;)


Dzięki, zmienione. :) ... 6 lat obrazek wisiał bez problemu na ftp'ie i nagle ciach!, ni mo ;).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
bezel85
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 04 Mar 2008

PostWysłany: Pią Cze 26, 2015 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdź www.bartec24.pl
Jeżeli jeszcze nie znalazłeś i skontaktujesz się ... i coś z tego wyniknie to daj znać ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Rozmowy off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury