www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
Router i przerywanie neta

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Problemy i dyskusje o sprzęcie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stork
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 09 Kwi 2005

PostWysłany: Czw Paź 04, 2007 9:45 pm    Temat postu: Router i przerywanie neta Odpowiedz z cytatem

Na wstępie zaznaczam, że nie za bardzo się na tym znam więc nie wiem czy wszystko dokładnie wytłumaczę :)

Więc tak mam router firmy Planet kabel od sieci idzie do routera i kabel od kompa też idzie do routera, na PC wszystko jest ok ale łączę się też z siecią radiowo przez laptop i czasami przerywa mi net mimo iż siedzę z laptopem przy routerze. Dzisiaj mniej więcej od 19.30 do 22 nie przerwało mi neta ani razu ale w ciągu godziny (od 22 do 23) dwa razy. Jaka może być tego przyczyna? Gubi sygnał? To chyba niemożliwe skoro znajduje się od routera 3 metry.
_________________
Don't you?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Google
Reklama




PostWysłany: Czw Paź 04, 2007 9:45 pm    Temat postu:

Powrót do góry
pikpik
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 03 Maj 2002

PostWysłany: Czw Paź 04, 2007 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzisz jakies inne nadajniki na liscie sieci ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
stork
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 09 Kwi 2005

PostWysłany: Pią Paź 05, 2007 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wykrywa mi pare innych sieci ale mam ustawione tak, że po włączeniu laptopa automatycznie łączy mnie z moją siecią.
_________________
Don't you?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pikpik
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 03 Maj 2002

PostWysłany: Pią Paź 05, 2007 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najprawdopodobniej kilka nadajnikow jest na tym samym kanale ( channel ). W ustawieniach WLAN na routerze zmien ta opcje miedzy 1 a 12 (moge sie mylic) . Najlepiej gdybyc sprawdzil jakims programem od karty radiowej ( tylko nie standardowym XP ), na jakich kanalach sa inne nadajniki. Wtedy latwiej Ci bedzie dobrac wolny kanal. Przyklad :

Nadajnik 1 - channel : 6
Nadajnik 1 - channel : 8

Twoj nadajnik - channel : 6

Jezeli zobaczysz ze kanaly sa takie same ( lub sa blisko siebie 7-8, 9-10 itd ) Postaraj sie zmienic u siebie na kanal skrajny. Przykladowo nadajniki miaja 5 lub 6 zmien sobie na 10 albo na 2. Jezeli nie masz mozliwosci sprawdzenia kanalow, musisz zastosowac metode prob i bledow :)

Nie wiesz gdzie to zmienic ?? podaj model routera nakieruje Cie :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
stork
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 09 Kwi 2005

PostWysłany: Pią Paź 05, 2007 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.hdd.com.pl/planet_(wrt-415)_access_point_router_54mbps_1xwan_4xlan_(kablowka),p38107.html
O taki mam :]
Dzisiaj neta nie przerwało mi ani razu jak to się jeszcze powtórzy to spróbuję coś z tym zrobić a jak nie to napisze posta tu, że nie wiem jak i mi pomożesz jak coś. Dzięki wielkie :)
_________________
Don't you?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Problemy i dyskusje o sprzęcie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury