www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
ZBot vs. AkimBot. (Opis instalacji, komendy)
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Boty CS 1.6 i CS:C-Zero
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lamers
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2004
Klan: Mów mi Ombre :}

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2005 2:44 pm    Temat postu: ZBot vs. AkimBot. (Opis instalacji, komendy) Odpowiedz z cytatem

Z samego początku zaznaczam że tekst jest napisany tylko przezemnie i korzystałem tylko z plikow dołączonych do instalek botów !!!
Instalacja AkimBotów.
Na początek trzeba pobrać nasze AkimBoty :) Ściągamy je z http://akimbot.nuclearbox.com/ , zapisujemy i rozpakowywujemy w dowolnym miejscu. Teraz trzeba odpowiednie pliki przenieść do odpowiedniego folderu.
Wszytskie pliki tekstowe i plik .ini z głównego folderu akimbotów do X:\Steam\SteamApps\twójEmail\counter-strike\cstrike
Teraz wchodzimy do folderu cstrike (w folderze akimbotów) plik akimbot.cfg do X:\Steam\SteamApps\twójEmail\counter-strike\cstrike a pliki z końcówką .awp do folderu X:\Steam\SteamApps\twójEmail\counter-strike\cstrike\maps (jeżeli go nie ma to trzeba go utworzyć !)
Ostatni plik czyli akimbot.dll kopiujemy do X:\Steam\SteamApps\twójEmail\counter-strike\cstrike\dlls
Żeby wszystko hulało trzeba zeedytować plik libst.gam który znajduje sie w folderze X:\Steam\SteamApps\twójEmail\counter-strike\cstrike
Zmieniamy linijke: gamedll "dlls\mp.dll" na: gamedll "dlls\akimbot.dll"
Teraz najlepiej restart steam'a i boty są juz zainstalowane :D
Komendy do AkimBota.
addbot- dodaje losowo bota
addbot 1- dodaje bota do Terro
addbot 2- dodaje bota do CT
botdontshoot 0/1- 0- Strzelają, 1- Nie strzelają :D
min_bots (liczba)- configuruje minimalną liczbe botow które sie uruchamiają na dedicated server.
max_bots (liczba)- to samo co wyżej tylko maxymalną liczbe botów.
botskill 1-6 "reguluje" skill botów..
Jak zrobić aby grać samemu na np. 10 botów ?
Wspisujemy w konsoli:
mp_autoteambalance 0
mp_limitteams 0
sv_restart 1

i jeżeli jesteśmy w Terro to wpisujemy:
addbot 2 (i powtarzamy to ile razy chcemy- jedno powtórzenie- dołącza się jeden bot)
a jeżeli jesteśmy w CT to:
addbot 1 (i powtarzamy to ile razy chcemy- jedno powtórzenie- dołącza się jeden bot)
Instalacja ZBotów.
Ściągame ZBot'y z http://www.counter-strike.com.pl/?id=dlad/1/13 rozpakowywujemy je w dowolnej lokalizacji. I teraz kopiujemy pliki, przykładowo coś jest w folderze: cstrike, np. plik commandmenu to do X:\Steam\SteamApps\twójEmail\counter-strike\cstrike i tak dalej postępujemy z wszytskimi plikami.
Jak już je spokiujecie to restart steam'a i tyle.
Komendy do ZBota.
Bot_add_T/CT- Dodaje bota.

Bot_kill- Zabija boty.
Bot_kick- Kickuje boty.
Bot_difficulty (liczba)- Ustawia "skill" botów, czym wyżej tym lepsze.
Bot_all_weapoms- Boty używają wszytskich broni.
Bot_pistol_only- Boty używają tylko pistoletów.
Bot_snipers_only- Boty użwyają tylko awm'ek i awm'ko podobnych :)
Bot_knives_only- Boty używają tylko noży.
Jak zrobić aby grać samemu na np. 10 botów ?
To samo z co AkimBotami, tylko bot_add_ct (lub bot_add_t)
Komend jest jeszcze dużo więcej, ale według mnie te są najważniejsze.
AkimBot vs. ZBot.
W tym o to bardzooo małymmm artykuliku postaram wam przedstawić AkimBoty, ZBoty i je porównać.
Dla gracza który chce sobie pograć z botami jest najważniejsza ich grywalność i to żeby boty "dopasowały" się do niego- tutaj znacznie wygrywa ZBot- może być on botem który czeka 10 sekund zanim wystrzeli, a może być botem który gra na "poziomie" Top 10 Polskiego CB- czyli dla KAŻDEGO! Jeżeli ktoś jest początkujący nie bedzie problemów i ciągłych tekstów "jaki hs z (_|_)" itd... ;) A jeżeli jest "pro" nie będzie problemów i ciągłych tekstów "na co on k... czeka" -można by powiedzieć że bot może mieć wpływ na naszą kulturę :D AkimBot niestety nas nie uczy kultury :( Często można dostać hs'a z (_|_) i nie raz przejdzie obok Ciebie i nawet nie pozdrowi kulką :/ Po za tym na niektórych mapach stoją 20 sekunda na respie zanim wystartują... :x Jeżeli chodzi o komunikacja rozkazy itd. To raczej remis, ze wskazaniem na ZBoty bo coś tam seplenią przez mikrofon :D Co może być plusem na serwerze pulbicznym. Nie będe sie rozdrabniał, jest jeszcze pare szczegółów które przemawiają za ZBotami- bo to je wam polecam i je radze zainstalować.
Wiem że do ZBotów brakuje nav'ów, ale nie potrafiłem ich znaleść- Gdyby ktoś miał to jakoś kolwiek poinformujcie mnie o tym i zapodajcie linka
Pzdr.
Gdyby były jakieś błedy albo cóś to piszcie na irc'u albo tu.
Po za tym można Przykleić :D
Teraz to już nie wiem co topicowi brakuje bo navy są tu: http://www.multiwave.be/czero/nav/ :D
Już są problemy ;) Nav- to plik, dzięki któremu bot "zaa mape".
Nav'y trzeba wkleić do folderu X:......\counter-strike\cstrike\maps Jeżeli nie masz tego folderu to go utwórz !! Bo inaczej nav'y robione na twoim kompie nie zapiszą się i nie pograsz!

_________________
ME @ SK


Ostatnio zmieniony przez Lamers dnia Pon Kwi 11, 2005 1:53 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Google
Reklama




PostWysłany: Nie Kwi 10, 2005 2:44 pm    Temat postu:

Powrót do góry
snip
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2005
Klan: Pirotechniks.CS

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2005 2:53 pm    Temat postu: Dzięki! Odpowiedz z cytatem

Dzięki jesteś wielki, zaraz zrobię update czy mi działa =) Ale i tak jesteś jedyną osobą, której się to chciało robić. Można przykleić! Wielkie dzięki!
_________________
Dziecie boarda ! We love u !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
^R@h!M^
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 23 Sty 2004

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2005 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.multiwave.be/czero/nav/
prosze bardzo tu sa navy
_________________
+b
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
[Ciezkie Powieki] Hatcher
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 19 Gru 2004

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2005 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oo stary dzięki :p pogram sobie na boty bo narazie cos mi siec nawala :], a mam takie pytanie co to sa te navy ? (jakiś rodzaj botów?)
_________________
to jak czarna mamba buja jak czamba łamba ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lamers
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2004
Klan: Mów mi Ombre :}

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2005 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[Ciezkie Powieki] Hatcher napisał:
oo stary dzięki :p pogram sobie na boty bo narazie cos mi siec nawala :], a mam takie pytanie co to sa te navy ? (jakiś rodzaj botów?)

Nav'y to tak jakby rozum bota o mapie. Tzn. wie gdzie isc, zna cały teren mapy.
_________________
ME @ SK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
[Ciezkie Powieki] Hatcher
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 19 Gru 2004

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2005 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a gdzie mam to wkleić tego nava ? do folderu steamapps/mójmejl/counter-strike/cstrike ?
_________________
to jak czarna mamba buja jak czamba łamba ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lamers
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2004
Klan: Mów mi Ombre :}

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2005 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[Ciezkie Powieki] Hatcher napisał:
a gdzie mam to wkleić tego nava ? do folderu steamapps/mójmejl/counter-strike/cstrike ?

steamapps/mójmejl/counter-strike/cstrike/maps
_________________
ME @ SK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
[Ciezkie Powieki] Hatcher
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 19 Gru 2004

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2005 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ooo :/ nie ma folderu maps ://
_________________
to jak czarna mamba buja jak czamba łamba ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
snip
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2005
Klan: Pirotechniks.CS

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2005 11:27 am    Temat postu: Maps. Odpowiedz z cytatem

Musisz mieć folder cstrike/maps bo inaczej wogóle map byś nie miał! Musisz i jest właśnie tam. Nara!
_________________
Dziecie boarda ! We love u !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lamers
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2004
Klan: Mów mi Ombre :}

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2005 12:59 pm    Temat postu: Re: Maps. Odpowiedz z cytatem

snip napisał:
Musisz mieć folder cstrike/maps bo inaczej wogóle map byś nie miał! Musisz i jest właśnie tam. Nara!

Nie musi mieć folderu! W CS 1.6 podstawowe mapy są w innym pliku! Poprostu trzeba utworzyc folders /maps :)
_________________
ME @ SK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Pyros
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2005
Klan: nie mam

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2005 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ładnie... proponuje przykleić !

Lamers punkt dla Ciebie :}
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
barszcz99
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 22 Lis 2004
Klan: S|M|D

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2005 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam tylko jedno "ale"
Do tej pory nie zetknąłem się z opisem pod linuxa - czy w ogóle zbot działa pod tą platformą. Mam dedykowany serw na linuxie i nie wiem jak sobie z tym poradzić...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lamers
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2004
Klan: Mów mi Ombre :}

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2005 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

barszcz99 napisał:
Mam tylko jedno "ale"
Do tej pory nie zetknąłem się z opisem pod linuxa - czy w ogóle zbot działa pod tą platformą. Mam dedykowany serw na linuxie i nie wiem jak sobie z tym poradzić...

AkimBoty napewno na lunixie nie pójdą! A ZBot'y to niee wiem, ich wersja jest dosyć "lewa" i ciężko znaleść jaki kolwiek link (no chyba ze ty szprechasz po rusku :D)
_________________
ME @ SK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
mean machine
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2005

PostWysłany: Sob Kwi 16, 2005 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1 pytanie to co zrobic zeby boty (Zbot) graly tylko jednym rodzajem broni??
2 pytanie jak zrobic zeby boty nie kupowaly tarczy...
zaznaczam ze robilem knives_only i nie działa bo brakuje jakiegos konfiga :(
_________________
+b
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Caprio+
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 30 Gru 2004

PostWysłany: Sob Kwi 16, 2005 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1 wybrac z menu (h) rodzaj broni (co do nozy to musisz w konsoli wpisac na poczatku rundy bot_knives_only i zrobic resa serva (sv_restart 1)
2 bot_shield_allow 0 czy tam bot_allow_shield 0 nie pamietam
3 działa działa ino w menu pod H jest blad musisz w konsoli wstukac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Boty CS 1.6 i CS:C-Zero Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury