www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
CS 1.6 czy CZ?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Ogólnie o CS:Condition-Zero
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
s2nto
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Kwi 2006
Klan: No Mercy Clan |nMc|

PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 3:11 pm    Temat postu: CS 1.6 czy CZ? Odpowiedz z cytatem

ConditionZero to dla mnie kompletnie nie udana produckja Valve - kupiłem bo w MediaMarkt sprzedawali za 30złotych. Za tą cenę miałem HalfLife1 ze wszystkimi dodatkami i modami typu CS1.6, DoD (czyli obecny HalfLife Generation za 50złotych) plus oczywiście wcześniej wymieniany CZ i CZ:DS.

Gdy wróciłem do domu od razu wyciągnąłem cd keya, rejestracja na steamie itd. a o CZ szybko zapomniałem bo dla mnie jak i dla wielu był to jedynie CounterStrike tyle, że z trybem SinglePlayer i nałożonym modem graficznym. Czyli dla trybu multiplayer nie wnosił nic nowego czego by nie było wcześniej.

Jak dobrze pamiętam to CZ był jedynie formą przejściową między CounterStrikiem na WONie a tym steamowskim. Widocznie Valve stwierdziło, że nie uda się im wyciągnąć kasy od wszystkich i zrezygnowali z pomysłu only CZ for steam. Zajmując się tym samym silnikiem source. :)

Teraz gdy szukam serwerów na steamie przez przypadek wcisnąłem CZ i moim oczom ukazuje się spora ilość serverów, włażę na jeden i rzeczywiście to są ludzie, nie żadne boty - nie wiem dlaczego są osoby które w to grają skoro wraz z kupnem CZ mają dostęp do standardowego Counter Strike opatrzonego numerkiem 1.6, może mi ktoś wytłumaczyć? Co takiego ma w sobie ten tytuł czego by nie miał CounterStrike 1.6?

Techniczna sprawa.
Słowa wyjaśnienia należą sie do moderatorow - otóż widziałem już jeden temat poświecony tej problematyce w tym dziale jednak opierał się on na dyskusji kto ma pirata a kto nie. Chciałbym, aby ten temat nie poszedł w ślady tamtego, bo przecież jest to ciekawy temat w którym ścierają się poglądy tych co kochają starego CeSka a nie Source!

VS.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Google
Reklama




PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 3:11 pm    Temat postu:

Powrót do góry
Toxic_Pomur
Moderator
Moderator


Dołączył: 11 Lis 2005
Klan: Counter-Strike.PL

PostWysłany: Sob Lip 01, 2006 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie pryjorytetowa sprawa na temat CZ jest podobne recoil co do 1.5 a jednoczesnie zakochalem sie w polskiej scene ktora tam sie utworzyla wszyscy sie znamy wiekszosc nawet na zywo :] CZ jest bardzo przyjazna scena choc jak sie dowiedzialem scena francuska czy tez niemiecka jest dozo bardziej rozwinieta nie przeszkadza mi to w rozwijaniu polskiej :] wiec polecam wszystkim CZ :>
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
s2nto
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Kwi 2006
Klan: No Mercy Clan |nMc|

PostWysłany: Nie Lip 02, 2006 7:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Toxic_Pomur napisał:
dla mnie pryjorytetowa sprawa na temat CZ jest podobne recoil co do 1.5 a jednoczesnie zakochalem sie w polskiej scene ktora tam sie utworzyla wszyscy sie znamy wiekszosc nawet na zywo :] CZ jest bardzo przyjazna scena choc jak sie dowiedzialem scena francuska czy tez niemiecka jest dozo bardziej rozwinieta nie przeszkadza mi to w rozwijaniu polskiej :] wiec polecam wszystkim CZ :>


Są servery w CS1.6 w których też wszyscy się znają. Ja pamiętam jeszcze czasy CounterStrike 1.5 gdzie codziennie spotykali się ludzie i w rodzinnej atmosferze zagrywali się kanterem. :)
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Deoksyrybonuklein
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 24 Wrz 2004
Klan: Rysio fans hooligans

PostWysłany: Nie Lip 02, 2006 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Toxic_Pomur napisał:
dla mnie pryjorytetowa sprawa na temat CZ jest podobne recoil co do 1.5 a jednoczesnie zakochalem sie w polskiej scene ktora tam sie utworzyla wszyscy sie znamy wiekszosc nawet na zywo :] CZ jest bardzo przyjazna scena choc jak sie dowiedzialem scena francuska czy tez niemiecka jest dozo bardziej rozwinieta nie przeszkadza mi to w rozwijaniu polskiej :] wiec polecam wszystkim CZ :>


tak tak, na tych polskich servach CZ po 3 min juz wyzywaja od czitow a po 5 zaczynaja robic TK, admini nie reaguja... srednia wieku sceny 14-15lat, hey

do topicu:
W cz graja ludzie, ktorych nie interesuje 'prawdziwe granie', poniewaz jedyne co mozna robic w cz to grac ffa na marnym poziomie ^_-, jest jeden czy 2 klany ktore zagraja mecz raz na pol roku i im to styka
Naogol sa to ludzie ktorzy w 1.6 nie dawali rady, dlatego szukali alternatywy, a ze cz = 1,6+inne mapy to dlugo nie musieli szukac. Pozdro
_________________
www.bonusrakeback.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Toxic_Pomur
Moderator
Moderator


Dołączył: 11 Lis 2005
Klan: Counter-Strike.PL

PostWysłany: Nie Lip 02, 2006 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha czyli jestem dzieciakiem ktory nieogarnia 1.6 :<
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
RuS^^
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2004

PostWysłany: Wto Lip 04, 2006 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taka prawda :)
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lomax
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 22 Lis 2005
Klan: -=|Angels|=-

PostWysłany: Pią Lip 07, 2006 8:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od razu na wstępie - nie twierdzę że CZERO jest lepsze niż 1.6
twierdzę, że jest inne

ale te odmienności bardzo cieszą i powiem szczerze nie chciałoby mi się teraz w 1.6

niby małe szczegóły ale nadają grze klimat
nigdy nie wkurzało Was że w 1.6 leżą granaty a Wy nie możecie ich podnieść ? mnie tak ... a w CZERO już można. Pozatym wkońcu granat to granat ... jak wpadnie Ci pod nogi to giniesz, a w 1.6 nawet jeśli rzuciłeś idealnie to nigdy nie zabijał od razu gościa z pełnym armorem i HP
:) Sami osądzcie co bardziej przystaje do rzeczywistości a w efekcie daje klimat.
ponadto dzwięki w grze. W 1.6 prawie każda powierzchnia ma ten sam odgłos jak biegniesz ... w CZERO jest to bardziej rozbudowane, i tak naprzykład gdy biegniesz po piasku to nie słychać Cię jakbyś biegał po deskach :P mi osobiście bardzo się to podoba bo granie na słuch to podstawa a w 1.6 są dużo mniejsze możliwości.
mapki .... dużo ciekawsze, więcej beczek i innych elementów. One są poprostu bardziej realne. Naprzykład po zagraniu D2 w CZERO mapka D2 w 1.6 wydaje się być patelnią (w szczególności gala). Więcej można kombinować, więc jest ciekawiej.
no i ten recoil o którym wspomniał Toxic - zdecydowanie przyjemniejszy niż w 1.6

Toxic ma też rację odnośnie ludzi ... zdecydowany plus dla CZERO. Ponieważ jak słusznie zauważyliście jest dużo mniej ludzi to wszyscy lepiej się znają. Może czasem zdarzają się <%$#&^ wyzywający od czitów, ale to margines. Pozostali dobrze się znają i bardzo dobrze się gra.
To że ludzie się dobrze znają przekłada się też na styl grania na serwerach. Grane jest dobre TP a nie bieganie za fragami. (mówię tutaj o takich serwerach jak EPG i BMW).

Co do klanów ... napisałeś 2 :lol:
aktywnych jest około 15 obecnie ... nie sprawdziłeś to nie pisz głupot ;)
Nie chcą nam zrobić ladera 5on5 na ESL ale jest europejski i coraz więcej klanów się zapisuje ... zresztą sami zobaczycie po wakacjach jak klany będą "głodne" CW :)

Grałem w 1.6 pół roku ... potem z ciekawości zagrałem CZERO i powiem Wam szczerze że po jednym wieczorze nie chciało mi się wracać do 1.6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
ŁaweQ
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 12 Kwi 2005

PostWysłany: Pią Lip 07, 2006 8:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lomax b ladnie to opisales. Ale i tak znajda sie tacy co beda jechac jak niewiadomo co po modelach broni czy po dzwiekach - .- . To juz jest takie na sile gadanie ze "CZ ZŁY!". w wersje finalna napewno nie gralo tyle osob co sie na temat cz'ta wypowiada - wszystko zepsuly przedwczesne wersje sciagane z torrentow . gra jest dobra, no ale fakt faktem - nie ma przyszlosci i nie bedzie miala .
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
np-
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 20 Sty 2006

PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 11:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Deoksyrybonuklein napisał:

tak tak, na tych polskich servach CZ po 3 min juz wyzywaja od czitow a po 5 zaczynaja robic TK, admini nie reaguja... srednia wieku sceny 14-15lat, hey

do topicu:
W cz graja ludzie, ktorych nie interesuje 'prawdziwe granie', poniewaz jedyne co mozna robic w cz to grac ffa na marnym poziomie ^_-, jest jeden czy 2 klany ktore zagraja mecz raz na pol roku i im to styka
Naogol sa to ludzie ktorzy w 1.6 nie dawali rady, dlatego szukali alternatywy, a ze cz = 1,6+inne mapy to dlugo nie musieli szukac. Pozdro


widocznie na zly/zle servery trafiales;] w 1.6 tez znajdziesz taki nie jeden wiec to chyba nie jest problem. nie wiele jest osob ktore graja tylko w czero, wiekszosc gra w 1.6 a w cz grywaja sobie tak jak min. ja dla zabicia czasu i nudy, no i sa tacy ktorzy na scenie csa osiagneli pare sukcesow;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Deoksyrybonuklein
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 24 Wrz 2004
Klan: Rysio fans hooligans

PostWysłany: Nie Lip 09, 2006 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niewiem czy na zly, jak sa 2 polskie, autocom i pifpaf, na obydwu w ciagu 1szych DZIESIECIU minut grania w ta gre zostalem zjechany od czitow i zabijany na respie przez 'kolegow' z teamu
poprostu (moje zdanie) gracze cz grajcy na tych 2 serverach znaja sie i graja na tym swoim 'poziomie' a jak ktos 'sredni' z 1.6 chce se pyknac to odrazu cziter ;)
_________________
www.bonusrakeback.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
np-
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 20 Sty 2006

PostWysłany: Nie Lip 09, 2006 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak niestety jest=D a serverow bylo wiecej kiedys=D teraz juz nie gralem troche zcasu to nie wiem;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lomax
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 22 Lis 2005
Klan: -=|Angels|=-

PostWysłany: Pon Lip 10, 2006 12:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Deoksyrybonuklein
2 polskie serwery tak ? :lol:
... i tak zawsze niestety jest - piszą ludzie o sprawach których w ogóle nie znają. Zagrałeś z kilkanaście minut w CZERO nie podobało Ci się na 2 serwerach i nie spróbowałeś na innych np. EPG, BMW, Rasz, czy np HSM
... rozumiem - Twoja sprawa, każdy gra w co chce i gdzie chce, ale po takich doświadczeniach nie wylewaj głupot w stylu są 2 polskie serwery CZERO |:<

pozatym sam się zastanów czy Twoja ocena chociażby tych dwóch serwerów jest właściwa jeśli oceniasz już po 10 minutach serwer.
Ja zanim wybrałem serwa na który teraz wchodzę w pierwszej kolejności, grałem na większości polskich po kilkanaście godzin - a i to w moim przekonaniu dość mało żeby ocenić klimat ... bo dla przykładu może akurat główni gracze z tego serwa właśnie wyjechali na wakacje a serwer opanowała chwilowo młodzież tzw. "piszcząca"

... nie wiesz to nie gadaj głupot

przy okazji : zastanawia mnie po co wchodzisz na część forum przeznaczoną na CZERO i tak bardzo się udzielasz skoro tak bardzo Ci wszystko w tej wersji niepasuje i jak sam piszesz grasz na 1.6
:P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Deoksyrybonuklein
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 24 Wrz 2004
Klan: Rysio fans hooligans

PostWysłany: Pon Lip 10, 2006 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no z 2 dni chcialem sobie pograc i jedyne servery polskie jakie mi w ciagu tego czasu zrefreshowalo to wlasnie te bmw pifpaf i autocom (kryteria wyszukiwania: brak hasla, ludzie na servie, ping <50), aha i mowie o polskich servach nie o jakims EPG ktory stoi za granica

wyszukujac servery sortuje po ping, wiec jesli pojawia sie 2 na gorze a pozniej zaczynaja sie pojawiac szwabskie i holenderskie to chyba wniosek oczywisty, ze servy ze znosnym pingiem i graczami obecnymi sa tylko 2

bylem w dziale 'polskie servy cs;cz' i kilka ip tych 'polskich' sobie wkleilem do hlsw i niestety na zadnym nie bylo gracza.

a czy interesuje sie ze tak tu czesto zagladam? hmm nie, ale lubie sobie poczytac i sie posmiac z postow typu 'najlepsze polskie klany cz' - jakby byl jakis w ogole haha :)

dobra, no hard feelings ;) nie bede wam z butami wchodzil w wasze gre, jest jaka jest, scena jest jaka jest, ale mozna ja lubic, wiec sry jesli kogos urazilem :) czesc
_________________
www.bonusrakeback.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Toxic_Pomur
Moderator
Moderator


Dołączył: 11 Lis 2005
Klan: Counter-Strike.PL

PostWysłany: Pon Lip 10, 2006 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie daje upomnienie temat mial zawierac inne tresci zalorzcie sobie oddzielny "dzieci neostrady na autocomie" dziekuje.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
barszczu
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2004

PostWysłany: Wto Lip 18, 2006 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Joł !!!
W Kantera gram już sam nie wiem ile - najpierw były jakieś 2 lata w csa do 1.5. Miałem swoje ulubione miejsca i tam grywałem, osiągnąłem nawet całkiem niezłego skilla.

Potem zamkneli Won'a i trza się było przenieść - na 1.6. oczywiście zanim zamkneli Wony istniał cs 1.6 od ponad roku ale mało kto w niego grał bo był niedopracowany i dupiaty - dopiero po około 8miechach od pojawienia się stął się grywalny i ludzie zaczeli się na niego przeżucać. Mnie osobiście najbardziej brakuje poruszania szczeną podczas gadki przez mikrofon. Ale spox - przeżuciłem się na 1.6 głównie na cs-island 1.6 i było spox do czasu jej zamknięcia. Spox bo nie nadzwyczajnie - gra została spowolniona, był większy recoil ( co było do opanowania ) i wszystko jakieś takie zrobiło się plastikowe - niektóre mapy się pozmieniały ( wg mnie najgorsze - niektóre mapy z 1.5 są NAJLEPSZE, lepsze od odpowiedników z 1.6 czy czero ).

Po zamknięciu islanda kupiłem sobie czero i już przy nim zostałem. Muszę przyznać, że skill mi się znacznie obniżył - same lamy na serwach, nie przykadam się już tak do gry itd .... Ale jest coś co powoduje, że czero i tak jest wg mnie lepszy od 1.6. Napewno jest to szta graficzna map, recoil zbliżony do 1.5 ale także takie niuanse jak to, że mapy nie są już aż tak "dziurawe". Już mnie zaczynało wkurzać na lepszych serwach 1.6 jak gra sprowadzała się do tego, że obie drużyny stoją po kątach i walą po ścianach - a nóż uda się coś ubić .... Oczywiście przez drewniane bramy i niektóre krawężniki dalej przechodzą kule ale nie tak jak to jest w 1.6.
Druga sprawa to granaty - niedość, że wkońcu można je podnosić po zmarłych to jeszcze wkońcu można nimi rzucać - a nie tak jak w 1.6 puszczać balonik. Granaty ( HE ) nie zadają też obrażeń przez ściany tak jak w 1.6 co było bardzo wkurzające.

W czero jak dla mnie gra się po prostu przyjemnie - a że poziom jest niski - to wina tych PRO graczy, którzy skreślili czero na długo zanim pojawiło się ono na półkach sklepowych ( to, że pierwsze wersje 1.6 OFICJALNE były tragiczne pomija się milczeniem, to że wersja beta ukradziona i rozpowszechniona przez Torrenty była niezbyt ciekawa nadal pokutuje ... ).

Co do mistrza, który mówi, że po 10 min wszyscy z jego teamu go zabijali - nie przekonuje mnie twoja wypowiedź. A to dlatego, że na AUTOCOMIE od dwóch lat ponad jest zainstalowany PTB, który za team atack slayuye, kickuje i banuje więc nie było by możliwe żebyś tak natrętnie ginoł od swoich ...

Co do wyzywania od cheaterów - nie raz była taka sytłacja, że gracze którzy byli uważani, że cheatują w czero i walczono z nimi po półroku jak nie dłużej wystarczyło, że się pojawiali na jakimś serwie 1.6 to dostawali z miejsca bana i nie było gatki. Na taką nieufność w stosunku do skillowców coponiektórzy zapracowali ....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Ogólnie o CS:Condition-Zero Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury