www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
Przyszłośc e-sportu (głównie cs w polsce)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Ważne dyskusje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jajo87
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 13 Sty 2005
Klan: nie, only 4fun

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 4:37 pm    Temat postu: Przyszłośc e-sportu (głównie cs w polsce) Odpowiedz z cytatem

Jak myslicie, czy w polsce e-sport ma szansę się rozwinąc poza kilka drużyn i się rozpowszechnic? Czy waszym zdaniem za jakiś czas polska pozna nowe talenty? itp itd

Według mnie esport w polsce może i się rozwinie, ale jak już będzie za późno i wszystkie kraje nas wyprzedzą. Nie będzie młodych graczy ponieważ już teraz są oni raczej wyśmiewani przez starszych i wyśmiewani. Nikt ich nie weźmie do drużyny. A starsi gracze raczej nie zwiększą już swoich umiejętności, bo po:
1 nie ma chęci do gry i to już nie te czasy.
2 to tylko gierka
3 więcej nie osiągną

Polskie zespoły ze średniej półki raczej nie staną się lepsze, gdyż za późno otrzymały one wsparcie, wystarczy popatrzec na takich niemców czy szwedów, szybko dostrzeżono wartościowych graczy i stworzyli oni profesjonalne klany, tak jak nasz pentagram, ale jest on jedynym takim klanem w polsce.
A jak wy sądzicie?
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Google
Reklama




PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 4:37 pm    Temat postu:

Powrót do góry
-Dant3.
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 15 Gru 2005

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam że mamy jeszcze szansę, chociaż praktycznie wszystko to nam utrudnia:
- net to mamy najgorszy chyba w Europie co skreśla nas jeżeli teamy nasze miał by osiągnąć statut światowy (jedynie Niemcy)
- rząd, nie wiem czy to plotki, ale od kogoś usłyszałem że nasz kochany sejm ma ustanowić ustawy do gier podobne jakie są w Korei bodajże (nie wiem czy to jest sprawdzone info)
- Polskie kochane realia, czyli każdy podąża za pieniądzem, nikt nie chce się rozwijać pod cs'a, bo lepiej pouczyć się co pomoże nam w przyszłości ( według mnie bynajmniej ;P)

Jeżeli chodzi o starą gwardię to często są przypadki jakie podałeś że nie przyjmą jakiegoś dzieciaka (14-16).

Jednak co najbardziej mnie razi w naszej scenie to fakt że jeżeli ktoś stara się o klan wiem to np. na swoim przykładzie, że rok tamu każdy patrzył się na przeszłość, czyli kto w jakich klanach grał (dla mnie w ogóle niedorzeczne :x), teraz natomiast każdy pyta się o link w ESL jak by tam coś było oprócz logów napisane, ja nie wiem o co chodzi taki ludziom przez logi oceniają jakiego kto ma skilla, jak gra, jaki jest jego poziom ogarnięcia :O ciśnie mi się na język znany dość txt ŻAL.PL

Pozdrawiam -Dant3.
_________________
Jeśli wiara czyni cuda trzeba wierzyć że się uda !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
velkow
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 12 Lut 2007
Klan: CS.PL

PostWysłany: Czw Maj 24, 2007 8:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z kolegą powyżej, bo taka jest prawda. Polacy podążają jedynie za kasą nic więcej. A gra i zwycięstwa powinny wywodzić się z "miłości" do tej gry :D. W ogóle żebyśmy coś osiągnęli to trzeba działać, bo nie ma co stawiać na przyszłość jeśli będzie dalej tak jak jest. Powinno być tak jak jest w Szwecji, tam jest dobry net, w ogóle tam są warunki do tego. Rząd polepsza im je na rozwój e-sportu co moim zdaniem jest dobre. Jeżeli chodzi o nasz rząd to słyszałem to samo co kolega ale nie wiem czy to prawda. Mam jedynie nadzieje, iż będziemy podążać w dobrym kierunku.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
pizag
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Lut 2006

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 2:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem idziemy w dobrą stronę, powolutku, małymi kroczkami.
Rośnie zainteresowanie mediów ( prasa, tv, radio ) esportem. Pojawiają sie pierwsze wiadomości w tv traktujące nt. gamingu, którym zajmowały się do tej pory tylko serwisy internetowe o tejże tematyce.
Rośnie również zainteresowanie sponsorów nie związanych w ogóle z branżą komputerową. Kto wie, może niedługo esport zostanie uznany za dyscyplinę sportową, powstaną rozgrywki ligowe typu piłkarska ekstraklasa (marzenia ^^ .... jak narazie :> ). Trzeba pokazać przede wszystkim sponsorom, że ich zainwestowane w reklamę pieniądze to nie kasa wyrzucona w przysłowiowe błoto, ale dobra inwestycja, że ich "reklama" dotrze nie tylko do fanów esportu i maniaków "giercowania", ale także do przeciętnego Polaka. Wywiad z graczem / transmisja meczu na antenie TVP jest okazją do pokazania marki/zareklamowania firmy - wtedy wszystko ruszy.
Ważne jest też podejście do gamingu. Zobaczcie - taki Ronaldo traktuje piłkę nożną jako sposób na życie, obejmują go kontrakty opiewające na miliony dolarów, których zerwanie grozi solidnymi sankcjami, a sponsoring jego drużyny to miliony dolarów! Zawód: piłkarz. czemu nie zawód: gracz?
Trzeba robić widowiska i przyciągać "cywilów", wzbudzać ich zainteresowanie. Wtedy wszystko będzie "git" 8)


Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BoscoPL
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 12 Paź 2005
Klan: RTMR.team

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idealnym przykłedem na brak możliwości rozwoju polskiego e-sportu jest sytuacja w moim LO. Prof odrzucił ofertę zorganizowania małego laniku dla znajomych uzasadniając to tym, że w Fife gra więcej ludzi i nie będzie zainteresowania CS'em.
_________________
One shot, one kill, no luck... Just skill!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
HAz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 17 Gru 2006

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie był tyle, że w 1.5 : (
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pizag
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Lut 2006

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh, właśnie chdzi o to, aby uświadomic potencjalnym sponosrom, że jest zainteresowanie naszą sceną, że scena ta jest potężna oraz cały czas się rozwija i zwraca uwage "cywili". Ale Twój psor miał racje - o fifie słyszał każdy,a o CSie niekoniecznie. Więc każdy noobek przyjdzie choćby popatrzeć jak w FIFE pykają.
Bądźmy dobrej myśli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shepherd
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 26 Sty 2007

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
to co napisze będzie po części nawiązywało do 3 topiców, mianowicie:
"Czy nowe klany maja szanse sie wybić na polskiej scenie CS'a; Dlaczego młodsi gracze nie mają szansy się wybić?; Przyszłośc e-sportu (głównie cs w polsce)"
Od dłuższego już czasu sie zastanawiałem jak to można wszystko poruszycz, tzn. dać tym młodym klanom jak i graczom możliwość oraz szansę rozwijania się jak i e-sportu w Polsce.
Ja byłbym za tym aby zorganizować tzw. szkółkę CS'a.
Dałoby to możliwość podniesienia skilla młodych graczy, jak i zasięgnięcia porady profesjonalnych a nawet i high skillowych graczy.
W czasie trwania takiej szkółki gracze mieli by możliwość wymieniania się doświadczeniem między sobą a może i nawet razem tworzyli by oni klany, na pewno było by to o wiele prostsze.
c.d...
_________________
http://info.wsisiz.edu.pl/%7Esochon/wiki/images/HL_party_boyz.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shepherd
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 26 Sty 2007

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gracze odchodzą z CS'a na Source ponieważ tam jest im łatwiej sie wybić a grono graczy 1.6 zaciśnia się....
Również scena CS'a zaczeła by sie poszerzać i tu było by lekarstwo na to aby to coraz więcej polskich klanów mogło zagrażać klanom zagranicznym na wysokim poziomie.
Po co czekać aby sie to powolutku rozwijało?
Zachód nas wyprzedzi jak będziemy zwlekać!!!

Jak kogoś już zainteresuje mój pomysł to mogę wam napisać jak to dokładnie ma funkcjonować...

Pozdrawiam!!!...
_________________
http://info.wsisiz.edu.pl/%7Esochon/wiki/images/HL_party_boyz.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Liberek
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 22 Wrz 2006

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez ostatni rok głośno było chyba z 3 czy 4 programy na temat polskiego e-sportu widziałem w polskiej telewizji nie mówię o kablówce. Jest większe zainteresowanie. Trzeba pokazać młodym jak co i gdzie a będzie dobrze. Szkółka Cs fajnie było by jak by takie coś było… ale kierować tylko tym powinni ludzie któzi mają głowę i mózg na miejscu.
_________________
meed Team cs1.6 +
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Skype
shepherd
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 26 Sty 2007

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym co napisałeś się jak najbardziej zgodzę.
To wymagałoby trochę sporej pracy, a na pewno już jedna osoba tego by nie robiła. Ja podsuwam pomysł i ewentualnie mogę pokierować, po co i do kogo się zgłosić...
_________________
http://info.wsisiz.edu.pl/%7Esochon/wiki/images/HL_party_boyz.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
snake
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 06 Cze 2004

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 11:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Tu rozmawiamy o ważnych sprawach polskiej sceny."

No spoko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kumbat
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2007

PostWysłany: Sob Maj 26, 2007 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
- Polskie kochane realia, czyli każdy podąża za pieniądzem, nikt nie chce się rozwijać pod cs'a, bo lepiej pouczyć się co pomoże nam w przyszłości ( według mnie bynajmniej ;P)

Cytat:
Zgadzam się z kolegą powyżej, bo taka jest prawda. Polacy podążają jedynie za kasą nic więcej. A gra i zwycięstwa powinny wywodzić się z "miłości" do tej gry :D.
W ogóle żebyśmy coś osiągnęli to trzeba działać, bo nie ma co stawiać na przyszłość jeśli będzie dalej tak jak jest.

Za każdym razem, gdy słysze ten argument siada mi psychika, prosze mi teraz porównać czym w Polsce różni się ta wasza "gra na kase" a gra "z przyszłością"?? albo "gra na kase" i "gra z miłości" ?? najlepiej wymieńcie klany które grają tylko na kase a które z miłości/z przyszłością żeby wszyscy wiedzieli kto powinien się poprawić
;)

Co do nie przyjmowania w ogóle młodych graczy to następny argument z dupy, wystarczy popatrzeć na clan ET.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pizag
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Lut 2006

PostWysłany: Sob Maj 26, 2007 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kumbat ma rację. Nie ma podziału na kasę czy z miłości do gry - gra się na tyle, na ile pozwala zdrowy rozsądek. Nie ma czegoś takiego jak "zawód:gracz", a co do "miłości do gry" to szczerze mówiąc nie mam zdania.... Trzeba siąść i wszystko przekminić, wziąść pod uwagę wszystkie "za" i "przeciw", plusy i minusy, dlatego dam update później :D



Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hajd
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Paź 2006

PostWysłany: Pią Cze 01, 2007 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na obecną chwile nie jest to realne wg. mnie, ale mam nadzieję, że w przyszłości elektroniczny sport będzie 'normalnym' sportem. Narazie w Polsce jest bałagan i nikt nie interesuje się eSportem na tyle, aby to było normalne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Ważne dyskusje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury