www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
Za duze zużycie procesora!!!Pomocy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Konfiguracja serwerów HL2 [CS:S]
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kales
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 03 Lis 2008

PostWysłany: Wto Sie 04, 2009 11:01 pm    Temat postu: Za duze zużycie procesora!!!Pomocy Odpowiedz z cytatem

Witam!!!!
Posiadam w gametec.pl VPS co ma 4gb ramu. Wiecej zobaczcie tutaj: http://gametec.pl/dedicated,servers.html to jest ten VPS GAME 100 ten najlepszy. I mam problem bo mam na nim postawiony serwer do day of defeat sourca i jak jest 28/28 graczy na serwerze to jest zuzycie procesora około 70% i nie moge juz zadnego serwera postawic na tym VPS bo beda lagi. Czemu jest takie za duze obciazenie procesora? W server.cfg mam komendy od ratow tak wpisane: (Zapomnialem napisac serwer ma tickrate 66) Oto komendy
Kod:
sv_maxrate 25000
sv_maxupdaterate 100
sv_mincmdrate 60
sv_minrate 10000
sv_minupdaterate 60
sv_maxcmdrate 100
decalfrequency "10" // Amount of time in seconds a player can spray their decal. Default: 10
fps_max "300" // Frame rate limiter. Default: 300
sv_client_cmdrate_difference 40
sv_client_max_interp_ratio 2
sv_client_min_interp_ratio 1
sv_client_cmdrate_difference 40

Powiedzcie mi czy to jest dobre na tickrate 66? Jezeli nie to podajcie prawidlowe! Jezeli sa dobre to co moze byc przyczyna ze jest tak duze obciazenie p[rocesora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Google
Reklama




PostWysłany: Wto Sie 04, 2009 11:01 pm    Temat postu:

Powrót do góry
gustawus
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 03 Sie 2007

PostWysłany: Czw Sie 06, 2009 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy sprawdzałeś wymagania silnika source przed zakupem serwera?
Przy takiej ilości slotów polecam skorzystanie z usług kolokacji.
Co do specyfikacji sprzętu możesz zapytać ludzi, którzy prowadzą duże publiki np. pittbull.pl (32 sloty,tick 66)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
theone
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 27 Lis 2008

PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 12:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gustawus napisał:
Co do specyfikacji sprzętu możesz zapytać ludzi, którzy prowadzą duże publiki np. pittbull.pl (32 sloty,tick 66)


Aha, i IN często nie wstaje powyżej 35, co oznacza, że fps serwera jest dużo poniżej 100. Przy fps serwera 100 (równiutkim) IN jest 95. Aby dobrze się grało fps serwera nie może spać poniżej 500, a ideałem jest równiutkie 1000 fps. Tak napewno powinien pytać się tych od Pitbulla.

Co do zużycia procesora, to co padają na www a to co jest prawdą, czesto mija się (delikatnie mówiąc) ze sobą. Poza tym virtualki kompletnie nie nadają się na serwery gier typu fps.

Jedna tylko uwaga to configa fps_max 0 a nie 300.
_________________
anacron
CSS 217.153.241.222:28015 / 178.19.104.202:27015
http://anacron.magicsquad.eu/ ROTFL^2
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
graczu_-
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 18 Lis 2005

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie że się nadają, są one tylko zoptymalizowane i dostosowane pod odpowiednią ilość obciążenia które możesz wygenerować. Z tego co widać na gametec nie masz określonej dla siebie częstotliwości procesora która przypada na twoje konto. Możliwe że jest tam włączone jakieś balansowanie pomiędzy kontami tak by każde konto działało z odpowiednią mocą + rezerwa i dlatego masz te 70% zużycia. 28 slotów jest to spora liczba, myślę że przy 300 fps i jeżeli większość graczy wyciąga rejty 100 to jakieś 2 GHz idzie jak nic. daj 350 fps, ticrate 66, maxraty 66 i minimum 66, i przy 28 osobach powinno spaść obciążenie.

U mnie przy 18 osobach na CS:S przy średnim 960 FPS wpieprza 2,1 GHz jak nic (na asteku).

Tak czy siak płacić 200 zł miesięcznie za VPS, myślę że jest sporą opłatą, i kupno maszyny dedykowanej dwu rdzeniowej typu (c2d 4500, 2gbram, 1k gb transferu) na Polskim hostingu gdzie łącze idzie z ATM + Plix itp... i na takiej maszynie spokojnie postawisz 3 - 4 serwery. (Jeszcze tylko musisz oszacować czy ci transferu starczy)
_________________
graczugraczugraczu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
theone
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 27 Lis 2008

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Graczu rozumiem, że jesteś zadowolony e swojego sderera. Więc proszę http://board.counter-strike.pl/viewtopic.php?t=127129 wejść i się pochwalić. ;)
_________________
anacron
CSS 217.153.241.222:28015 / 178.19.104.202:27015
http://anacron.magicsquad.eu/ ROTFL^2
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Konfiguracja serwerów HL2 [CS:S] Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury