www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
Jak zautomatyzowac HLTV?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Konfiguracja serwerów HL1 [CS 1.6 CS:CZ]
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pojar
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 07 Kwi 2007

PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 1:37 pm    Temat postu: Jak zautomatyzowac HLTV? Odpowiedz z cytatem

Witam, przeczytałem poradnik Kaszpira oraz parę innych topików na boardzie. Zapoznałem sie z podstawami, i z samym postawieniem HLTV nie było by problemu, ale chce je zautomatyzować tak, żeby nagrywało demko i:

1. przy zmienię mapy na serwerze, tworzyło sie nowe demko. Nie chce mieć jednego demka długiego na parę godzin. 1 map = 1 demko, możliwe jest takie coś?
2. chce żeby każde demko było pakowane, znalazłem takie coś -> skrypt , myślę że mógłbym to wykorzystać u siebie, wy powiedzcie mi jak? gdzie ja mam umieścić ten skrypt?
3. tak żeby HLTV włączało/wyłączało sie o danej godzinie. Pobrałem HLTV stąd

Potrafię korzystać z google i opcji szukaj, ale bawię sie HLDS krótko, a linuxem jeszcze mniej, dlatego proszę tłumaczyć łopatologicznie :P HLTV będę stawiał na linuxie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Google
Reklama




PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 1:37 pm    Temat postu:

Powrót do góry
seba123
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 06 Lip 2007

PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz dostęp do ssh?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pojar
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 07 Kwi 2007

PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak zwykle seba pierwszy z pomocą :)

Jak już mowie od niedawna sie w to bawię, i jeżeli ssh to zdalna konsola, to tak, mam PuTTY. Problem w tym, że brak mi expa :P Będziesz musiał czasami krok po kroku pokazać. Czyli rozumiem, że da sie to wszystko zrobić z HLTV?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
seba123
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 06 Lip 2007

PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam pojęcia co z tym pierwszym.

2. To można do crontaba dodać i będzie co dany okres czasu pakować demka
3. Też crontab

Wieczorkiem skrobnę dokładne info.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pojar
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 07 Kwi 2007

PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KK, poczekam, nie pali mi się...

Ale mogę serwer CS 1.6 i HLTV postawić na tej samej maszynie? Bo ja mam to ssh i ftp do serwera i chce tam wcisnąć jeszcze HLTV bo łącze jest dobre 10Mbps i maszyna też całkiem dobra (dokładnie nie powiem ale 2gb ram, a procek 2rdzeniowy po 2,8 Gh, chyba...)

i wieczorem napisz co to jest ten crontab i gdzie to znajdę :P

Oj będzie ciężko coś widzę :x
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szary1431
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 21 Lut 2008

PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do 1 to każde dema z HLTV tak się zapisują :)
Crontab - "Cron pozwala na zautomatyzowanie okresowego wykonywania pewnych komend lub skryptów.Możesz odpalać pewne komendy w zadanym czasie. Na przykład możesz ustawić Crona aby kasował jakieś tymczasowe pliki co tydzień."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
seba123
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 06 Lip 2007

PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skonfiguruj sobie skrypt do pakowania demek, startu oraz stopu serwera HLTV (ścieżki ustaw - powinieneś dać sobie radę z tym).

Teraz utwórz nowy plik (nie wiem czy jak chcesz na windowsie i go wrzucić później czy touch'em i np. VIM'em zedytować) o nazwie
Kod:
cronjobs
(nazwa oczywiście przykładowa) oraz wklej do niego ten skrypt (tylko popraw ścieżki oraz MINUTA / GODZINA o której ma się coś dziać)

Kod:
# wywolywane jest bez powloki, wiec wypadaloby ja ustawic
SHELL=/bin/sh
MINUTA GODZINA * * * /sciezka_do_skryptu_pakujacego_dema
MINUTA GODZINA * * * /sciezka_do_skryptu_start.sh >/dev/null
MINUTA GODZINA * * * /sciezka_do_skryptu_stop.sh >/dev/null

# to >/dev/null to jest przekazanie efektu pracy skryptu do... do nikąd :D


Teraz wejdź na ssh do katalogu w którym jest plik z powyższą zawartością oraz wpisz
Kod:
crontab cronjobs



=== DODATKOWE INFO ===
Tutaj wklejam Ci przykładowo uzupełnioną zawartość pliku cronjobs jakbyś czegoś nie wiedział.

Kod:
# wywolywane jest bez powloki, wiec wypadaloby ja ustawic
SHELL=/bin/sh
# pakujemy demka codziennie o 1:30 (w nocy)
30 1 * * * /var/games/hlds_l/pack.sh >/dev/null
# startujemy hltv o 8 rano
0 6 * * * /var/games/hlds_l/hltv/start.sh >/dev/null
# wylaczamy hltv o 22:45
45 22 * * * /var/games/hlds_l/hltv/stop.sh >/dev/null

# to >/dev/null to jest przekazanie efektu pracy skryptu do... do nikąd :D


Pamiętaj aby każdy skrypt miał prawa wykonywalne, tj nadany chmod x (w razie czego daj każdemu chmod +x nazwa_skryptu).

Jakbyś czegoś nie wiedział - pisz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pojar
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 07 Kwi 2007

PostWysłany: Czw Maj 22, 2008 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki wielkie Seba, sprawdzę to za tydzień bo muszę wyjechać teraz. Jak bym potem czegoś nie wiedział to napisze. ;)

Jeszcze tylko małe pytanko: gdybym ustawił to tak, że HLTV startuje o 8 rano a stop jest o 24, a demka usuwają sie po 7 dniach to ile potrzebuje miejsca na ich zapis ? Ile zajmuje tygodniowy zbiór spakowanych demek, oczywiście pytam w przybliżeniu.

Pzdr dla boarda. :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moskiev^
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2005

PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyda się.
Dzięki.
_________________
for you? May


Ostatnio zmieniony przez moskiev^ dnia Sro Wrz 03, 2008 2:09 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
seba123
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 06 Lip 2007

PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeszcze tylko małe pytanko: gdybym ustawił to tak, że HLTV startuje o 8 rano a stop jest o 24, a demka usuwają sie po 7 dniach to ile potrzebuje miejsca na ich zapis ? Ile zajmuje tygodniowy zbiór spakowanych demek, oczywiście pytam w przybliżeniu.
z 10GB.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tita'n
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 24 Kwi 2007

PostWysłany: Czw Wrz 04, 2008 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pojar napisał:
KK, poczekam, nie pali mi się...

Ale mogę serwer CS 1.6 i HLTV postawić na tej samej maszynie? Bo ja mam to ssh i ftp do serwera i chce tam wcisnąć jeszcze HLTV bo łącze jest dobre 10Mbps i maszyna też całkiem dobra (dokładnie nie powiem ale 2gb ram, a procek 2rdzeniowy po 2,8 Gh, chyba...)

i wieczorem napisz co to jest ten crontab i gdzie to znajdę :P

Oj będzie ciężko coś widzę :x


To co napisales w pierwszysm poscie da rade tak jak uprzemnie seba to napisal zrobic.
Pierwsze Crontab to takie narzedzie jak pod windowsem mniej wiecej menadzer zaplanowanych dzialań w nim okreslasz np co dany serwer ma lub jakie ma wykonywac czynnosci automatycznie robic dzien godzina tydzien rok itp.
Oczywiscie ze mozesz postawic serwer cs i hltv na jednej maszynie to jest nawet wskazane.
Mozna nawet tak ustawic ze jedna komenda bedziesz wlaczal cs i hltv gdzie kazdy proces bedzie chodzil na osobnym screenie.
U mnie na serwerze jedno demo nie spakowane ma okolo 18 MB z jednej mapy gdzie mapa trwa 25 minu.Ale musisz pamietac o tym ze jesli bedziesz wymuszac na danej maszynie pakowanie dem to bedzie to obciazac procesor serwera co moze powodowac sciny ja bynajmniej tak mam dlatego ich nie pakuje.
Kolejna rzecz jesli hltv ma tylko nagrywac demka to podczas normalnej pracy zajmuje okolo 2 % procka.Czyli malo jesli ma byc wjazd na nie i wpuscisz ludzi po to aby ogladali przebieg rundy zawsze obciazysz pasmo oraz sam procesor maszyny.I chyba jedna z wazniejszych rzeczy jesli na dyskach masz quote czyli( ograniczenie miejsca na dysku dla danego/danych uzytkownikow to sie nie rozpedzaj z tym hltv).
Jesli bedziesz miec jakies pytania lub czegos bys nie wiedzial wal na forum lub Pw z checia odpowiem w miare mozliwosci.
_________________
btw.google.pl
a jak nie umiesz szukac to wpisz sobie www.HLDS.pl
Pozdrawiam
netmaniak.com.pl:27015
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Skype
seba123
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 06 Lip 2007

PostWysłany: Czw Wrz 04, 2008 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
sciny ja bynajmniej tak mam dlatego ich nie pakuje.
Kolejna rzecz jesli hltv ma tylko nagrywac demka to podczas normalnej pracy zajmuje okolo 2 % procka
Zależy od CPU, na moich Xeonach takie nagrywanie i pakowanie dem to nawet nie 1% =]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tita'n
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 24 Kwi 2007

PostWysłany: Wto Wrz 16, 2008 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie kazdy ma SERWER za X tysiecy zlotych do dyspozycji podejrzewam ze nie tylko na nim jest postawiony sam cs IBUS :]
_________________
btw.google.pl
a jak nie umiesz szukac to wpisz sobie www.HLDS.pl
Pozdrawiam
netmaniak.com.pl:27015
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Skype
seba123
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 06 Lip 2007

PostWysłany: Wto Wrz 16, 2008 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tita'n napisał:
Nie kazdy ma SERWER za X tysiecy zlotych do dyspozycji podejrzewam ze nie tylko na nim jest postawiony sam cs IBUS :]
Sam CS :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kaziuuu
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 19 Cze 2007

PostWysłany: Wto Wrz 16, 2008 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taka mała uwaga lepiej używaj chmod u+x http://szablony.freeware.info.pl/meta-tag.html ;)
_________________
"kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem
tak świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"
Kazik


Ostatnio zmieniony przez kaziuuu dnia Sro Cze 21, 2017 2:41 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Konfiguracja serwerów HL1 [CS 1.6 CS:CZ] Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury